Rīgas “Dinamo” savā laukumā piekāpjas Doņeckas “Donbass” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā otrdien ar rezultātu 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) savā laukumā piekāpās latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas komandai Doņeckas “Donbass”, nokļūstot vienas neveiksmes attālumā no sezonas beigām.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Sērijā līdz četrām uzvarām Rīgas “Dinamo” komanda atrodas iedzinējos ar rezultātu 1-3. Piektā spēle, kas var kļūt par noslēdzošo sērijā, ceturtdien risināsies Doņeckā.

Spēles gaitā “Donbass” komanda izvirzījās vadībā ar 3:0, kad precīzi meta somu uzbrucējs Tēmu Laine, Maksims Jakuceņa un Sergejs Varlamovs, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām deficītu samazināja Gints Meija, tomēr ar to bija par maz panākumam. Cīņas beigās ripu tukšos vārtos ieraidīja soms Tuomass Kīskinens.

Rezultāts tika atklāts jau spēles ceturtajā minūtē, kad “Donbass” hokejists Laine saņēma lielisku piespēli no labās malas un nokļuva viens vārtu priekšā pret rīdzinieku vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, pārspējot viņu. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” komanda kā pirmā vārtus zaudēja jau trešajā mačā pēc kārtas.

Drīz pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas “Dinamo” palika mazākumā, kad Marcels Hosa bija izmetis ripu ārpus laukuma, tomēr šajās divās minūtēs mājinieki darbojās ļoti pārliecinoši. Turpinājumā jau Rīgas “Dinamo” pārņēma iniciatīvu un desmitās minūtes ievadā no vārtu priekšas bīstamu metienu veica Pols Šekura, ko atvairīja “Donbass” vārtsargs Jāns Laco, bet pēc tam ripu neatļauti piespieda laukuma spēlētājs Sergejs Varlamovs, nopelnot divas soda minūtes. Gan šajā vairākumā gan turpmākajās minūtēs Rīgas “Dinamo” turpināja dominēt laukumā, bet neviena no iespējām izmantota netika.

Trešdaļas beigās jau “Donbass” izdevās apturēt rīdzinieku spiedienu, tomēr noraidījumu nopelnīja viesu spēlētājs Ruslans Fedotenko. Tā laikā Rīgas “Dinamo” bija viens ļoti bīstams moments, tomēr arī tas netika realizēts un pēc pirmās trešdaļas mājinieki joprojām atradās iedzinējos ar 0:1.

Kaut otrā perioda pirmo minūti aktīvāk aizvadīja viesi, drīz vien Rīgas “Dinamo” atkal centās pārņemt iniciatīvu, tomēr palika mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Arī šajā vairākumā “Donbass” neko bīstamu neizveidoja, bet pēc tam Rīgas “Dinamo” komandai turpināja piederēt pārsvars. Abām vienībām šī bija ceturtā cīņa piecu dienu laikā, spēles temps saglabājās ļoti augsts.

Otrās trešdaļas beigu daļā vairākkārt Sedlāčeka vārtiem uzbruka arī “Donbass” hokejisti un viņiem tas vainagojās ar panākumu, kad nepilnas divas minūtes pirms beigu sirēnas pretuzbrukumā izcēlās Jakuceņa. Neilgi pēc vārtu guvuma Jurim Upītim pa seju ar nūju iesita Lukāšs Kašpars, tomēr rīdzinieki joprojām nespēja izcelties un pēc 40 spēlētām minūtēm mājinieki jau bija nokļuvuši iedzinējos ar 0:2. Kaut Rīgas “Dinamo” komandai piederēja izteikts pārsvars, pirmajās divās trešdaļās tā bija veikusi vien 13 metienus pa vārtiem.

Kā jau prognozēts, arī trešo trešdaļu daudz aktīvāk uzsāka Rīgas “Dinamo” hokejisti, bet “Donbass” vienību vairākkārt glāba vārtsargs Laco. Tomēr regulāri ar pretuzbrukumiem atbildēja “Donbass” un vienā no tādiem septītajā minūtē guva trešos vārtus – Kašpars no aizvārtes trāpīja pa vārtu stabu, bet ripu tukšā vārtu stūrī ieraidīja Varlamovs.

Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem Rīgas “Dinamo” vēl brīdi metās uzbrukumā, bet pēc tam likās, ka mājinieku cīņasspars apsīcis. Tomēr to izdevās atgūt septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Māra Bičevska piespēles no aizvārtes pie vārtsarga laukuma vissekmīgākais bija Meija, samazinot deficītu līdz 1:3. Uzreiz pēc tam rīdzinieki metās uz priekšu jauniem spēkiem un ilgu laiku cīņa ritēja gandrīz tikai pretinieku zonā. Tomēr rezultāts mainījās vien pašās pamatlaika beigās, kad sešas sekundes pirms fināla sirēnas ripu tukšos vārtos ieraidīja Kīskinens. Jau pēc spēles beigām Sandis Ozoliņš vēl paguva izvicināt dūres ar pretinieku, tomēr tas neko vairs nemainīja.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo cīņu Rīgas “Dinamo” komandā izmaiņas spēlētāju virknējumos nebija veiktas, bet vārtus sargāja Sedlāčeks, kurš sekmīgi noslēdza pirmdienas spēli.

Abu komandu pirmajā cīņā piektdien pārāki ar 5:2 bija “Donbass” hokejisti, bet sestdien Doņeckā mājinieki uzvarēja ar 3:1. Savukārt abu komandu trešajā duelī Rīgā pirmdien emocionālā spēlē pārāki ar 7:3 bija Latvijas vienības hokejisti.

Regulāro čempionātu Rīgas “Dinamo” noslēdza Rietumu konferences piektajā vietā, bet “Donbass” ierindojās ceturtajā pozīcijā un vien pēdējā kārtā nodrošināja sava laukuma priekšrocības pirmajā kārtā.

Abu komandu abās šīs sezonas tikšanās reizēs regulārajā čempionātā uzvarēja viesi – “Dinamo” ar 4:2 un “Donbass” ar 1:0. Otrā abu komandu cīņa notika vien 4.martā un vienībām bija noslēdzošā pirms izslēgšanas cīņu turnīra.

Rīgas “Dinamo” komanda Gagarina kausa spēlēm kvalificējusies pēc gada pārtraukuma un kopumā piekto reizi sešās KHL sezonās. Iepriekš vienībai divas reizes izdevies pārvarēt konferences ceturtdaļfinālu.

Savukārt “Donbass” komanda, kas KHL aizvada savu otro sezonu, Gagarina kausam kvalificējusies pirmoreiz.

Pirms Gagarina kausa spēlēm Rīgas “Dinamo” komandu piemeklēja jūtamas sastāva problēmas. Joprojām Rīgas “Dinamo” komandai nepalīdz roku lauzušais aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš bija vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš guvis papēža kaula lūzumu, bet jau ilgstoši traumas dēļ komandai nevar palīdzēt arī aizsargs Oskars Cibuļskis.

Vienībai nevar palīdzēt arī Soču Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas bija sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīja 54 spēles – divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu. Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, ko pērn ieguva Rīgas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.