Rīgas “Dinamo” pārspēj Skudras “Torpedo” un izcīna trešo uzvaru pēc kārtas 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien KHL spēlē “Arēnā Rīga” ar 2:1 pārspēja Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Rīdziniekiem vārtus guva Miks Indrašis un Kaspars Saulietis, bet Jakubs Sedlāčeks vārtos atvairīja 31 no 32 pretinieku metieniem.

Skudras viesošanās Rīgā vienmēr raisa papildus intrigu. Jauns, ambiciozs un, kā runā, arī gana skarbs treneris. Informatoram pirms spēles iepazīstinot ar abu komandu sastāviem, Skudras vārds neizpelnījās, šķiet, neviena līdzjutēja aplausus. It kā taču savējais. Iespējams, speciālista jau tā ne pārāk spožo reputāciju mūsu fanu acīs melnāku padarījuši nesenie izteikumi, ka viņš jau sen sevi drīzāk uzskata par krievu, nevis eiropieti. Toties fani labprāt uzdziedāja, kad arēnā atskaņoja Edvīna Zariņa un Skaidrītes Kaldupes “Dzeltenie aizkari”. Klasika.

“Torpedo” Rīgā ieradās ar diviem zaudējumiem pēc kārtas un sāka ļoti apņēmīgi, jau otrajā maiņā norībinot rīdzinieku vārtu pārliktni. Viesu ofensīvu perioda vidū apturēja Kaspara Saulieša nopelnītā iespēja spēlēt vairākumā, ko “Dinamo” aizvadīja labi, Roberts Bukarts meta tukšā vārtu stūrī, tomēr šoreiz netrāpīja. Turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās, otro vairākumu trešdaļas beigu daļā sagādāja Miks Indrašis un pats arī to realizēja, izvirzot komandu vadībā. Perioda pēdējā minūtē Saulietis, kurš pēdējā laikā spēlē ar patiesi milzīgu enerģiju, pēc uzvarēta iemetiena dubultoja pārsvaru.

Otrais cēliens sākās ar viesu vairākumu un Jūso Hietanena gūtiem vārtiem, bet turpinājās ar abpusējiem uzbrukumiem, kuri gan nebija rezultatīvi. “Torpedo” šobrīd ir garš traumēto saraksts, tiesa, visi līderi ir ierindā un spējīgi radīt galvassāpes jebkuram pretiniekam.

Trešajā periodā dinamiešiem ar pašaizliedzīgu spēli nosargāja pārsvaru. Pāris minūtes pirms mača beigām visi laukumā esošie laukuma hokejisti iesaistījās asumos, bet noraidījumus saņēma vien Saulietis un Vladimirs Maļevičs. Pirmspēdējā minūtē Lauris Dārziņš no labas situācijas netrāpīja tukšos vārtos, tomēr samaksāt par to nenācās.

Rīdzinieki otrdien turpinās mājas spēļu sēriju, tiekoties ar Čerepovecas “Severstaļ”, kas šodien viesos paņēma punktu no Sanktpēterburgas “SKA” (3:4 papildlaikā) un Rietumu konferencē atrodas devītajā pozīcijā, punktu aiz izslēgšanas spēļu svītras. Rīdzinieki atpaliek vēl par trim punktiem. “Torpedo” ir septītajā vietā.