Rīgas “Dinamo” – pirmais vakars Helsinkos iznāk sauss 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ar 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) piekāpās Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Helsinku “Jokerit” komandu, ar kuru spēkosies arī otrdien.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Vārtus “Jokerit” labā guva Sakari Salminens, Braiens O’Nīls un Tommi Huhtala.

Mača sākumā aktīvāki bija laukuma saimnieki, taču savus momentus viņi nerealizēja. Turpinājumā Roberts Lipsbergs ar savu aktivitāti nopelnīja viesiem vairākumu, bet tas palika neizmantots. Izturējuši mazākumu, “Jokerit” metās uzbrukt “Dinamo” vārtiem un perioda astotajā minūtē atklāja spēles rezultātu. Vispirms Jānis Kalniņš atvairīja rīdzinieku vārtu virzienā raidīto metienu, taču pirmais pie atlēkušās ripas bija Salminens, kurš pārspēja latvieti.

Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām rīdzinieki bija tuvu tam, lai panāktu neizšķirtu, tomēr Laura Dārziņa mestā ripa atsitās pret vārtu stabiņu. Tāpat ar bīstamu metienu izcēlās Miks Indrašis, bet arī viņa raidījums nebija precīzs. Kad līdz trešdaļas beigām bija palikusi pusotra minūtē, “Jokerit” ātri ieslidoja “Dinamo” aizsardzības zonā un O’Nīls dubultoja mājinieku pārsvaru. Savukārt perioda pēdējā minūtē Lipsbergs Rīgas komandai atnesa vēl vienu vairākumu, taču arī tas palika neizmantots.

Pēc vairākumā labu momentu izveidoja Pjotrs Ščastļivijs, taču arī viņam neizdevās pārspēt “Jokerit” vārtsargu Raienu Zapolski. Turpinājumā komandas apmainījās ar uzbrukumiem, taču hokejistu centieni ar rezultatīviem uzbrukumiem nenoslēdzās. Sešas minūtes pirms trešdaļa beigām Dārziņš un Indrašis izslidoja divatā pret vienu “Jokerit” aizsargu, taču savu iespēju neizmantoja.

Turpretī “Jokerit” trīs minūtes pirms trešdaļas beigām guva savus trešo vārtus. Pretuzbrukumā no Huhtalas slidas ripa ielidoja vārtos, taču tiesneši lēma, ka noteikumi netika pārkāpti, līdz ar to Helsinku vienībā panāca jau 3:0. Turpinājumā “Jokerit” saimniekoja “Dinamo” aizsardzības zonā, tādējādi viesi netika pie iespējām uzbrukt.

Trešā periodā sākumā Māris Bičevskis aizmeta garām tukšiem vārtiem, bet turpmākajās minūtēs viesiem piederēja pārsvars, kas gan netika izmantots. Tikmēr “Jokerit” izdevās nobremzēt cīņas gaitu, izdarot pāris metienus arī pa Kalniņa sargāto cietoksni.

Dažas minūtes pirms pamatlaika beigām savu iespēju izcelties neizmantoja arī Miķelis Rēdlihs, kurš nerealizēja pretinieku kļūdu savā vārtu priekšā. Mača noslēdzošās minūtes ritēja ar vienmuļiem uzbrukumiem un “Dinamo” cieta zaudējumu ar 0:3.

Abas komandas vēl vienu reizi savā starpā turpat Helsinkos tiksies arī otrdien.