Rīgas “Dinamo” pārbaudes spēlē bullīšos uzvar “Ak Bars” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien pēcspēles metienos ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Kazaņas “Ak Bars” hokejistus, tiekot pie pirmās uzvaras Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņā, kas kalpo kā gatavošanās gaidāmajai sezonai.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Pamatlaikā Latvijas kluba labā vārtus guva Kristaps Zīle, kamēr pēcspēles metienos uzvaru nodrošināja Lauris Dārziņš, bet vārtos teicami darbojās Jakubs Sedlāčeks, kurš neļāva pretiniekiem realizēt nevienu no trim “bullīšiem”.

Spēlē abām komandām bija daudz labu iespēju vārtu gūšanai, taču ar precīziem metieniem nesekmējās. Rezultātu cīņas 37.minūtē atklāja Zīle, kurš izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas. Viņam vārtu guvumā asistēja Krišjānis Rēdlihs un Gints Meija.

Vēl pirms tam laukumā bija arī kautiņš, kurā “Dinamo” leģionārs Koltons Gilīss uzvarēja Mihailu Sidorovu, savukārt drīz pēc vārtu guvuma no laukuma līdz mača beigām tika noraidīts Māris Bičevskis, kurš aizstāvot vārtsargu saķērās ar Dmitriju Obuhovu.

Trešajā periodā pārsvars jau bija pretiniekiem, kuri 48.minūtē izmantoja skaitlisko vairākumu, kad uz sodīto soliņa atradās Kirils Galoha. No iemetiena apļa izcēlās Džastins Azevedu.

Atlikušajā laikā uzvarētājs netika noskaidrots, tāpat kā piecu minūšu papildlaikā, kurā rīdzinieki divas minūtes izturēja arī mazākumā.

Savukārt pēcspēles metienos pirmajā sērijā neveiksmīgs bija Miks Indrašis, otrajā vārtus guva Dārziņš, lai gan tiesnešiem vajadzēja vērot atkārtojumu, vai ripa bijusi vārtos. Savukārt trešajā sērijā “bullīti” nerealizēja Miķelis Rēdlihs. Tomēr ar Dārziņa vārtu guvumu pietika, lai “Dinamo” uzvarētu mačā, jo Sedlāčeks uzvarēja dueļos ar Vladimiru Tkačovu, Azevedu un Andreju Popovu.

Rīgas “Dinamo” šī bija pirmā uzvara sešu komandu turnīrā, jo pirmdien Latvijas klubs ar 0:3 zaudēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, ko pārstāv latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, bet trenē Pēteris Skudra, Ģirts Ankipāns un Normunds Siliņš.

Tikmēr “Ak Bars” šī bija trešā spēle turnīrā, jo pirmajā mačā ar 4:1 uzvarēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet otrdien ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā piekāpās “Torpedo”.

Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņa ilgs visu nedēļu – turpinājumā Rīgas “Dinamo” ceturtdien spēkosies ar Čerepovecas “Severstaļ”, piektdien spēlēs pret “Ņeftehimik”, bet svētdien tiksies ar Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Rīdzinieki līdz šī turnīra sākuma bija aizvadījuši divas pārbaudes spēles, kurās guvuši uzvaras – pirms nedēļas Valmierā ar rezultātu 4:1 tika pārspēta Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kuras sastāvā spēlē vārtsargs Edgars Masaļskis un aizsargs Kristaps Sotnieks, bet pagājušajā piektdienā ar 2:0 Piņķos uzvarēta arī Novosibirskas “Sibirj” vienība.

Pēc šī turnīra Rīgas “Dinamo” komandai vēl atliks četras pārbaudes spēles tradicionālajā turnīrā savā laukumā “Arēnā Rīga”.