Rīgas “Dinamo” no Minskas pārved punktu par zaudējumu papildlaikā 0

Zaudējumu vajātā Rīgas “Dinamo” hokeja komanda ceturtdien pirmoreiz šosezon iemeta vārtus trešajā trešdaļā, tomēr kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē viesos ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Minskas “Dinamo” vienībai.

Notriektā tautumeita 6

Rezultātu Minskas “Dinamo” atklāja pusotru minūti pirms otrās trešdaļas beigās, kad izcēlās Jevgēņijs Koviršins, bet trešajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Lauris Dārziņš, izceļoties otrajā spēlē pēc kārtas.

Pagarinājumu Latvijas komanda iesāka mazākumā un kapitulēja jau pēc 41 sekundes, kad precīzs bija kādreizējais Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Mets Elisons.

Šī bija vien otrā spēle šosezon, kurā Rīgas “Dinamo” tika pie kopvērtējuma punktiem un tā joprojām ir pēdējā vietā visā līgā. Vienība zaudējusi četros mačos pēc kārtas.

Jau otrajā minūtē Koltons Gilīss atstāja Rīgas “Dinamo” mazākumā. Tā ievadā viesus glāba Jakubs Sedlāčeks, bet turpinājumā vienība aizsardzībā darbojās pārliecinoši. Ja līdz pirmajam reklāmas pārtraukumam Minskas komanda pārliecinoši kontrolēja ripu, turpinājumā bīstamus momentus sāka veidot arī Rīgas “Dinamo”, un arvien biežāk mačā bija jāiesaistās arī pretinieku vārtsargam Benam Skrivensam. Labus momentus lielākoties radīja rīdzinieku leģionāri, tomēr vairāk uzbruka pretinieki.

Trešdaļas beigās pret Georgiju Pujacu tika pārkāpti noteikumi un arī Latvijas komanda ieguva vairākumu. Tajā vienu no labākajiem momentiem pēc individuāla gājiena radīja Miķelis Rēdlihs, tomēr rezultāts tā arī netika atklāts un pirmā trešdaļa noslēdzās ar 0:0.

Otrā trešdaļa sākās līdzīgā cīņā, bet drīz vien pēc pārkāpuma pret Kasparu Saulieti rīdzinieki atkal ieguva vairākumu. Labākā iespēja tajā bija pašās pēdējās sekundēs, bet Gilīsa metiens lidoja pret pārliktni. Arī pēc tam rīdzinieki turpināja uzbrukt un trešdaļas vidū viņiem pat uz ilgāku laiku izdevās pretiniekus iespiest savā zonā, tomēr allaž drošs vārtos bija Skrivenss.

Turpinājumā jau pēc Kristapa Zīles un Gunta Galviņa noraidījumiem Rīgas “Dinamo” gandrīz 50 sekundes palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr aizsargi un Sedlāčeks nospēlēja pārliecinoši, tiekot galā ar visiem bīstamajiem momentiem. Kaut vēl vienu reizi tika satricināts arī Skrivensa sargāto vārtu pārliktnis, Minskas hokejistu spiediens turpinājās arī pēc vairākuma, un priekšpēdējā minūtē beidzot izdevās atklāt rezultātu, kad ar trešo mēģinājumu izcēlās Koviršins.

Trešās trešdaļas ievadā Miks Indrašis laukuma vidusdaļā izvirzīja Dārziņu ātrajā pretuzbrukumā, kurš izgāja viens pret vārtiem un pārspēja Skrivensu, panākot 1:1. Līdz ar to trešajā trešdaļā rīdzinieki vārtus guva pirmoreiz šosezon. Arī trešdaļas turpinājumā vairāk bīstamus momentus spēja izveidot rīdzinieki, tomēr divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām nācās palikt mazākumā, kad noraidījumu uz 2+2 minūtēm par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju nopelnīja Patriks Malens.

Pamatlaikā rīdzinieki noturēja savus vārtus neskartus un vien otrajā cīņā šosezon nodrošināja kopvērtējuma punktus, tomēr pagarinājumā, joprojām spēlējot mazākumā, jau pirmajā minūtē nācās kapitulēt, kad precīzs bija Elisons.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču Rīgas “Dinamo” komandā bija notikusi tikai viena izmaiņa – Edgara Kuldas vietā ceturtajā maiņā darbojās Māris Bičevskis.

Tagad Latvijas komandu gaida trīs mājas spēļu sērija, kura tiks iesākta sestdien ar maču pret Novosibirskas “Sibirj”.

Normunda Sējēja trenētā Rīgas “Dinamo” sezonu sākusi pagalam slikti, jo astoņos mačos ir izcīnīta tikai viena uzvara, kas komandu ar trim punktiem joprojām ierindo pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā. Šis ir sliktākais sezonas sākums vienības vēsturē.