Rīgas “Dinamo” pārspēj Mitišču “Atlant” un pārtrauc trīs neveiksmju sēriju 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, uzsākot savu otro jaunās sezonas mājas spēļu sēriju, otrdien ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) uzvarēja Mitišču “Atlant” un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

“Dinamo” rindās ar precīziem metieniem atzīmējās Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, kā arī slovāki Milans Jurčina un Marcels Hosa, bet “Atlant” kluba labā vārtus guva Igors Radulovs un čehs Ondržejs Ņemecs.

Tikmēr debiju KHL piedzīvoja gados jaunais aizsargs Edmunds Augstkalns.

Jau pašā spēles ievadā rezultātu izdevās atklāt viesiem, kad otrajā minūtē pēc lieliskas Mihaila Gluhova piespēles vārtus guva Radulovs. Trīs minūtes vēlāk divreiz no labām pozīcijām meta Dārziņš, tomēr nesekmīgi. Pēcāk uzskatāmi pieauga “Dinamo” vienības pārsvars laukumā, spēlētājiem aktīvi presingojot pretiniekus, kā arī veidojot bīstamas epizodes pie “Atlant” vārtsarga soma Ates Engrena sargātajiem vārtiem. Septītajā minūtē pie skaitliskā vairākuma izspēles tika mājinieki – noteikumi tika pārkāpti pret zviedru uzbrucēju Līnusu Videlu. Taču pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo bija nemainīgs.

Cīņas 13.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Videls, bet pēc minūtes un 27 sekundēm noteikumi tika pārkāpti arī pret “Dinamo” aizsargu Jurčinu, kas ļāva rīdziniekiem cīnīties vienādā sastāvā, bet pēcāk nedaudz vairāk kā minūti arī vairākumā, ko “Dinamo” arī izmantoja. Precīzs metiens no distances izdevās Dārziņam, kurš izlīdzināja rezultātu uz tablo. Brīdi vēlāk Radulovs varēja atjaunot “Atlant” klubam pārsvaru, tomēr spēlētājs savu iespēju izšķērdēja. Divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām noraidījumu par pretinieku klupināšanu saņēma Jurčina.

Otrās trešdaļas sākumā Videls nodemonstrēja lielisku individuālo meistarību, kas piespieda sāncenšus pārkāpt noteikumus. Labākā iespēja vairākumā radās slovākam Marcelam Hosam, kura metienu no asa leņķa ar pūlēm atvairīja Engrens. Šoreiz viena spēlētāja pārsvaru laukumā rīdzinieki neizmantoja, savukārt 25.minūtē “Dinamo” guva vārtus, kad Skvorcovs veiksmīgi pārtvēra ripu pretinieku zonā un izdarīja rezultatīvu metienu. Divas minūtes vēlāk “Dinamo” vārtsargs čehs Jakubs Sedlāčeks ar pūlēm nosargāja vārtus, prasmīgi pretinieku metienu atvairot ar nūju. Tikmēr 28.minūtē spēcīgs Dārziņa metiens trāpīja pa “Atlant” vārtu konstrukciju.

Pēc zaudētājiem vārtiem daudz aktīvāk laukumā sāka darboties “Atlant” spēlētāji, taču “Dinamo” turpināja radīt bīstamas epizodes pie sāncenšu vārtiem. Cīņas 34.minūtē Dārziņš no lieliskas pozīcijas meta gar pašu pretinieku vārtu stabu, bet pēcāk labas iespējas izcelties bija arī pārējiem pirmās maiņas uzbrucējiem. Četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Juris Upītis nopelnīja trešo vairākumu “Dinamo” vienībai. Pēc divām minūtēm rezultāts nebija mainījies, bet pēcāk Jurčina par pretinieka klupināšanu tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Atlikušajās trešdaļas sekundēs viesi uzsāka pamatīgu ofensīvu, tomēr vārtus guva tieši “Dinamo”, kad Jurčina veiksmīgi atgriezās no noraidīto soliņa, izgāja vienatnē pret Engrenu un guva vārtus – 3:1.

Noslēdzošā trešdaļa iesākās ar Dārziņa savainojumu, kad sāncenša raidīta ripa neveiksmīgi trāpīja pa uzbrucēja seju, pēcāk hokejistam dodoties uz ģērbtuvēm. Vēlāk 44.minūtē Kaspars Saulietis no lieliskas pozīcijas meta virsū pretinieku vārtsargam. Savukārt 46.minūtē Radulovs izcēlās ar nesavaldību pret Andri Džeriņu – krievs rupji ar elkoni “iebrauca” latvietim sejā, kā rezultātā tika noraidīts līdz spēles beigām. Turpinājumā rīdziniekiem radās iespēja piecas minūtes cīnīties skaitliskajā vairākumā, kas pāris sekundes vēlāk tika izmantota – precīzs no asa leņķa bija Hosa. Jau nākamajā uzbrukumā “Atlant” deficītu samazināja, kad lielisks metiens mazākumā padevās aizsargam Ņemecam.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām par pretinieka turēšanu ar nūju noraidījumu saņēma uzbrucējs Gints Meija. Turpmākās divas minūtes aizritēja “Atlant” vienības ofensīvā, bet laba iespēja mazākumā gūt “Dinamo” piektos vārtus bija kanādietim Čārlzam Genovejam, tomēr ripa brīnumainā kārtā vārtu tīklā ceļu neatrada. Aptuveni minūti pēc skaitliskā mazākuma izturēšanas Roberts Bukarts nopelnīja mājiniekiem vēl vienu noraidījumu. Piecas minūtes līdz spēles beigām Mitišču komanda nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, kas ļāva viesiem cīnīties sešiem pret četriem. Pusotru minūti līdz cīņas noslēgumam viesi vēlreiz nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, brīdi vēlāk Miķelis Rēdlihs nespēja raidīt ripu tukšos vārtos, cīņai noslēdzoties ar “Dinamo” panākumu.

Rīdziniekiem šajā spēlē savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Mārtiņš Cipulis, savukārt vārtu drošība tika uzticēta Sedlāčekam.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā Latvijas komanda ceturtdien tiksies ar Podoļskas “Vitjaz”, bet sestdien pārbaudīs spēkus pret Vladivostokas “Admiral”.

Ar 11 punktiem astoņas spēlēs “Dinamo” pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma septīto vietu, kamēr “Atlant” ar astoņiem punktiem ir 11.vietā.