Rīgas “Dinamo” pauzē dodas ar sauso zaudējumu 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” pirmdien pēdējā mačā pirms valstsvienību pārtraukuma viesos ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) piekāpās Minskas “Dinamo”, tādejādi pārtraucot četru uzvarēto spēļu sēriju.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Vārtus Minskas kluba labā guva amerikānis Raiens Veske un kanādietis Pols Šekura. Savukārt Kevins Lalands atvairīja visas Rīgas “Dinamo” hokejistu mestās ripas.
Spēli Rīgas vienības hokejisti iesāka ar aktīviem uzbrukumiem, tomēr tie bija nesekmīgi. Kad komandas bija aizvadījušas vairāk nekā četras minūtes ripu pretī Jūakima Ēriksona sargātajiem vārtiem saņēma Veske, kurš raidīja ripu rīdzinieku vārtos.

Turpinājumā jau aktīvāki bija Minskas komandas spēlētāji, bet pārsvaru dubultot viņiem neizdevās. Turpretī trešdaļas vidū Mikam Indrašim izdevās apspēlēt pretinieku komandas aizsargu, taču latvieša raidītā ripa trāpīja tieši virsū mājinieku vārtsargam Lalandam.
Komandas turpināja spēlēt arvien aktīvāk, taču ar bīstamiem momentiem uzbrukumi nenoslēdzās. Spēles 14.minūtē uz noraidīto soliņa devās viesu uzbrucējs Ville Leino, tomēr Minskas komandai otros vārtus gūt neizdevās. Beidzoties noraidījumam, Leino saņēma ripu, pa labo malu devās uz priekšu un piespēlēja to ātrumu uzņēmušajam Mārim Bičevskim, kurš notrieca Lalandu. Pārkāpums pret vārtsargu izraisīja plūkšanos laukuma malā, par ko Bičevsksi saņēma kopā četru minūšu noraidījumu, bet mājinieki par rupjību saņēma divu minūšu sodu.

Arī otro vairākumu pēc kārtas Baltkrievijas kluba hokejisti nespēja izmantot un pirmo periodu mājinieki noslēdza ar vienu vārtu pārsvaru.

Otro trešdaļu mājinieki iesāka aktīvi, bet Rīgas komandas spēlētājiem bija grūtības iziet ārā no savas aizsardzības zonas. Turpinājumā viesi nedaudz aktivizējās, taču nopelnīja mazākumu. Vairākumā Minskas hokejistiem neizdevās pārsvaru dubultot, turklāt viņi paši nonāca mazākumā.

Pēc mazākuma izturēšanas aktīvus uzbrukumus veidoja bijušā rīdzinieka Šekuras maiņa, bet nākamajā nomaiņā kanādietim izdevās pārspēt viesu vārtsargu Ēriksonu. Pusminūti pēc vārtu guvuma mājinieki nonāca mazākumā, tomēr spēja noturēties nevienādos sastāvos. Līdz ar to, pārtraukumā Rīgas klubs devās vēl ar divu vārtu deficītu.

Arī trešo spēles nogriezni mājinieki iesāka ar uzbrukumiem uz Ēriksona sargātajiem vārtiem, bet Rīgas vienība atbildēja ar dažiem pretuzbrukumiem. Latvijas komandas hokejisti mēģināja lauzt spēles gaitu, taču Minskas vienība neļāva viesiem pārņemt iniciatīvu.

Turpinājumā komandas spēlēja daudz mierīgāk un ar mazāk asumiem kā pirmajās divās trešdaļās, tādejādi rezultātu uz spēles tablo neizmainot. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vēl viens bijušais rīdzinieks Mets Elisons teju guva trešos vārtus, tomēr droši savā pozīcijā stāvēja Ēriksons. Tikmēr minūti vēlāk Gints Meija nonāca labā vārtu gūšanas pozīcijā, taču viņa nūja tika aizķeksēta, pateicoties kam Rīgas komandā nonāca vairākumā.

Spēlējot vairākumā, Ēriksona vietā uz ledus devās sestais laukuma spēlētājs. Tomēr divu vīru pārāsvaru viesiem neizdevās izmantot, jo aizsardzība veiksmīgi spēlēja Minskas komandas hokejisti. Arī beidzoties mazākumam Rīgas kluba treneris Kari Heikile pie pirmās izdevības mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Pēdējā spēles minūtē Rīgas hokejisti aktīvi vērpa uzbrukumus mājinieku aizsardzības zonā, tomēr gūt vārtus nespēja un piedzīvoja zaudējumu ar 0:2.

Šajā spēlē rīdzinieku vienības rindās atgriezās aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kurš mēnesi nevarēja spēlēt galvas savainojuma dēļ.

Ar 34 punktiem 28 spēlēs Rīgas “Dinamo” ieņem priekšpēdējo, 13.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, bet Minskas komandai 38 punkti 27 dueļos un desmitā vieta.