Rīgas “Dinamo” spēlē bezzobaini un Čeļabinskā piedzīvo kārtējo zaudējumu 1

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” sezonas otrā izbraukuma beidzamajā spēlē svētdien trešajā trešdaļā īsā laikā ielaida divas ripas un ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās Čeļabinskas “Traktor ” vienībai.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Trešajā trešdaļā abus vārtus “Traktor” labā guva viens no šīs komandas līderiem Maksims Jakuceņa, kamēr otrajā periodā trāpīgs metiens padevās Nikolajam Belovam.

Mačs iesākās diezgan līdzīgā cīņā bez bīstamiem metieniem pa vārtiem. Tomēr, minūtēm ritot, iniciatīva pārgāja “Traktor” pusē, turklāt pēc Belova un Aleksandra Šarova metieniem teicami vārtos darbojās Jakubs Sedlāčeks. Rīgas “Dinamo” pirmajā trešdaļā bija problēmas ar uzbrukuma veidošanu, turklāt, periodam tuvojoties izskaņai, viesiem bija tikai viens metiens pa vārtiem, ko veica Koltons Gilīss. Tikmēr Sedlāčekam darba bija krietni vairāk, taču pirmajās 20 minūtēs viņš tā arī palika nepārspēts.

Pirmajā trešdaļā Rīgas klubs pa pretinieku vārtiem veica tikai trīs metienus, kamēr “Traktor” atbildēja ar 13 raidījumiem. Otrā perioda sākumā laba iespēja izcelties bija kādreizējam rīdzinieku leģionāram Polam Šekuram, kura metiens gan lidoja vārtiem pāri, bet pēc tam pretuzbrukumā metās Lauris Dārziņš, kura pūliņi iekarot mājinieku vārtus gan bija nesekmīgi. 23.minūtē abpusējo noraidījumu saņēma Miks Indrašis un Vladimirs Deņisovs, bet, komandām spēlējot četri pret četri, Rīgas “Dinamo” no neveiksmes glāba vārtu stabs. Pēc pāris minūtēm rīdzinieki varēja spēlēt arī vairākumā, taču tā sākums bija pagalam nesekmīgs, tomēr pēcāk teicama izdevība vārtu priekšā bija Džastinam Šagam, kas gan netika izmantota.

Lai arī vienības joprojām nespēja izcelties ar vārtu guvumiem, laukumā aizritēja aktīva spēle ar momentiem uz abiem vārtiem, turklāt “Traktor” vairs nepiederēja tika liels pārsvars, kā tas bija pirmajā trešdaļā. 37.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Rīgas “Dinamo” leģionārs Patriks Malens, turklāt pēc brīža mājinieki to arī realizēja, pēc partnera piespēles no vārtu priekšas izceļoties Belovam. Arī perioda noslēgumā turpinājās aktīvs hokejs, turklāt labs sologājiens padevās Gilīsam, taču viņš neizšķirtu nepanāca.

Rīgas “Dinamo”, pūloties atspēlēties, ļoti aktīvi aizvadīja noslēdzošās trešdaļas sākumu, taču pārvērst to vārtu guvumā neizdevās. Labi uzbrukumi padevās Gilīsam un Kasparam Saulietim, bet no vārtu priekšas neizdevās izcelties Miķelim Rēdliham. Mačam tuvojoties izskaņai, iniciatīva atkal pārgāja “Traktor” pusē, turklāt 50.minūtē izgājienu uz rīdzinieku vārtiem neitralizēja Sedlāčeks. Tiesa, tajā pašā minūtē mājinieki tomēr panāca 2:0, jo no vārtu priekšas izcēlās Jakuceņa.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Normunds Sējējs ņēma pusminūtes pārtraukumu, tomēr tikai minūti un 13 sekundes vēlāk jau savus otros vārtus guva Jakuceņa, izceļoties vairākumā. Latvijas komanda turpināja spēlēt diezgan blāvi, turklāt 57.minūtē uz vārtiem lauzās Čeļabinskas kluba hokejists Aleksejs Kručiņins, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Tādējādi uz Sedlāčeka sargāto cietoksni tika nozīmēts soda metiens, taču vārtsargs šajā duelī bija pārāks.

Šajā mačā Latvijas komandas vārtus jau atkal sargāja Jakubs Sedlāčeks, kamēr pēc visu virknējumu izmainīšanas treneri malā nolēma atstāt aizsargu Gunti Galviņu un uzbrucēju Gunāru Skvorcovu.

Rīgas “Dinamo” sezonu iesāka ar trim zaudējumiem pamatlaikā pirmajā izbraukuma sērijā. Turpinājumā bija pārtraukums saistībā ar Latvijas izlases spēlēm, bet pēc tam seko vēl trīs izbraukuma spēles – otrdien rīdzinieki Ufā tika pie pirmās uzvaras sezonā, pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspējot vietējo “Salavat Julajev”, bet ceturtdien ielaida vārtus neilgi pirms dueļa beigām un ar 1:2 piekāpās līgas čempionei Magņitogorskas “Metallurg”.

Rīgas “Dinamo” pašlaik ir pēdējā, 29.vietā visā līgā. Pēc šīs nedēļas izbraukuma mačiem rīdzinieki otrdien aizvadīs mājas spēli pret Somijas komandu Helsinku “Jokerit”, kur spēlē aizsargs Artūrs Kulda, bet pēc tam būs izbraukuma duelis pret Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”, kam sekos trīs mači savā laukumā.

Ar diviem punktiem sešās spēlēs rīdzinieki ir noslēdzošajā vietā Rietumu konferencē, kur spēlē 14 komandas. Tikmēr “Traktor” ar 11 punktiem ir septītajā pozīcijā Austrumu konferencē.