Rīgas “Dinamo”  spēlētājs Georgijs Pujacs (nr.27, sarkans) un Omskas “Avangard” spēlētājs Vladimirs Sobotka (nr.11, balts) kontinentālās hokeja līgas spēlē, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” ar Omskas “Avangard” komandu.
Rīgas “Dinamo” spēlētājs Georgijs Pujacs (nr.27, sarkans) un Omskas “Avangard” spēlētājs Vladimirs Sobotka (nr.11, balts) kontinentālās hokeja līgas spēlē, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” ar Omskas “Avangard” komandu.
Foto – LETA

Rīgas “Dinamo” pirmoreiz šosezon uzvar divās spēlēs pēc kārtas 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta cīņā, noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, ceturtdien pēcspēles metienos ar 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0) uzvarēja Omskas “Avangard” hokejistus, kuri atrodas Austrumu konferences kopvērtējuma otrajā vietā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Lai arī uzvaru pamatlaikā rīdzinieki no rokām izlaida vien trīs sekundes pirms tā beigām, pēcspēles metienos “Dinamo” komanda bija pārāka ar 2:1 un pirmoreiz šosezon svinēja uzvaru divās spēlēs pēc kārtas.

Rīgas “Dinamo” komandas labā vārtus guva kanādietis Čārlzs Genovejs, kuram tas bija pirmais precīzais raidījums kluba rindās, un Kristaps Sotnieks, bet “Avangard” sastāvā precīzi bija Aleksandrs Perežogins un Deniss Paršins.

Pēcspēles metienos rīdzinieku rindās vārtus guva Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs.

Jau pirmajā uzbrukumā “Dinamo” komanda bija tuvu gūtiem vārtiem, tomēr pēc Kristapa Sotnieka metiena savu komandu glāba vārtsargs Konstantīns Baruļins. Vienības pirmajās minūtēs piekopa atklātu hokeju, labu iespēju izcelties neizmantojot arī Pjotram Sčastļivijam, bet piektajā minūtē mājinieki nopelnīja savu pirmo vairākumu. Tajā teicama iespēja vēlreiz bija Sčastļivijam, tomēr Baruļins, jau esot uz ledus, pamanījās ripu atvairīt. Tikmēr “Avangard” komanda trešdaļas pirmo desmit minūšu laikā spriedzi pie Jakuba Sedlāčeka sargātajiem vārtiem radīja tikai vienā uzbrukumā.

Astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām mazākumā “Dinamo” komandu atstāja Miks Indrašis. Mazākumā ripa teju visu laiku atradās bīstami tuvu laukuma saimnieku vārtiem, tomēr teicami savus pienākumus pildīja Sedlāčeks. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos “Dinamo” vienība tika pie sava otrā vairākuma. Lai arī vairākuma ievadā “Dinamo” sniegums nebija pārliecinošs, tā izskaņā mājiniekiem tomēr izdevās atklāt rezultātu, kad spēcīgs metiens vārtu tuvajā augšējā stūrī padevās Genovejam. Arī pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva laukumā piederēja rīdziniekiem, kuri izcēlās ar aktīvu spēli pa visu laukumu.

Otro trešdaļu komandas iesāka piesardzīgi. “Dinamo” uzbrukumos aktīvs bija Marcels Hosa, bet otrā laukuma galā Sedlāčeks lielam metienu skaitam pakļauts netika. Lai arī viesi regulāri nokļuva “Dinamo” zonā un pat spēja tajā izkārtoties, raidījumi uz vārtiem bieži bija neprecīzi vai tika bloķēti. Tāpat “Avangard” hokejistiem grūti klājās ar aktīvās rīdzinieku pretspēles pārvarēšanu vidējā zonā. Trešdaļā izcēlās ar ļoti aktīvām fiziskajām divcīņām bez noteikumu pārkāpumiem.

Trešdaļas otrajā pusē viesiem beidzot izdevās uz ilgāku laiku pietuvoties “Dinamo” vārtiem, bet jau atbildes uzbrukumā līdz vārtiem tika Miķelis Rēdlihs, kurš Baruļinu gan nepārspēja. “Avangard” komandas atbildes uzbrukumā savu komandu glāba jau Sedlāčeks. Pēcāk Sedlāčeks mājiniekus glāba vēl vienu reizi, bet pāris sekundes vēlāk izcelties varēja Genovejs, kura raidīto ripu tvēra Baruļins. Komandas bija iesaistījušās ļoti skatāmā hokejā un daudziem vārtu gūšanas momentiem, pie Baruļina vārtiem iesaistoties arī pirmajos asumos. “Dinamo” komanda spēja veikt pamatīgu spiedienu, kas vainagojās ar gūtiem vārtiem, kad otro Hosas rezultatīvo piespēli šajā mačā ar skaistu metienu realizēja Sotnieks.

Rīdzinieki līdz trešdaļas beigām turpināja spēlēt aizrautīgi, izveidojot vēl vienu vārtu gūšanas iespēju, kuru neizmantoja Gints Meija.

