Rīgas “Dinamo” piekāpjas KHL debitantei “Soči” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas trešajā mačā savā laukumā trešdien ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja debitantei “Soči” no Krievijas, kas tādējādi izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā līgā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Rīgas “Dinamo” vienībā precīzs bija Mārtiņš Cipulis, bet “Soči” komandas labā vārtus guva Mihails Aņisins un Andrē Petešons.

Vārtu drošība šajā spēlē tika uzticēta Jakubam Sedlāčekam, bet kā septītais aizsargs tika pieteikts Edmunds Augstkalns, kurš iepriekš šajā līmenī vēl nav spēlējis. Jau otrajā spēles minūtē noraidīts tika mājinieku kapteinis Georgijs Pujacs, tomēr vārtu drošība tika nosargāta, Jurim Upītim divas reizes bloķējot sāncenšu metienus.

Pēcāk pēc Roberta Bukarta metiena pie “Soči” vārtsarga Tomāša Peperles vārtiem izcēlās pirmie asumi, taču noraidījumi nesekoja. Iniciatīvu laukumā pārņēma viesi, kas sagādāja darbu Sedlāčekam, taču pēc bīstama uzbrukuma Mārtiņa Cipuļa un Laura Dārziņa izpildījumā “Dinamo” tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā. Briesmas pie pretinieku vārtiem radās vien pašā mazākuma izskaņā.

Drīz pēc tam noteikumi tika pārkāpti pret Andri Džeriņu. Šajā vairākumā “Dinamo” hokejisti darbojās daudz bīstamāk un bieži apdraudēja Peperles sargātos vārtus. Rezultāts gan palika neatklāts, taču arī pēc atgriešanās vienādos sastāvos iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem.

Pašās trešdaļas beigās izcelties varēja abas komandas, kad vispirms Sedlāčeks bija pārāks par pretinieka izgājienā viens pret vienu, bet pēc tam no vārtu priekšās bīstami meta Džeriņš. Trešdaļas pēdējās sekundēs noraidīts tika “Dinamo” leģionārs Līnuss Videls.

Otro trešdaļu “Dinamo” uzsāka ar Džeriņa noraidījumu, taču ilgstošais mazākums sekmīgi tika izturēts. Spēle ritēja ātrā tempā bez izteiktām vārtu gūšanas iespējām, iekams mājinieki netika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, jo Aņisins tika sodīts ar 2+2 minūšu noraidījumu. Bīstami pa vārtiem meta Miks Indrašis, bet lieliski savus pienākumus veica Peperle, likvidējot arī citas briesmas pie saviem vārtiem. Ilgais vairākums netika izmantots, un uzreiz pēc tā “Dinamo” nokļuva zaudētājos, kad Oskara Cibuļska kļūdu savā zonā gūtos vārtos pārvērta Aņisins.

Drīz pēc gūtajiem vārtiem viesi bija tuvu pārsvara dubultošanai, kamēr “Dinamo” sniegums bija nepārliecinošs. Trešdaļas izskaņā laukuma saimnieki tika pie vēl viena vairākuma, taču arī šoreiz droši vārtos darbojās Peperle. Pilnos sastāvos spēle pārvirzījās pie “Dinamo” vārtiem, kur asumos iesaistījās Pujacs un Čārlzs Genovejs. Tas noveda pie mājinieku nokļūšanas mazākumā, taču līdz trešdaļas beigām rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu “Dinamo” komanda sāka ļoti veiksmīgi, vispirms izturot atlikušo mazākuma laiku, bet otrajā minūtē izlīdzinot rezultātu, kad Aņisinu sāncenšu aizsardzības zonā “apzaga” Indrašis, bet viņa piespēlēto ripu no vārtu priekšas tīklā ieraidīja Cipulis. Gūtie vārti iedvesmoja rīdziniekus jauniem uzbrukumiem, kuros labas iespējas izcelties bija Indrašim un Laurim Dārziņam.

Pamazām gan viesiem izdevās atvirzīt spēli no saviem vārtiem, kas deva rezultātu, jo trešdaļas vidū “Soči” komandu vadībā atkal izvirzīja Petešons – pēc atkārtotiem mēģinājumiem viņš bija precīzs no vārtu priekšas.

“Dinamo” hokejisti ļoti apņēmīgi metās uzbrukumos, regulāri ielaužoties sāncenšu zonā un bieži veicot metienus pa vārtiem. “Soči” savu vārtu drošību sargāja brīžiem izmisīgā cīņā, bet pēc viena no pretuzbrukumiem raidīja ripu pa Rīgas kluba vārtu stabiņu.

“Dinamo” komandas uzbrukumi tikmēr bija nemainīgi apjomīgi un bīstami. Sestais laukuma spēlētājs uz ledus devās divas minūtes pirms cīņas beigām. Teicamā metiena pozīcijā tika izvirzīts Indrašis, taču viņa pirmais raidījums vārtus nesasniedza, bet otro metienu tvēra Peperle.

Kā zināms, jaunās sezonas pirmajā mačā Rīgas “Dinamo”, pateicoties sekmīgai trešajai trešdaļai, sestdien ar rezultātu 4:2 pārspēja Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”, bet pirmdien nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru un ar 2:5 piekāpās latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Tikmēr “Soči” iepriekš divās izbraukuma cīņās piekāpās Sanktpēterburgas SKA (2:3) un citai līgas debitantei Helsinku “Jokerit” no Somijas (0:3).

Nākamās četras spēles Rīgas klubs aizvadīs izbraukumā, tiekoties ar Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, Toljati “Lada”, Čeļabinskas “Traktor” un Hantimansijskas “Jugra” komandām no Krievijas, bet savā laukumā nākamo maču aizvadīs 23.septembrī.

Ar trim punktiem trīs spēlēs “Dinamo” pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma devīto vietu, bet “Soči” ar trim punktiem atrodas desmitajā pozīcijā.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora – klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija “Itera”. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti ir 23 hokejistiem, no kuriem uzbrucējs Vitālijs Pavlovs piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt.

Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā “Latvijas Dzelzceļa” kausā.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, – un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm.

Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā – Cerības kausā.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.