Rīgas ”Dinamo” pēdējā periodā ielaiž trīs ripas, kapitulējot Znaroka un Vītoliņa trenētajai SKA 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā viesos pēdējā periodā ielaida trīs ripas un ar 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) kapitulēja čempionāta līderei Sanktpēterburgas SKA, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Latvijas kluba labā vienīgos vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet uzvarētājiem izcēlās Jarno Koskiranta, Vadims Šipačovs, Iļja Kovaļčuks un Stīvs Mozess.

Sākot no otrā perioda SKA piederēja liels pārsvars, kuru viņi pēdējā periodā pārvērta trīs vārtu guvumos, izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas, bet rīdziniekiem sagādājot otro neveiksmi pēc kārtas un 15.šosezon 19 aizvadītos mačos.

Pirmajās 20 minūtēs nevienai komandai atklāt rezultātu neizdevās, abām komandām rādot līdzvērtīgu sniegumu.

Sākumā nedaudz vairāk uzbruka un pa vārtiem meta rīdzinieki, taču pie bīstamām situācijām, tikt viņiem neizdevās. Ik pa laikam spēlē iesaistījās arī Latvijas kluba vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš trešdaļas vidū no vārtu priekšas neļāva izcelties SKA zvaigznei Pāvelam Dacjukam.

Divas smagas minūtes rīdzinieki aizvadīja perioda beigu daļā, kad par turēšanu ar nūju divas soda minūtes nopelnīja Miks Indrašis. SKA vairākumā visu laiku spēlēja viesu zonā, taču “Dinamo” labi aizsargājās un vārtos teicami darbojās Kalniņš, kurš komandu glāba arī perioda pēdējā minūtē.

Savukārt otrais periods sākās ar SKA uzbrukumiem, un savu saimnieki panāca pēc rupjas rīdzinieku kļūdas. “Dinamo” aizsargi pazaudēja ripu uz savas zonas zilās līnijas, kas ļāva Koskirantam izrauties pa labo malu un izdarīt precīzu metienu. Kalniņš ripu spēja aizskart, taču tā izspurdza viņam starp padusi un iekūleņoja vārtos.

SKA drīz vien ieguva vairākumu, jo rīdzinieki pārkāpa skaitlisko sastāvu, tomēr mazākumā viesi atkal nospēlēja nevainojami, jo īpaši labi darbojās Kalniņš. Arī turpinājumā “Dinamo” spēlētāji grēkoja ar disciplīnas ievērošanu, tāpēc uz sodīto soliņa devās arī Georgijs Pujacs un vēlāk arī Tims Sestito, tomēr rezultāts, par spīti SKA nospiedošam pārsvaram, nemainījās.

Spēku samērus laukumā gan attaino metienu attiecība, jo SKA otrajā trešdaļā pa Kalniņa vārtiem meta 20 reizes, kamēr “Dinamo” pretinieku vārtsargu Igoru Šestjorkinu traucēja vien trīs reizes.

Līdzīgs spēles ritējums bija arī noslēdzošajā periodā. Pa vārtu pārliktni trāpīja Kovaļčuks, taču, kad rīdzinieki mazākumā zaudēja ripu pie savas zonas, trīs SKA sēlētāji palika pret vienu aizsargu un Ščipačovs 47.minūtē pārsvaru dubultoja.

Cerības uz izglābšanos atjaunoja Miķelis Rēdlihs, kurš 51. minūtē pēc teicamas Laura Dārziņa piespēles izslidināja ripu starp Šestjorkina kājsargiem, samazinot rezultātu līdz minimumam, taču jau pēc 41 sekundes Kovaļčuks atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet punktu cīņai 57.minūtē pielika Mozess. Pēdējā vārtu guvumā izcili nospēlēja Sergejs Plotņikovs, kurš neskatoties uz partneri izdarīja piespēli sev starp kājām.

Šo izbraukuma sēriju Rīgas “Dinamo” sāka otrdien, kad ar 3:4 piekāpās Čerepovecas “Severstaļ” vienībai.

Pirms došanās trīs spēļu izbraukumā Latvijas klubs svētdien savā laukumā ar 4:0 uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”, pirmo reizi sezonā paliekot “sausā”, bet vēl pirms tam KHL rekordgarā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv”. Šajā mačā tika izpildītas 18 “bullīšu” sērijas, jeb 36 metieni.

Neskatoties uz mājās gūtām divām uzvarām Rīgas “Dinamo” joprojām ir pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā, jo šosezon 18 mačos ir izcīnītas tikai četras uzvaras un 11 punkti.