Rīgas “Dinamo” pirmajā pārbaudes spēlē zaudē Jaroslavļas “Lokomotiv” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, aizvadot pirmo pārbaudes spēli pirms gaidāmās sezonas, ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv”.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Minskā notiekošā pārbaudes turnīra pirmajā mačā debiju pie rīdzinieku stūres piedzīvoja komandas galvenais treneris Sandis Ozoliņš.

Latvijas kluba labā vienīgos vārtus guva Gunārs Skvorcovs, kamēr pretiniekiem izcēlās Deniss Aleksejevs, Deniss Mosaļovs un Jegors Korškovs.

“Lokomotiv” rezultātu atklāja cīņas septītajā minūtē, kad precīzs bija Aleksejevs, kuram asistēja Mosaļovs. Savukārt otrā perioda pēdējā minūtē jau Mosaļovs Jaroslavļas komandas pārsvaru dubultoja.

Noslēdzošās trešdaļas trešajā minūtē rīdziniekiem izdevās vienus vārtus atgūt, kad “Lokomotiv” vārtsargu skaisti apspēlēja Skvorcovs. Mača beigu daļā Rīgas “Dinamo” vairākas reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr to izmantot nespēja. Savukārt pēdējā minūtē rīdzinieki vārtsargu Džastinu Pītersu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču ielaida trešos vārtus, kad tukšā “Dinamo” cietoksnī ripu raidīja Korškovs.

Pēc mača abas komandas aizvadīja arī pēcspēles metienu sēriju, kur uzvaru ar 2:1 izcīnīja Rīgas “Dinamo”. Pa vārtiem komandas labā guva jauniegūtie leģionāri Lukas Lessio un Denijs Kristo.

Šī turnīra turpinājumā Rīgas “Dinamo” piektdien gaidāma cīņa pret Hantimansijskas “Jugra”, bet sestdien būs mačs par vietu, spēkojoties ar kādu no otras grupas komandām – Minskas “Junostj”, Minskas “Dinamo” vai Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Dinamo”.

Uz turnīru Minskā Rīgas “Dinamo” komanda devās 28 hokejistu sastāvā, bet ierindā nav aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēju Māris Bičevskis, Miksa Indrašis un Gints Meija, kuri palikuši trenēties Latvijā. Tāpat uz Minsku nav devies uzbrucējs Georgs Golovkovs, kurš smaga pleca savainojuma dēļ nevarēs spēlēt vismaz trīs mēnešus.

Savukārt uz turnīru devās vārtsargi Jānis Kalniņš un Džastins Pīterss; aizsargi Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Rolands Gritāns, Aleksandrs Jerofejevs, Renārs Kārkls, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Karls Stolerijs, Ēriks Ševčenko un Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Oskars Batņa, Kirils Galoha, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Nikolajs Jeļisejevs, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Edgars Kulda, Martins Lavrovs, Lukas Lessio, Roberts Lipsbergs, Brendons Makmilans, Juliāns Misjus, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs un Gunārs Skvorcovs.

Gatavojoties jaunajai sezonai, Rīgas “Dinamo” komanda aizvadīja tradicionālo treniņnometni Valmierā, kas noslēdzās pirmdien. Plānots, ka “Dinamo” pirms gaidāmās sezonas aizvadīs desmit pārbaudes spēles.

Šobrīd komandas galvenā trenera Sanda Ozoliņa un viņa palīgu Rodrigo Laviņa, Aleksandra Ņiživija un Jura Klodāna rīcībā ir 33 hokejisti, no kuriem pilnvērtīgi līgumi ir 23 spēlētājiem, bet septiņi hokejisti ir ar pārbaudes laika līgumiem, kā arī komandā ir trīs jaunie spēlētāji no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) kluba “Rīga”.

Kā vēstīts, Rīgas “Dinamo” savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.

Jaunā KHL sezona sāksies 21.augustā, kamēr Rīgas “Dinamo” pirmo maču aizvadīs 22.augustā viesos pret Omskas “Avangard”. Savukārt pirmais mačs savā laukumā gaidāms 31.augustā pret Maskavas “Spartak”.

Nākamajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.