Rīgas “Dinamo” sagādā “Spartak” komandai 19.zaudējumu pēc kārtas 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” vienā no pēdējām regulārā čempionāta spēlēm savā laukumā ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) spraigā galotnē uzvarēja finansiālās problēmās nokļuvušo Maskavas “Spartak” komandu, sagādājot pretiniekiem 19.zaudējumu pēc kārtas.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Vārtus Rīgas “Dinamo” labā guva Marcels Hosa, Pols Šekura un Mets Robinsons, kurš tika atzīts par labāko Latvijas kluba rindās.

Cīņā pret “Spartak” rīdzinieku vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks, bet mačā nepiedījās kapteinis Sandis Ozoliņš, kurš izlaidīs arī svētdien gaidāmo izbraukuma maču pret šosezon neveiksmīgi spēlējošo Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”. Kapteiņa pienākumus cīņā pret “Spartak” veica aizsargs Kristaps Sotnieks.

Mačs iesākās ar Rīgas “Dinamo” pārsvaru, taču ar bīstamu vārtu gūšanas situāciju izveidi nevedās. Vienā no epizodēm divus bīstamus metienus veica “Spartak” hokejisti, taču atzīstami vārtos darbojās Sedlāčeks. Perioda vidū Maskavas komandai izdevās spēli izlīdzināt, turklāt pāris pretuzbrukumos tā vairākkārt pārbaudīja rīdzinieku vārtsarga modrību.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē maskaviešiem uz vairāk nekā minūti izdevās iespiest Latvijas komandu tās aizsardzības zonā, taču pretiniekiem gūt vārtus neizdevās. Pusotru minūti pirms perioda beigām uz “Spartak” vārtiem izrāvās trīs rīdzinieki pret diviem pretinieku aizsargiem, tomēr Marcela Haščāka raidījums vietu vārtos neatrada, turklāt arī atkārtots metiens nebija precīzs.

Pēc pārtraukuma starp pirmo un otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” sāka spēlēt aktīvāk, jo jau perioda sākumā pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles bīstami “Spartak” vārtus apdraudēja Hosa. Mača 26.minūtē aizsargs Jēkabs Rēdlihs izraidīja ripu ārpus laukuma, pirmo reizi atstājot mājiniekus mazākumā. Vairākuma laikā Maskavas komandas hokejists Toms Vandels izdarīja ļoti bīstamu metienu pa Latvijas kluba vārtiem, taču glāba vārtu pārliktnis.

Izturējuši mazākumu, rīdzinieki beidzot atklāja cīņas rezultātu – Hosa pēc Laura Dārziņa un Māra Bičevska piespēlēm asprātīgi raidīja ripu pret viesu komandas spēlētāju, un ripa atradu ceļu vārtos. Nelielu brīdi pēc tam Rīgas “Dinamo” guva jau otros vārtus – izcēlās Šekura, kurš pēc cīņas vārtu priekšā burtiski iestūma ripu vārtos, panākot 2:0.

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki atkal spēlēja aktīvi, tomēr trešos vārtus īsā laika periodā gūt neizdevās. Arī Maskavas klubs nepadevās, turpinot cīņu un apdraudot Sedlāčeka vārtus.

Jau trešās trešdaļas sākumā “Spartak” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – ripu vārtu augšējā stūrī raidīja Filips Toluzakovs. Neilgi pēc vārtu zaudējumu noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Dārziņš, taču vairākuma laikā Maskavas klubam neizdevās izveidot vārtu gūšanas iespējas. Tomēr mirkli vēlāk vēl vienu noraidījumu rīdziniekiem nopelnīja Šekura, bet tajā gana veiksmīgi spēlēja Sedlāčeks, neļaujot pretiniekiem raidīt ripu mājinieku vārtos.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nedaudz vairāk kā septiņas minūtes, Rīgas “Dinamo” pirmo reizi šajā duelī guva iespēju spēlēt vairākumā. Tomēr tā sākumā rīdziniekiem lāgā neizdevās nostāties Maskavas komandas aizsardzības zonā, bet dažas sekundes pēc “Spartak” hokejista iznākšanas no noraidīto soliņa Latvijas komanda guva vārtus – izcēlās Mets Robinsons, kurš pēc teicamas Haščāka piespēles precīzi raidīja ripu no pašas vārtu priekšas.

Tiesa, nepilnu minūti vēlāk “Spartak” devās pretuzbrukumā, bet Krišjānis Rēdlihs pārkāpa noteikumus, un uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tiesneši nozīmēja soda metienu. To izpildīt devās Nikolajs Ļemtjugovs, kurš pēc ilgas pauzes, noguldījis Sedlāčeku, tomēr raidīja ripu vārtos, panākot 2:3.

Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Haščāks, kura laikā viesi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču viesiem pat ar divu vīru pārsvaru neizdevās gūt vārtus. Pēdējā minūtē Dārziņš izrāvās uz tukšiem viesu vārtiem, taču viņu nobloķēja pretinieku hokejists.

Kā zināms, pirmajā mačā šomēnes Rīgas “Dinamo” otrdien ar rezultātu 5:1 pārliecinoši pieveica Horvātijas komandu Zagrebas “Medveščak”. Šī Latvijas vienībai bija ceturtā uzvara pēc kārtas, tomēr pirmie trīs panākumi tika izcīnīti vēl pagājušajā mēnesī – pirms Soču olimpiskajām spēlēm veltītā pārtraukuma.

Pirms gaidāmajām Gagarina kausa spēlēm Rīgas “Dinamo” komandu piemeklējušas jūtamas sastāva problēmas. Vismaz mēnesi rokas lūzuma dēļ nevarēs spēlēt aizsargs Arvīds Reķis, muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, ir beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat kļuvis skaidrs, ka sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš iedzīvojies papēža kaula lūzumā, bet jau ilgstoši smagu traumu dēļ komandai nevar palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija.

Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Tikmēr “Spartak” komanda līdz šim pēdējo panākumu izcīnīja 6.decembrī, kad ar 2:1 uzveica Novosibirskas “Sibirj” hokejistus. Tieši ap to laiku vienību piemeklēja nopietnas finansiālās problēmas, kad tās galvenajam atbalstītājam “Investbank” tika atsaukta licence.

Pirmajā abu komandu tikšanās reizē pašā sezonas sākumā septembrī “Dinamo” izbraukumā uzveica pretiniekus ar 3:1.

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” līdz regulārā čempionāta beigām būs atlikušas divas spēles – svētdien izbraukumā pret Rietumu konferences kopvērtējuma pēdējā vietā esošo Minskas “Dinamo” komandu un nākamajā otrdien atkal savā laukumā pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas “Donbass”, kas ir viena no tās sīvākajām konkurentēm kopvērtējumā, un nav izslēgta arī abu vienību savstarpēja spēkošanās Gagarina kausa pirmajā kārtā.

Latvijas klubs ar 93 punktiem 52 spēlēs uz laiku ieņem trešo vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Līdz šim visvairāk punktu rīdzinieki bija nopelnījuši pirmajā KHL sezonā, kad 56 mačos tika pie 86 punktiem.

Savukārt “Spartak” ar 53 punktiem 52 spēlē Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem 13.vietu, par trim punktiem apsteidzot Minskas “Dinamo”.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles – divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.