Rīgas “Dinamo” pret Ābolu un Masaļski izcīna trešo uzvaru pēc kārtas 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” pirmdien izbraukumā garā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pārspēja vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto līgas vājāko vienību Toljati “Lada”, kurā galvenā trenera pienākumu izpildītājs ir latviešu speciālists Artis Ābols.
Vārtus pamatlaikā rīdziniekiem guva Andris Džeriņš, bet uzvaras “bullīti” realizēja Miks Indrašis.
Spēle sākās mierīgā cīņā, bet piektajā minūtē pēc neveiksmīga spēka paņēmiena laukumu ar asiņojošu seju pameta Latvijas komandas aizsargs Aleksandrs Jerofejevs. Drīz pēc tam viesiem radās pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja, bet jaunais uzbrucējs Roberts Locāns neizmantoja atrašanos vārtu priekšā pret Masaļski.
Pirmajā trešdaļā rīdziniekiem piederēja izteikts pārsvars, tomēr dažbrīd vārtu priekšā tika pielaisti arī pretinieki, bet Jūakims Ēriksons kļūdas nepieļāva. Arī rīdziniekiem pārspēt Masaļski neizdevās un pēc 20 spēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 0:0.
Otrais periods rīdziniekiem iesākās daudz veiksmīgāk, jo pusotru minūti pēc tā sākuma mača rezultātu atklāja “Dinamo” komandu pārstāvošais Andris Džeriņš. Arī turpinājumā viesu spēlētāji uzspieda savu spēles stilu, un duelis lielākoties norisinājās pie “Lada” vārtiem. Lai arī mājinieki spēlēja diezgan asi, pirmo noraidījumu šajā mačā nopelnīja vien 35.minūtē, kad uz noraidīto soliņu devās “Lada” komandā spēlējošais Antons Krisanovs. Tiesa, vairākumu “Dinamo” hokejistiem izmantot neizdevās.
Turpretī uzreiz pēc mazākuma izturēšanas mājinieki pēc “Dinamo” pārstāvošā aizsarga Ērika Ševčenko kļūdas aiz saviem vārtiem spēja panākt izlīdzinājumu. Vārtus “Lada” labā guva Vasīlijs Streļcovs. “Dinamo” komanda protestēja, ka pretinieku hokejists spēlēja ar augstu paceltu nūju, taču tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās tomēr ieskaitīja vārtus.
Trešo trešdaļu aktīvāk iesāka mājinieki, un spēle lielākoties notika pie Ēriksona vārtiem. Trešajā minūtē bīstams metiens padevās Timam Sestito, taču tas nebija precīzs. Nākamajās minūtēs pa noraidījumam nopelnīja “Dinamo” rindās spēlējošie Tomāšs Kundrāteks un Miks Indrašis, bet rīdziniekiem izdevās izturēt abus mazākumus. Arī kopumā trešajā trešdaļā iniciatīva piederēja mājiniekiem, “Dinamo” hokejistiem izveidojot tikai dažus bīstamus momentus pie “Lada” vārtiem.
Pagarinājuma sākumā labs izgājiens viens pret vienu izdevās “Dinamo” hokejistam Gintam Meijam, taču veiksmīgi vārtos spēlēja Masaļskis. Turpinājumā rīdzinieki izdarīja vēl dažus labus metienus pa mājinieku vārtiem, taču visi lidoja nedaudz garām, tā arī rezultātam nemainoties.
Pēcspēles metienu sērijā divus vārtus rīdziniekiem guva Ville Leino, bet uzvaras “bullīti” realizēja Miks Indrašis. Kopumā šajā sērijā tika izpildīti 16 “bullīši” – pa astoņiem uz katras komandas vārtiem.
Šajā mačā Rīgas “Dinamo” pieteikumā nebija aizsarga Stīvena Seigo, kā arī vārtsarga Jakuba Sedlāčeka, kuru bija piemeklējušas nelielas veselības problēmas.
Zīmīgi, ka Masaļskis iepriekšējos divos mačos, spēlējot pret Rīgas “Dinamo”, bija svinējis uzvaras – 2012./2013.gada sezonā viņš Hantimansijskas “Jugra” hokejistiem palīdzēja izcīnīt panākumus ar 3:1 un 4:3.
Rīgas “Dinamo” pagājušajā otrdienā ar 4:1 uzvarēja iepriekšējās sezonas čempioni Sanktpēterburgas SKA, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, bet ceturtdien ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Maskavas “Spartak” komandu un pirmoreiz šosezon guva divas uzvaras pēc kārtas.
Kopš tā laika rīdzinieki atteikumu draftā bija ievietojuši joprojām savainojumu ārstējošo vācu uzbrucēju Fēliksu Šicu, kuru neviena komanda neizvēlējās, un paredzams, ka tagad ar sportistu tiks pārtraukts līgums. Savukārt cits uzbrucējs Roberts Bukarts nosūtīts uz fārmklubu “Liepāja”.
Tikmēr “Lada” šosezon ir pārliecinoši vājākā līgas komanda. Tā nav uzvarējusi jau desmit spēlēs pēc kārtas, bet pēdējās septiņas notikušas jau ar Ābolu galvenā trenera amatā. Sezonu šajā postenī iesāka Sergejs Svetlovs, bet Ābols bija viņa palīgs, tomēr 17.septembrī galvenais treneris tika atbrīvots un latvietis kļuva par vietas izpildītāju.
Iepriekšējo uzvaru “Lada” svinējusi 8.septembrī.
Masaļskis šosezon vārtos stājies septiņās spēlēs, palīdzot savai komandai gūt vienu uzvaru. Līdz šim mačam viņš bija atvairījis 91,9% metienu, bet ielaidis vidēji 2,92 ripas. Savukārt latvieša konkurents cīņā par pamatvārtsarga vietu Ivans Kasutins 11 mačos arī aizvedis “Lada” līdz vienai uzvarai, atvairot 92,4% metienu un vidēji ielaižot 2,37 ripas.
Sešos mačos savā laukumā Rīgas “Dinamo” komanda šosezon svinējusi tikai divus panākumus. Savukārt 11 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.
Turpinājumā šajā izbraukuma sērijā rīdzinieki trešdien sacentīsies ar Georgija Pujaca pārstāvēto Ņižņekamskas “Ņeftehimik” vienību, bet piektdien viesosies pie Čeļabinskas “Traktor” hokejistiem. Pēc tam nākamajā pirmdienā “Arēnā Rīga” tiks uzsākta divu mājas spēļu sērija.
KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 23 punktiem 17 mačos ieņem desmito vietu, tomēr no labāko astotnieka atpaliek par diviem punktiem.
Savukārt “Lada” ar deviņiem punktiem atrodas ne tikai pārliecinoši pēdējā vietā Austrumu konferencē, bet arī visā līgā.