Rīgas “Dinamo” piekāpjas “Severstaļ” hokejistiem 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” kārtējā regulārā čempionāta mačā piektdien ar rezultātu 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) savā laukumā piekāpās vienai no vājākajām Rietumu konferences komandām Čerepovecas “Severstaļ”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Spēles rezultātu piektajā minūtē, cīnoties vairākumā, atklāja Marcels Hosa, bet izlīdzinājumu 13.minūtē panāca Anatolijs Ņikoncevs. Savukārt uzvaras vārtus 50.minūtē guva Aleksandrs Jevsejenkovs.

Nākamajā cīņā svētdien Rīgas “Dinamo” savā laukumā uzņems līgas līdervienību Sanktpēterburgas SKA.

Šo maču rīdzinieki iesāka ļoti aktīvi, jau pirmajā minūtē izpildot vairākus bīstamus uzbrukumus. Savukārt jau otrajā minūtē “Severstaļ” tika pie pirmā noraidījuma par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šīs divas minūtes rīdzinieki neaizvadīja pārāk pārliecinoši, tomēr ātri vien nopelnīja vēl vienu vairākumu un piektajā cīņas minūtē beidzot izvirzījās vadībā – pēc pirmās maiņas saspēles precīzi ripu vārtos trieca Marcels Hosa, panākot 1:0.

Arī turpmākajās minūtēs rīdziniekiem piederēja ievērojams pārsvars, tomēr vienu no saviem ļoti retajiem momentiem izmantoja tieši “Severstaļ”, kad 13.minūtē Ņikoncevs raidīja ripu caur Mīkaela Telkvista kājsargiem, panākot 1:1. Ātri vien Rīgas “Dinamo” arī nopelnīja pirmo noraidījumu, kura laikā viesi izpildīja vairākus ļoti bīstamus metienus, tomēr šoreiz allaž Telkvists bija vietā.

Pirmās trešdaļas beigās abām komandām bija labi vārtu gūšanas momenti un reizi ripa trāpīja arī pa “Severstaļ” sargāto vārtu stabiņu, tomēr pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts palika neizšķirts.

Arī otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” iesāka aktīvi un ātri vien nopelnīja vairākumu, bet, neskatoties uz vairākiem labiem momentiem, rezultāts nemainījās. Drīz pēc tam arvien labāk sāka uzbrukt. Rīdziniekiem saglabājās pārsvars, bet “Severstaļ” cītīgi gaidīja mājinieku kļūdas.

Kaut momenti otrajā trešdaļā bija abām komandām, rezultāts tā arī nemainījās un saglabājās 1:1.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē vairāk uzbruka “Severstaļ”, bet brīdī, kad rīdzinieki atguva iniciatīvu, pie noraidījuma tika Sandis Ozoliņš un šo vairākumu jau trīs sekunžu laikā viesi izmantoja – uzreiz pēc uzvaras iemetienā precīzi no zilās līnijas meta Aleksandrs Jevsejenkovs. Līdz ar to pēdējās desmit pamatlaika minūtes Rīgas “Dinamo” uzsāka, atrodoties iedzinējos ar 1:2.

Mājinieki uzbruka aktīvi un četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Ozoliņš izprovocēja konkurentu uz noraidījumu. Sekojošā vairākuma laikā rīdzinieki nomainīja Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr pieļautas kļūdas laikā Aleksandram Ņiživijam nācās pārkāpt noteikumus, lai pretinieki nevarētu ieraidīt ripu tukšos vārtos. Tāpēc vairākuma iespēja rīdziniekiem bija zudusi, bet pēdējā minūtē Telkvists tika nomainīts pat laikā, kad rīdzinieki spēlēja mazākumā.

Tomēr visi Rīgas “Dinamo” uzbrukumi bija neveiksmīgi un sīvā cīņā tika piedzīvota neveiksme.

Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās tika atzīts Mets Robinsons, bet “Severstaļ” sastāvā – vārtsargs Jakubs Štepaneks.