Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” pret “Metallurg” izcīna pārliecinošāko uzvaru sezonā 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pastarīšu duelī piektdien viesos ar 6:0 (1:0, 5:0, 0:0) sagrāva Novokuzņeckas “Metallurg” komandu, svinot pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Rīgas komandā divas reizes izcēlās Miķelis Rēdlihs, bet pa vieniem vārtiem guva Krišjānis Rēdlihs, Gints Meija, Miks Indrašis un Edgars Kulda. K.Rēdlihs nopelnīja arī rezultatīvu piespēli

Tikmēr “Dinamo” vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja 24 no 24 metieniem, otro reizi sezonā paliekot “sausā”.

Zīmīgi, ka šī uzvara sekojusi uzreiz pēc šīs sezonas rīdzinieku smagākā zaudējuma, jo trešdien viņi viesos ar 3:9 kapitulēja Omskas “Avangard” komandai, pirmo reizi KHL čempionātā vienā mačā ielaižot deviņas ripas.

Rīdziniekiem jau no spēles sākuma piederēja iniciatīva, jo viņi daudz vairāk meta pa vārtiem, kamēr “Metallurg” pārsvarā aizsargājās. Līdz sestajai minūtei viesu centieni bija nesekmīgi, taču tad Miķelis Rēdlihs pēc Roberta Lipsberga piespēles precīzi trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Turpinājums “Dinamo” bija grūtāks, jo tā vidū viesiem 18 sekundes nācās spēlēt trijatā pret pieciem pretiniekiem. Tomēr mazākums tika izturēts, lai gan perioda beigās Latvijas klubs atkal palika mazākumā, kad otro reizi spēlē noraidījumu nopelnīja aizsargs Jēkabs Rēdlihs, tomēr rezultāts nemainījās.

Savukārt otrajā spēles daļā rīdziniekiem jau piederēja nospiedošs pārsvars. Cīņas 25.minūtē, kad “Mettalurg” pārkāpa noteikumus, aizturētā soda laikā pārsvaru ar spēcīgu metienu no zilās līnijas dubultoja Krišjānis Rēdlihs. Perioda vidū “Metallurg” uz divām minūtēm palika trijatā,
jo 2+2 soda minūtes nopelnīja Andrejs Taratuhins.

Rīdzinieki šajā laikā izcēlās divas reizes. Vispirms Meija ar plaukstas metienu panāca 3:0, izmantojot lielo vairākumu, bet vēl pēc divām minūtē ceturtos vārtus iemeta Indrašis, kurš no asa leņķa izdarīja piespēli uz vārtu priekšu, bet ripa pēc rikošeta ieleca “Mettalurg” cietoksnī.

Zīmīgi, ka pēc trešās ielaistās ripas mājinieki veica vārtsargu maiņu, Andreja Karejeva vietās sūtot Vladislavu Podjapoļski, kurš gan drīz vien arī tika pārspēts trīs reizes.
Piekto ripu iemeta Miķelis Rēdlihs, kurš pēc Ralfa Freiberga metiena no zilās līnijas bija veiklākais pretinieku vārtu priekšā, savukārt 6:0 panāca Kulda, kurš pēc saspēles ar partneriem nonāca viens pret “Metallurg” vārtiem.

Spēles noslēdzošajā cēlienā vārti vairs netika gūti, taču laukumā ritēja asa spēle, mājiniekiem provocējot rīdziniekus. Pēc vienas no šādām epizodēm dūru cīņu uzsāka Georgs Golvokovs, kuram šis bija vien otrais mačs KHL. Viņš saķērās ar Taratuhinu, kurš duelī uzvarēja, abiem pēc tam nopelnot pa četrām soda minūtēm.

Rīdzinieki līdz ar to noslēdza trīs spēļu izbraukuma sēriju Austrumos, pirmajos divos mačos piedzīvojot zaudējumus.

Nesen notikušajā valstsvienību pārtraukumā šosezon neveiksmīgi spēlējošie rīdzinieki veica būtiskas izmaiņas sastāvā, atlaižot amerikāņu aizsargu Patriku Malenu, kanādiešu uzbrucēju Džastinu Šagu, kā arī latviešu aizsargu Ēriku Ševčenko. Tikmēr tika noslēgts līgums ar uzbrucēju Georgu Golovkovu, kurš trešdien pret Omskas “Avangard” piedzīvoja savu debiju Rīgas “Dinamo” sastāvā.

Rīgas “Dinamo” pirmajā spēlē pēc pārtraukuma pirmdien aizvadīja bezzobainu maču uzbrukumā un ar 1:2 piekāpās Novosibirskas “Sibirj” hokejistiem, savukārt trešdien vēl sliktākā mačā ar 3:9 piekāpās Omskas “Avangard”. Rīdzinieki vienā KHL mačā līdz šim tik daudz vārtus nebija ielaiduši.

Izbraukumā “Dinamo” komanda devās ar 26 hokejistiem (trim vārtsargiem, septiņiem aizsargiem un 16 uzbrucējiem), kuru vidū nebija kājas savainojumu ārstējošā aizsarga Georgija Pujaca.

Turklāt savainojumu guvis arī rezultatīvākais komandas aizsargs Guntis Galviņš, kurš tuvākajos mačos piedalīties nevarēs.

Tikmēr Novokuzņeckas komandai šis bija ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Abas komandas KHL savā starpā tagad ir tikušās 18 reizes un 14 uzvaras izdevies gūt Rīgas “Dinamo” hokejistiem. Šosezon vienības savstarpēju maču aizvadīja septembrī, kad ar 5:1 savā laukumā uzvarēja rīdzinieki.

Rīgas “Dinamo” tagad atgriezīsies mājās, taču arī pēc Ziemassvētkiem rīdziniekiem divas spēles būs jāaizvada pretinieku laukumā, taču tās jau būs krietni tuvāk, jo 26. un 27.decembrī būs jāspēlē Helsinkos pret “Jokerit”. Savukārt nākamās mājas spēles “Dinamo” būs vien 2017.gadā.
Rīgas “Dinamo” ar 37 punktiem 42 mačos ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, no pirmā astotnieka atpaliekot 26 punktus.

Savukārt “Metallurg” ar 30 punktiem 43 spēlēs ir vājākā vienība ne tikai Austrumos, bet arī visā līgā.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.
Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.