Rīgas “Dinamo” ar 4:2 uzvar Maskavas “Dinamo” 1

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) 11. sezonas mačā savā laukumā ar 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) uzveica Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dinamo” vienību.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Vārtus Rīgas komandas sastāvā guva soms Matiass Mitinens, itāļu izcelsmes kanādiešu aizsargs Metjū Majone, krievu leģionārs Dmitrijs Šuļeņins un zviedrs Līnuss Videls, bet pretiniekiem ar precīziem metieniem izcēlies Daniils Tarasovs un Iļja Ņikuļins.

Savukārt Indrašis šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā Latvijas hokejists ne reizi nemeta pa vārtiem, bet trīs minūtes un 59 sekundes bija uz ledus vairākuma izspēlēs.

“Dinamo” jau spēles 26.sekundē nopelnīja noraidījumu, kad ripu ārpus laukuma robežām izmeta Brendons Makmilens. Maskavieši par šādu gājienu sodīja savu pretinieci un realizēja skaitlisko vairākumu, kad ar vārtu guvumu 54.sekundē izcēlās Tarasovs.

Rīgas vienība spēles turpinājumā prata atgūties, jo ātrā uzbrukumā ripu no vārtu priekšas mērķī raidīja somu leģionārs Mitinens, panākot 1:1. Spēles turpinājumā mājiniekiem netrūka izdevību panākt pārsvaru, taču pirmās 20 minūtes noslēdzās neizšķirti.

Otrajā trešdaļā “Dinamo” kādā no epizodēm veiksmīgi saspēlējās pretinieku aizsardzības zonā, ripai nonākot pie Majones, kurš neviena netraucēts tuvojās vārtiem un ar precīzu metienu tālajā augšējā stūrī izvirzīja savu komandu vadībā. Majonem tas bija debijas vārtu guvums KHL.

Savukārt perioda izskaņā aizsargs Šuļeņins ar plaukstas metienu no zilās līnijas panāca 3:1, turklāt nozīmīgu darbu izdarīja viņa komandas biedri, kas aizsedza skatu viesu komandas vārtsargam un liedza viņam saskatīt ripas lidojuma virzienu.

Pēdējā trešdaļā Rīgas komanda nonāca nepateicīgā situācijā, jo desmit sekunžu laikā noraidījumus nopelnīja Kristaps Sotnieks un Videls. Līdz ar to Maskavas vienība tika pie lielā vairākuma iespējas, laukumā izejot arī Indrašim. To viesiem izdevās realizēt, jo vārtus guva Ņikuļins.

Tomēr cīņas turpinājumā arī mājinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo noraidījumu izpelnījās Ņikuļins. Pēc Miķeļa Rēdliha un komandas kapteiņa Laura Dārziņa saspēles ripa tika nogādāta Videlam, kurš trāpīja tukšajā vārtu stūrī un panāca 4:2.

Spēles turpinājumā maskavieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas panākumus nedeva, turklāt Rīgas komanda pēdējās minūtēs vairākas reizes no savas zonas aizmeta garām tukšiem pretinieku vārtiem.

Rīdziniekiem šī baja trešā spēle četru dienu laikā, jo sestdien Ģirta Ankipāna trenētā komanda ar 3:0 uzvarēja Novosibirskas “Sibirj” vienību, bet pēc tam svētdien sekoja neveiksme ar 2:3 pret Čerepovecas “Severstaļ”, kuras labā vārtus guva Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

Tikmēr Maskavas komanda šo sezonu sākusi neveiksmīgi, jo piecās spēlēs izcīnīta viena uzvara, piedzīvoti trīs zaudējumi pamatlaikā un viena neveiksme papildlaikā.

Indrašis maija sākumā noslēdza divu gadu līgumu ar “Dinamo” komandu, 27 gadus vecajam uzbrucējam pirmo reizi karjerā pievienojoties ārzemju vienībai. Šosezon viņš četrās spēlēs izcēlies ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

Pēc tam Latvijas klubs dosies tālā izbraukumā pie Pekinas “Kuņluņ Red Star”, Habarovskas “Amur” un Vladivostokas “Admiral” komandām, mājās atgriežoties 23.septembrī.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā mačā rīdzinieki ar 2:4 piekāpās Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet tad ar 2:1 pārspēja Magņitogorskas “Metallurg” vienību.

Austrumu konferencē šobrīd pa astoņiem punktiem četrās spēlēs ir Omskas “Avangard”, Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet Rietumos vadībā ar astoņiem punktiem tikpat mačos ir Helsinku “Jokerit”, kam ar sešiem punktiem seko Jaroslavļas “Lokomotiv”, Maskavas “Spartak” un Maskavas CSKA. Rīgas “Dinamo” Rietumu konferencē ierindojas piektajā pozīcijā ar pieciem punktiem.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, kas rīdziniekiem bija neveiksmīgākā kluba vēsturē, sastāvā notikušas ļoti būtiskas izmaiņas, jo pirmo reizi vienības vēsturē sezonas sākumā ir 12 leģionāri. Pilnībā nomainījusies vārtsargu līnija, kā arī ierindā palikuši vien trīs aizsargi no iepriekšējās sezonas.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.

Rīdzinieki regulārajā turnīrā pa četrām reizēm tiksies ar Helsinku “Jokerit”, Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Maskavas “Spartak” un Čerepovecas “Severstaļ” komandām, kuras tāpat kā Latvijas klubs spēlēs Bobrova divīzijā. Četras spēles tiks aizvadītas arī pret principiālo sāncensi Minskas “Dinamo”, kā arī Bratislavas “Slovan”, bet ar pārējiem klubiem nāksies mēroties pa divām reizēm.