Rīgas “Dinamo” spēlētājs Ville Leino (nr.22, sarkans) Kontinentālās hokeja līgas spēlē, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” un Maskavas “Spartak” komandas “Arēnā Rīga”.
Foto – LETA

Rīgas “Dinamo” pēcspēles metienu sērijā revanšējas “Spartak” hokejistiem 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” kārtējā regulārā čempionāta spēlē ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Maskavas “Spartak” komandu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Vārtus Rīgas “Dinamo” komandas labā guva Miks Indrašis, Guntis Galviņš un Lauris Dārziņš, kurš arī iemeta uzvaru nesošo pēcspēles metienu.

Šī bija pirmā spēle šosezon, kurā Rīgas “Dinamo” uzvarēja pagarinājumā vai pēcspēles metienos. Tāpat rīdzinieki pirmoreiz šosezon izcīnījuši divas uzvaras pēc kārtas.

Spēle sākās diezgan miegaini, kaut Rīgas “Dinamo” komandai pat bija vairākums. Desmitajā minūtē mazākumā palika arī rīdzinieki, kad pirmo noraidījumu savā KHL karjerā nopelnīja Roberts Locāns. Kaut šis mazākums tika izturēts, uzreiz pēc tā beigām “Spartak” komandai izdevās gūt vārtus – pēc neveiksmīgas vārtsarga Jūakima Ēriksona aiziešanas aizvārtē ripu tikšos vārtos izdevās ieraidīt Igoram Radulovam.

Pēc vārtu zaudējuma mājinieki aktivizējās, veicot presingu, tomēr bīstamākus momentus radīja tieši “Spartak” komanda, un reizi ripa arī norībināja vārtu stabiņu. Trešdaļas pēdējā minūtē rīdziniekiem izdevās rezultātu izlīdzināt, kad ātrā uzbrukumā izcēlās Indrašis, gūstot savus trešos vārtus pēdējos divos mačos, turklāt jau pirms tam šīs nomaiņas laikā otrajai maiņai bija vairākas bīstamas iespējas.

Arī otrā trešdaļa sākās lēnīgi. Astotajā minūtē rīdzinieki ieguva vēl vienu vairākumu. Kaut tā laikā bija daudzi bīstami momenti, rezultāts nemainījās. Trešdaļas vidū tika nopelnīts vēl viens vairākums, un to beidzot izdevās izmantot, kad neilgi pēc iemetiena ar tālu šāvienu nekļūdīgs bija Galviņš, gūstot tikai otros vārtus rīdzinieku aizsargiem šosezon.

Tomēr jau 20 sekundes pēc vārtu guvuma Latvijas komandu mazākumā atstāja Kaspars Saulietis, un arī šī spēlēšana nevienādos sastāvos noslēdzās ar vārtu guvumu – pēc piespēles no aizvārtes nekļūdīgi meta “Spartak” aizsargs Metjū Gilrojs, panākot izlīdzinājumu 2:2. Drīz vien “Spartak” nopelnīja vēl vienu noraidījumu, tomēr šoreiz izdevās gūt vārtus mazākumā, kad Jevgēņijs Bodrovs izcēlās ar metienu vārtu tuvējā augšējā stūrī. Visi trīs vārti tika gūti nepilnu piecu minūšu laikā. Līdz ar to pēc otrās trešdaļas Rīgas “Dinamo” komanda bija nokļuvusi iedzinējos ar 2:3.

Izšķirošās trešdaļas sākumā Rīgas “Dinamo” bija veikusi vairākas izmaiņas sastāvā un komanda darbojās ļoti aktīvi, kas arī noveda pie rezultāta – septītajā minūtē pēc burzmas vārtu priekšā precīzi meta Dārziņš. Turpinājumā aktīvāk sāka spēlēt arī “Spartak”, dažbrīd veidojot ļoti bīstamus momentus.

Piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Rīgas komandu mazākumā atstāja Tomāšs Kundrāteks, kurš tīši izmeta ripu ārpus laukuma. Šo vairākumu rīdzinieki izturēja, bet uzreiz pēc tam Latvijas komanda vēlreiz palika mazākumā, jo Ēriksons tīšām nometa ķiveri, vilcinot spēles laiku. Arī šīs smagās divas mazākuma minūtes tika izturētas un pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 3:3.

Pagarinājuma ievadā “Spartak” turpināja uzbrukt daudz bīstamāk, bet tā pēdējā minūtē jau arī Rīgas “Dinamo” radās vairākas labas iespējas, bet rezultāts vairs nemainījās.

Pēcspēles metienu sērijā “Dinamo” uzbrucējs Ville Leino un Lauris Dārziņš bija neprecīzi, bet “Spartak” sastāvā otrajā metienu sērijā atzīmējās Radulovs. Tomēr trešajā sērijā vārtus guva Indrašis un panāca 1:1, bet duelī ar Maksimu Potapovu pārāks bija Ēriksons un cīņa turpinājās.

Uzvaras vārtus piektajā sērijā guva Dārziņš, kurš arī tika nosaukts par labāko spēlētāju komandā.

Kā ziņots, iepriekš abas komandas savā starpā tikās vēl tikai svētdien, kad rīdzinieki izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu, tomēr cieta neveiksmi ar 2:3. Tas Latvijas komandai bija piektais zaudējums pēc kārtas, tomēr neveiksmju sērija tika pārtraukta otrdien, kad “Dinamo” ar 4:1 uzvarēja iepriekšējās sezonas čempioni Sanktpēterburgas SKA.

Tikmēr “Spartak” hokejisti kopš iepriekšējās spēles ar rīdziniekiem laukumā nebija devušies.
Sestajā mačā savā laukumā Rīgas “Dinamo” komanda šosezon svinēja tikai otro panākumu. Savukārt desmit izbraukuma cīņās gūtas četras uzvaras.

Šī Rīgas “Dinamo” komandai bija pēdējā spēle sērijā, kuras laikā mači tika aizvadīti katru otro dienu.

Turpinājumā pirmdien Latvijas komanda uzsāks kārtējo izbraukuma sēriju, tiekoties ar vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto līgas pastarīti Toljati “Lada”, ko trenē Artis Ābols. Tāpat šajā izbraukumā tiks aizvadīti mači arī ar Georgija Pujaca pārstāvēto Ņižņekamskas “Ņeftehimik” vienību un Čeļabinskas “Traktor”.

“Spartak” komanda šosezon atgriezusies KHL pēc sezonas pārtraukuma. Ja sezonas ievadā tā cieta sešus zaudējumus pēc kārtas, nesen tika piedzīvota trīs uzvaru sērija.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 21 punktu 16 mačos pakāpusies uz desmito vietu, tomēr no labāko astotnieka joprojām atpaliek par trim punktiem.

Savukārt “Spartak” ar 18 punktiem atrodas 13.pozīcijā konferencē, apsteidzot vienīgi Čerepovecas “Severstaļ”.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.