Rīgas “Dinamo” neizmanto daudzās iespējas un piekāpjas Kazaņas “Ak Bars” hokejistiem 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmajā no četru mājas spēļu sērijas mačiem otrdien ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) zaudēja Kazaņas “Ak Bars” vienībai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Rīgas “Dinamo” komanda bija tikusi pie punktiem visās piecās iepriekš aizvadītajās sezonas spēlēs, izcīnot četras uzvaras. Tomēr tagad piedzīvota otrā neveiksme pēc kārtas.

Jāizceļ, ka mačos pret “Ak Bars” rīdzinieki piedzīvoja jau savu astoto zaudējumu pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” rindās izcēlās Pols Šekura, bet Kazaņas kluba labā vārtus guva Janne Pesonens, Aleksandrs Burmistrovs un Šons Heška.

Maču aktīvāk sāka laukuma saimnieki, kas jau ceturtajā minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Lai arī “Dinamo” pie pretinieku vārtiem radīja lielus draudus, Konstantīns Baruļins tā arī netika pārspēts. Atgriežoties pilnos sastāvos, “Ak Bars” turpināja piekopt pretuzbrukumu hokeju, kas astotajā minūtē deva rezultātu – pie Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem ripu ieguva Pesonens, kurš veikli apslidoja vārtus un pamanījās raidīt ripu tīklā. Pēc zaudētājiem vāriem “Dinamo” hokejistu uzbrukumu centieni jūtami mazinājās.

Piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām “Dinamo” vēlreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Laba iespēja izcelties bija Marcelam Hosam, tomēr ripa no viņa acu priekšas pēdējā brīdī tika izsista. Pēc neizmantotā vairākuma neviena no komandām pie iniciatīvas turpmākajās minūtēs netika, lai arī bīstamās metiena pozīcijās nonāca gan Vitālijs Pavlovs, gan Sandis Ozoliņš. Mazliet vairāk nekā minūti pirms trešdaļas beigām noraidīts tika Šekura, tomēr mazākumā rīdzinieki bija pārliecinoši.

Otrās trešdaļas pašā sākumā viesiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, kad vārtu priekšā acīgāks bija Burmistrovs. Šī kļuva par pirmo reizi sezonā, kad “Dinamo” komanda nokļuvusi zaudētājos ar divu vārtu starpību. Jau nākamajā uzbrukumā pa Telkvista sargāto vārtu stabu trāpīja Kirils Petrovs, bet nedaudz vēlāk zviedrs glāba mājiniekus pēc ļoti bīstama Burmistrova raidījuma. Trešdaļas sestajā minūtē noraidīts tika Miks Indrašis, bet sekojušajā vairākumā “Ak Bars” uzbruka ļoti apjomīgi un agresīvi. Lai arī “Dinamo” aizsargājās pārliecinoši, viesi prata gūt trešos vārtus, kad tukšajā vārtu stūrī ripu raidīja Heška.

Tūdaļ pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem pie vairākuma tika “Dinamo” komanda, kas izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr teicami darbojās Baruļins. Pēc tam vislabāko sniegumu rīdzinieku rindās demonstrēja pirmā uzbrucēju maiņa, kas regulāri aplenca viesu vārtus, kamēr “Ak Bars” savus spēkus veltīja aizsardzībai un atbildēja ar pretuzbukumiem. Uz trešdaļas beigām “Dinamo” uzbrukumi kļuva arvien agresīvāki un apjomīgāki. Pēc ilgām tiesnešu diskusijām četras minūtes pirms trešdaļas beigām Rīgas klubam tika piešķirts divu minūšu vairākums, tomēr lielais spiediens uz viesu vārtiem rezultātu nedeva.

Trešās trešdaļas pašā sākumā ripa pēc Ginta Meijas piespēles skāra Meta Robinsona slidu un atrada ceļu līdz vārtiem, taču vārtus guvums netika ieskaitīts, jo Robinsons ripas virzienā veica kustību ar kāju. Laukuma saimnieki turpināja otrajā trešdaļā iesākto un uzbruka ļoti aktīvi, taču allaž ceļā bija Baruļins. Saglabājot ievērojamu teritoriālo pārsvaru, rīdzinieki galu galā prata tikt pie sava, kad trešdaļas devītajā minūtē pēc Gunāra Skvorcova uzvarētā iemetiena spēcīgi ripu vārtos trieca Šekura.

Pēc vairākiem citiem bīstamiem uzbrukumiem “Dinamo” komanda septiņas minūtes pirms cīņas beigām piekto reizi nokļuva vairākumā, tomēr vairākas kļūdas piespēlēs un neprecīzas darbības arī šoreiz liedza izmantot viena vīra pārsvaru. Neilgi pēc tam sāka noplakt apņēmīgie laukuma saimnieku uzbrukumi, un spēlē vairākas reizes nopietni nācās iesaistīties Telkvistam. Mača pašās beigās “Dinamo” atspēlēties centās ar individuālām darbībām, tomēr arī tās rezultātu nedeva. Minūti pirms cīņas beigām “Ak Bars” komanda palika mazākumā, bet Telkvists tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Līdz labām vārtu gūšanas iespējām rīdzinieki gan netika.