Foto – Edijs Pālens/LETA

Rīgas ”Dinamo” pārtrauc septiņu zaudējumu sēriju 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” sava šīs sezonas priekšpēdējā izbraukuma pēdējā mačā viesos ar rezultātu 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) pārspēja Helsinku “Jokerit” komandu, pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Rīdziniekiem ar vārtiem izcēlās divi KHL debitanti Oskars Batņa un Emīls Ģēģeris, kā arī Miķelis Rēdlihs, kurš uzvaru nesošo metienu realizēja 67 sekundes pirms pamatlaika beigām, un Miks Indrašis, kurš ripu raidīja tukšos pretinieku vārtos.

Pašlaik 18 gadus vecais Ģēģeris savos pirmajos 29 mačos KHL palika bez punktiem, bet iepriekšējā duelī guva divus vārtus. Ar savu sniegumu pēdējos mačos viņš ir reāls kandidāts uz KHL nedēļas labākā jaunā spēlētāja balvu. Savukārt 22 gadus vecajam Batņam šie bija pirmie vārti viņa KHL karjerā, kurā latviešu uzbrucējs aizvadījis 31 maču.
Atšķirībā no šosezon daudzreiz piedzīvota scenārija, kurā “Dinamo” mača nogalē izsēj vadību un cieš zaudējumu, šoreiz rīdzinieki bija tie, kuri pēdējās minūtēs guva vārtus un izcīnīja uzvaru. Tiesa, uzvaras vārti tika gūti, viesiem spēlējot lielajā vairākumā.

Rīdziniekiem spēles pirmajā periodā bija vairākas iespējas gūt vārtus, taču savu uzdevumu augstumos bija ASV olimpiskās izlases vārtsargs Raiens Zapolskis. Tāpat arī metienos neliels pārsvars bija viesiem – ja “Dinamo” veica 13 raidījumus, tad “Jokerit” hokejistiem bija par trim mazāk.

Mača rezultāts tika atklāts otrā perioda 13.minūtē, kad Olli Palola no iemetienu apļa izdarīja nekļūdīgu raidījumu Manta Armaļa sargātajā cietoksnī. Armalis šajā situācijā neredzēja ripu, jo viņa skatienu aizsedza Ņikita Jevpalovs un pretinieku hokejists. Tiesa, trīs minūtes vēlāk Batņa pēc ātra reida pāri laukumam panāca izlīdzinājumu, ar spēcīgu metienu pārspējot Zapolski.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecarpus minūtes Ģēģeris ar netveramu metienu augšējā vārtu stūrī izvirzīja vadībā rīdziniekus. Tomēr nedaudz vēlāk laukuma saimnieki izlīdzināja rezultātu. Pretī vārtiem, spītējot divu “Dinamo” hokejistu pretestībai, Peka Jormaka tika pie metiena un panāca 2:2.

Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām “Dinamo” tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem, 67 sekundes pirms pamatlaika beigām lielo vairākumu realizējot Miķelim Rēdliham. Pamatlaika pēdējā minūtē mājinieki nomainīja Zapolski pret sesto laukuma spēlētāju, vēl vienu ripu pretinieku cietoksnī iemetot Indrašim.

Lai “Dinamo” izglābtos no pēdējās vietas Rietumu konferencē, rīdziniekiem sezonas atlikušajās trijās spēlēs ir jāuzvar pamatlaikā, cerot, ka Bratislavas “Slovan” savos pēdējos divos mačos netiks pie punktiem.

Rīgas komanda šogad iepriekšējās septiņas spēles aizvadīja savā laukumā, mājas sēriju uzsākot ar uzvaru 2:1 pār Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet pēc tam ciešot sešus zaudējumus pēc kārtas. Pirmdien rīdzinieki KHL vājāko komandu duelī ar 1:2 pagarinājumā zaudēja Hantimansijskas “Jugra” vienībai un nespēja izkļūt no pēdējās vietas KHL, jo neuzvarēja “Jugra” komandu pamatlaikā.

Tāpat arī izbraukums tika uzsākts uz negatīvas nots, jo ar 2:5 tika atzīts Maskavas “Spartak” pārākums.

Tikmēr “Jokerit” iepriekšējā duelī viesos ar 5:4 “bullīšos” uzvarēja Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ufas “Salavat Julajev”, pārtraukdama trīs zaudējumu sēriju.

Pēc tam svētdien rīdzinieki jau ar “Jokerit” spēlēs savā laukumā, kam sekos gandrīz mēnesi ilgs pārtraukums, bet pēc tam sezonas pēdējie mači, kuros Latvijas vienība viesos tiksies ar Minskas “Dinamo” un savā laukumā vēlreiz uzņems “Jokerit”.

Abas komandas savu pirmo savstarpējo maču šosezon aizvadīja septembra vidū, rīdziniekiem ciešot zaudējumu ar 2:3. Abas komandas savā starpā spēkojušās 13 reizes un šajā laikā rīdzinieki guvuši tikai četrus panākumus. Pērnajā sezonā trijās no četrām spēlēm uzvarēja “Jokerit” un kopā pēdējos astoņos savstarpējos mačos rīdzinieki nopelnījuši vien piecus punktus.

Rīgas “Dinamo” ar 47 punktiem 53 spēlēs ieņem stabilu pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām. Priekšpēdējā pozīcijā esošā Bratislavas “Slovan” rīdziniekus apsteidz par astoņiem punktiem, bet līdz regulārā čempionāta beigām Latvijas komandai jāaizvada vēl trīs mači, līdz ar to priekšā smaga cīņa par nepalikšanu pēdējā vietā konferencē.

Tāpat “Dinamo” nav izdevies atstāt pēdējo vietu līgā. Rīgas vienībai un Arta Ābola trenētajai Toljati “Lada”, kuru pārstāv aizsargs Kristaps Sotnieks, ir pa 47 punktiem, taču Krievijas klubam ir vairāk uzvaru pamatlaikā.

Savukārt “Jokerit” ar 97 punktiem 53 spēlēs ieņem trešo vietu Rietumu konferencē un jau kādu laiku nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar februārī gaidāmajām Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.
Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.