Rīgas “Dinamo” nodrošina vietu Gagarina kausa izcīņā 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējā izbraukuma mačā piektdien ar 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) uzvarēja Maskavas “Spartak” vienību, tādējādi nodrošinot vietu Gagarina kausa izcīņas turnīrā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Dinamo” rindās izcēlās Jānis Sprukts un Ģirts Ankipāns, bet “Spartak” labā vārtus guva Štefans Ružička.

Lai nodrošinātu vietu izslēgšanas turnīrā, “Dinamo” bija jātiek pie uzvaras pamatlaikā.

Jau no spēles pirmajām minūtēm “Dinamo” hokejisti veica ievērojamu spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet pirmajā minūtē veiktais Mārtiņa Karsuma metiens atsitās pret Sergeja Borisova sargāto vārtu stabu. Vēlāk vārtu priekšā tika izvirzīts Mārtiņš Cipulis, tomēr Borisovs prata laicīgi piespiest ripu pie ledus un briesmas likvidēt, bet Niklasa Luseniusa raidītā ripa tomēr neatrada ceļu starp laukuma saimnieku vārtsarga kājsargiem. “Dinamo” turpināja aktīvi uzbrukt, vēlreiz vārtu priekšā teicamā situācijā izvirzot Cipuli, tomēr arī šoreiz uzbrucējs nespēja apspēlēt mača ievadā lielam darba apjomam pakļauto Borisovu.

Pēc aktīvā spēles sākumā “Dinamo” tomēr bija spiesti nokļūt zaudētājos, kad sedzamos savā aizsardzība zonā nesadalīja Latvijas kluba aizsargi, ļaujot Ružičkam raidīt ripu jau tukšos Krisa Holta sargātajos vārtos.

Trešdaļas vidū “Dinamo” nopelnīja iespēju divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr izteikti bīstami metieni pa sāncenšu vārtiem netika veikti. Arī pēc skaitliskā vairākuma iniciatīva turpināja piederēt Latvijas klubam, kamēr briesmas pie Holta sargātajiem vārtiem radās tikai pēc rīdzinieku pieļautajām kļūdām. Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām uz noraidīto soliņu devās Arvīds Reķis, kā rezultātā trešdaļas izskaņa pagāja zem “Spartak” hokejistu zīmes. Vairākas reizes spēlē veiksmīgi iesaistījās Holts, atvairot gan metienus no tuvas distances, gan spēcīgus tālšāvienus.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas apmainījās ar metieniem pa pretinieku vārtiem, Latvijas kluba rindās bīstamus raidījums veicot Luseniusam un Guntim Galviņam. Turpinājumā lielāks metienu skaits padevās laukuma saimniekiem, taču pārliecinoši “Dinamo” vārtos darbojās Holts. Savukārt otrā laukuma galā bīstamus metienus veica Mārtiņš Karsums un Marsels Hosa, taču tie izrādījās nesekmīgi.

Izlīdzinājumu viesi panāca otrās trešdaļas 11.minūtē, kad divatā pret vienu pretinieku aizsargu izslidoja Sprukts un Gints Meija. Sprukts izvēlējās par labu sev neraksturīgi spēcīgam plaukstas metienam, ripai ielidojot vārtu tālajā stūrī un rezultātam kļūstot neizšķirtam 1:1. Drīz pēc vārtu guvuma “Dinamo” otro reizi mačā pavērās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču divu minūšu laikā pa Borisova sargātajiem vārtiem tika veikts tikai viens metiens.

Trešdaļas beigās ļoti bīstama situācija radās pie “Dinamo” vārtiem, kad pēc kļūdas uz zilās līnijas mājinieki neizmantoja iespēju apspēlēt Holtu, taču uzreiz pēc tam ar rezultatīvu uzbrukumu atbildēja Latvijas pārstāvji, kad pēc acīgas Luseniusa piespēles ripu vārtu tuvajā apakšējā stūrī raidīja Ankipāns. Borisovs izmisīgā lēcienā centās ripu atvairīt, taču tā pārslīdēja pāri vārtu līnijai.

Trešo trešdaļu Rīgas “Dinamo” sāka piesardzīgi, lielāko uzmanību pievēršot pašu vārtu drošībai, taču jau otrajā minūtē noraidījumu nopelnīja Luseniuss. Viesi turpmākajās minūtēs gan aizstāvējās pārliecinoši, bet divas minūtes vēlāk iespēja spēlēt vairākumā pavērās jau “Dinamo” komandai. Šajā laikā “Spartak” hokejisti meistarīgi “vilka” laiku, nosargājot savus vārtus neskartus, bet pēc atgriešanās pilnā sastāvā iniciatīva jau bija pārgājusi “Dinamo” pusē.

Nesekmīgi beidzās daudzsološa Hosas un Džeimija Lundmarka saspēle, bet mazliet vēlāk bīstamus Reķa un Galviņa metienus atvairīja Borisovs. Laba iespēja pēc Sanda Ozoliņa metiena gūt vārtus bija arī Hosam, tomēr ripa pēc viņa pieskāriena lidoja vārtiem garām.

“Spartak” hokejistiem mača izskaņā nekādi neizdevās ieiet viesu aizsardzības zonā, bet neilgi pirms cīņas beigām mājinieki arī palika skaitliskajā mazākumā. Pēdējā minūtē, kad “Spartak” atkal spēlēja pilnā sastāvā, Borisovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču vārtu gūšanas iespējas mājinieki tā arī neradīja.

Spēlei treneri bija pieteikuši sešus aizsargus un 12 uzbrucējus. Malā palika Kristaps Sotnieks, Juris Štāls un Frēdriks Varjs, kuram ir nelielas veselības problēmas. Toties laukumā atgriezās iepriekšējo maču izlaidušie Jēkabs Rēdlihs un Cipulis.

Šī abām komandām bija ceturtā tikšanās reize šosezon – oktobra sākumā rīdzinieki izbraukumā zaudēja ar 0:3, novembrī revanšējās savā laukumā ar 4:1, bet šī gada pirmajā spēlē Latvijas klubs zaudēja savā laukumā ar 1:2.