Rīgas “Dinamo” sezonu atsāk ar zaudējumu bullīšos Prāgas “Lev” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmajā spēlē pēc decembra pārtraukuma sestdien nenoturēja vadību un ļoti saspringtā spēlē ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) savā laukumā pēcspēles metienu sērijā piekāpās Čehijas klubam Prāgas “Lev”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Spēles rezultātu otrās trešdaļas piektajā minūtē atklāja Marcels Hosa, bet izlīdzinājumu viesi panāca priekšpēdējā minūtē, neļaujot rīdzinieku vārtsargam Mīkaelam Telkvistam aizvadīt otro “sauso” spēli pēc kārtas.

Savukārt “bullīšos” viesi bija pārāki ar 2:0, “Lev” hokejistiem kļūstot par uzvarētājiem visās četrās vēsturē aizvadītajās abu komandu savstarpējās spēlēs.

Pirmā vārtu gūšanas iespēja jau pašā mača sākumā bija rīdziniekiem, tomēr kopumā pirmajā trešdaļā laukumā dominēja “Lev”, bet Rīgas “Dinamo” spēlēja piesardzīgi un pacietīgi. Pirmo noraidījumu mačā četras minūtes pirms pirmās trešdaļas nopelnīja jaunais rīdzinieku uzbrucējs Rustams Begovs, bet viesu vairākums bija neizteiksmīgs. Pēdējā trešdaļas minūtē jau vairākumā varēja spēlēt rīdzinieki, izveidojot vairākus bīstamus momentus, tomēr rezultāts tā arī netika atklāts.

Arī otro trešdaļu mājinieki iesāka vairākumā, tomēr uzreiz pēc sastāvu izlīdzināšanās “Lev” nekavējoties devās uzbrukumos. Tomēr Rīgas “Dinamo”, pacietīgi aizsargājoties, atklāja rezultātu piektajā minūtē – pēc tālas Arvīda Reķa piespēles Sandis Ozoliņš nonāca vārtu priekšā, bet ar atkātotu metienu rezultatīvs bija Hosa. Pirms šīs epizodes “Lev” komanda nebija zaudējusi vārtus septiņās trešdaļās pēc kārtas.

Kaut “Lev” komanda turpināja spēlēt aktīvi, pēc gūtajiem vārtiem arvien pārliecinošāk uzbruka arī Rīgas “Dinamo”, bet otrā trešdaļa noslēdzās ar 1:0 Latvijas vienības labā, kaut trešdaļas pēdējās minūtēs abām komandām bija ļoti labas vārtu gūšanas iespējas.

Trešajā trešdaļā “Lev” komandai bija ļoti izteikts pārsvars, bet ikreiz vārtos pārliecinoši darbojās Mīkaels Telkvists. Savukārt Rīgas “Dinamo” ļoti regulāri atbildēja ar bīstamiem izgājieniem pretuzbrukumos. Tā trešdaļas vidū pirmais to paveica Mārtiņš Cipulis, bet bīstamākais moments izvērtās sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad uz “Lev” vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko gan Kailam Vilsonam neizdevās realizēt.

Arī pēdējās minūtēs “Lev” komandai turpināja piederēt ļoti izteikts pārsvars, un 81 sekundi pirms pamatlaika beigām, kad vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, viņi beidzot panāca izlīdzinājumu 1:1. Pirms šīs epizodes Telkvists nebija zaudējis vārtus 128 minūtes un 51 sekundi.

Arī pagarinājumā abām komandām bija vairākas labas iespējas, tomēr rezultāts nemainījās.

Sekojošajos “bullīšos” Aleksandrs Ņiživijs trāpīja pa pārliktni un arī Miks Indrašis nebija rezultatīvs, bet Martins Tērnbergs un Jakubs Klepišs “Lev” rindās pārspēja Telkvistu.

Par labākajiem spēlētājiem abās komandās tika atzīti vārtsargi Telkvists un Petri Vehanens.

Nākamajā mačā rīdzinieki jau svētdien uzņems Bratislavas “Slovan”.