Kontinentālās hokeja līgas spēle, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” ar Ufas “Salavat Julajev”  hokeja komandu.
Kontinentālās hokeja līgas spēle, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” ar Ufas “Salavat Julajev” hokeja komandu.
Foto – LETA

Rīgas “Dinamo” nenotur divu vārtu pārsvaru un zaudē arī “Salavat Julajev” komandai 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” trešdien nenoturēja divu vārtu pārsvaru un kārtējā regulārās sezonas spēlē ar rezultātu 3:5 (2:1, 1:1, 0:3) savā laukumā piekāpās Ufas “Salavat Julajev” hokejistiem.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Līdz ar to rīdzinieki cieta ceturto neveiksmi pēc kārtas, turklāt savā laukumā šosezon spējuši izcīnīt tikai vienu uzvaru.

Vārtus mājinieku labā guva Kaspars Saulietis, Stīvens Seigo un Miķelis Rēdlihs.

Maču rīdzinieki sāka ļoti aktīvi – pirmajā pusotrā minūtē tika izveidoti trīs bīstami karogi, bet trešajā minūtē arī tika atklāts rezultāts, lielisku individuālo gājienu veicot Saulietim. Tomēr piektajā minūtē mājiniekus mazākumā atstāja Andris Džeriņš, un “Salavat Julajev” šo iespēju izmantoja – pēc Sami Lepistes metiena ripu vārtos ieraidīja Andrēass Enkvists un panāca 1:1.

Trešdaļas vidū jau neliels pārsvars piederēja “Salavat Julajev” hokejistiem, tomēr ar aktivitāti vairākumu rīdziniekiem nopelnīja Māris Bičevskis, un arī viņi iespēju garām nelaida – ar precīzu metienu no zilās līnijas rezultatīvs bija Seigo, kuram tas bija pirmais vārtu guvums KHL karjerā. Trešdaļas beigu daļā Latvijas vienībai piederēja pārsvars un tika saglabāta vadība ar 2:1.

Kaut otro trešdaļu ar uzbrukumiem sāka viesi, jau otrajā minūtē Rīgas “Dinamo” ieguva divu vārtu pārsvaru, izceļoties Miķelim Rēdliham, kurš uzņēma ripu vēl savā zonā un individuāli aizgāja līdz otrai laukuma pusei, metot nekļūdīgi. Kaut rīdziniekiem bija vēl vairākas labas iespējas gūt vārtus, trešdaļas 16.minūtē deficītu līdz 2:3 samazināja Igors Grigorenko, kad guva vārtus pēc skaistas saspēles.

Jau iepriekšējā spēlē Rīgas “Dinamo” komanda aizvadīja ļoti neveiksmīgu trešo trešdaļu un šoreiz tā izvērtās tāda pat, mājiniekiem pamanoties ielaist trīs vārtus. Arī trešā trešdaļa iesākās ar ļoti ātriem vārtiem, bet šoreiz izcēlās “Salavat Julajev” – jau trešajā minūtē pēc Tēmu Hartikainena uzmetiena nūju pie ripas pielika Dmitrijs Makarovs un panāca izlīdzinājumu 3:3. Turpinājumā 13.minūtē vadību viesiem deva Ekvists, kuram tie bija otrie vārti cīņā, bet piektos vārtus vēl pēc nepilnas minūtes guva Lepiste.

Pēc sezonas pirmās trīs uzvaru sērijas rīdzinieki cietuši jau ceturto zaudējumu pēc kārtas – pirms nedēļas ar 1:3 piekāpās Ņižņekamskas ”Ņeftehimik”, piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 atzina Čeļabinskas “Traktor” pārākumu, bet pirmdien ar 1:2 zaudēja Magņitogorskas “Metallurg” spēlētājiem.

Rīgas “Dinamo” komandas vārtus šajā mačā atkal sargāja Jūakims Ēriksons, bet otrajā maiņā kopā ar Miķeli Rēdlihu un Timu Sestito bija iesaistīts Gunārs Skvorcovs.

Trešdien rīdzinieki noslēdza līgumu ar aizsargu Māri Jasu, tomēr šajā mačā viņš vēl nepiedalījās.

Zīmīgi, ka pirmo astoņu sezonu laikā Rīgas “Dinamo” komanda spējusi pieveikt “Salavat Julajev” vien divas reizes.
Nesen rīdzinieki atbrīvojās no diviem uzbrucējiem – vācietis Fēlikss Šics karjeru turpinās Pētera Skudras trenētajā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībā, bet latvietis Roberts Bukarts pie jaunas komandas vēl nav ticis.
Tāpat vienībai pašlaik nevar palīdzēt aizsargi Aleksandrs Jerofejevs un Oskars Cibuļskis, kuri guvuši nopietnus galvas savainojumus, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, kurš iepriekšējā spēlē lauza atslēgas kaulu un guva smadzeņu satricinājumu.

Septiņos mačos savā laukumā Rīgas “Dinamo” komanda šosezon svinējusi tikai vienu panākumu. Savukārt 13 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.

Tikmēr “Salavat Julajev” komanda pēc ilggadējā Vjačeslava Bikova palīga Igora Zaharkina kļūšanas par galveno treneri sešās spēlēs izcīnījusi piecas uzvaras.

Tagad rīdziniekiem ir pāris atpūtas dienas, bet nākamajā nedēļā vienība aizvadīs kārtējo trīs izbraukuma spēļu sēriju, viesojoties pie Jaroslavļas “Lokomotiv”, “Salavat Julajev” un Magņitogorskas “Metallurg”.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 24 punktiem 21 mačā ieņem priekšpēdējo, 13.vietu un no labāko astotnieks jau ir sešu punktu attālumā.

Savukārt Ufas vienība ar 30 punktiem 20 mačos pakāpusies uz astoto vietu Austrumu konferencē.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.