Viesiem vienus vārtus izdevās atgūt jau pēc trešajā trešdaļā nospēlētām 66 sekundēm, kad pēc uzvarēta iemetiena un raidījuma pa vārtiem ripas lidojuma virzienu pielaboja Perežogins. “Avangard” komanda, gūto vārtu iedvesmota, metās uzbrukumos, bet pēc vairākām bīstamām epizodēm pie mājinieku vārtiem palika mazākumā. “Dinamo” komandai vairākumā izdevās izveidot vienu labu vārtu gūšanas iespēju, bet turpinājumā komandas spēlēja aktīvi, bīstamām epizodēm izveidojoties abos laukuma galos. Trešdaļas astotajā minūtē komandas pēc abpusēja noraidījuma palika četru vīru sastāvā, turpinājumā ripai pārsvarā esot mājinieku aizsardzības zonā.

Tuvojoties spēles beigām, “Avangard” komanda laukumā devās ar mainītiem spēlētāju virknējumiem, bet “Dinamo” hokejisti, spēlējot nemainīgi aktīvi, allaž lūkoja tikt pie pretuzbrukumu iespējām. Omskas kluba centieni ielauzties “Dinamo” aizsardzība zonā bieži bija nesekmīgi, tomēr četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Miķelis Rēdlihs komandu atstāja mazākumā. Tajā Omskas kluba pārstāvji vārtiem uzbruka bieži un ļoti bīstami, tomēr Sedlāčeka sniegums un mājinieku pašaizliedzīgā spēle uz ledus ļāva vārtu drošību nosargāt.

Jau divas minūtes pirms pamatlaika beigām viesi laukumā sūtīja sesto spēlētāju, bet pēdējā minūtē strīdīgā epizodē par ripas izmešanu ārpus laukuma noraidīts tika Andris Džeriņš. Pēc cīņas pie vārtiem deviņas sekundes pirms mača beigām sekoja kārtējie asumi, bet “Dinamo” ar to panāca iemetienu neitrālā zonā. Tajā rīdzinieki nospēlēja neveiksmīgi un palaida sāncenšus izgājienā divatā pret vienu aizsargu, kas noveda pie noteikumu pārkāpuma un soda metiena uz Sedlāčeka vārtiem trīs sekundes pirms pamatlaika beigām. Iespēju izmantoja Paršins, panākot neizšķirtu 2:2.

Pagarinājumu “Dinamo” komanda sāka trijatā pret četriem pretiniekiem, tomēr spēja mazākumu izturēt. Atlikušajā laikā “Dinamo” izcēlās ar tikai diviem vērā ņemamiem uzbrukumiem, kamēr visi “Avangard” hokejistu centieni gūt vārtus rezultātu nedeva.

Pēcspēles metienos pēc pirmās sērijas rezultāts bija 1:1, “Dinamo” rindās precīzam esot Dārziņam, bet nākamajā sērijā 2:1 panāca Miķelis Rēdlihs. Sedlāčeks atvairīja viesu trešo metienu, kas uzvaru deva “Dinamo” komandai.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, “Dinamo” komandas sastāvā nebija veiktas nekādas izmaiņas. Tikmēr Krievijas kluba rindās debitēja iepriekšējās sezonas Zviedrijas augstākās līgas labākais snaiperis amerikānis Čeds Kolariks.

Pēc šīs mājas spēļu sērijas rīdzinieki nākamo maču savā laukumā izspēlēs vien 14.novembrī, pa to laiku izbraukumā aizvadot sešas cīņas.

Jau vēstīts, ka pirmajā šīs mājas spēļu sērijas duelī rīdzinieki svētdien ar 2:3 piekāpās latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Kazahstānas vienībai Astanas “Baris”, tādejādi ciešot trešo zaudējumu pēc kārtas.
Tiesa, jau nākamajā cīņā neveiksmju joslu izdevās pārtraukt, kad ar 2:1 tika uzvarēta Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev”.

Tomēr pēdējo nedēļu laikā rīdzinieki nevar lepoties ar labiem rezultātiem, jo 11 maču laikā izcīnītas tikai trīs uzvaras, kas licis zaudēt savas pozīcijas Rietumu konferences kopvērtējumā.

Aizvadītajā nedēļā norisinājās kluba padomes sēde, kurā komandas rezultāti līdz šim aizvadītajā sezonā tika atzīti par neapmierinošiem. Tiesa, iepriekšējā nedēļā saistībā ar Rīgas “Dinamo” parādījās arī kāda pozitīva informācija, jo komandas spēlētāji beidzot ir saņēmuši algas par sezonas sākumu.

Rietumu konferences kopvērtējumā Latvijas komanda ar 23 nopelnītiem punktiem 21 spēlē ir 11.vietā 14 klubu konkurencē, bet no pirmā astoņnieka Rīgas “Dinamo” atpaliek par pieciem punktiem.

Tikmēr “Avangard”, kas iepriekšējo sezonu aizvadīja pieticīgi, šomēnes aizvadīto desmit maču laikā izcīnījuši četras uzvaras, bet ar 40 punktiem 21 spēlē ieņem Austrumu konferences otro vietu.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā tikai aizvadītajā nedēļā esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas “Itera” aiziešanas.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā – Cerības kausā.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.