Rīgas “Dinamo” svin sezonas pārliecinošāko uzvaru 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien KHL mačā savā laukumā ar 6:0 sagrāva Bratislavas “Slovan”, svinot sezonas pārliecinošāko uzvaru.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Rīdzinieku labā vārtus guva Roberts Bukarts, Kaspars Saulietis, Līnuss Videls, Lauris Dārziņš, Krišjānis Rēdlihs un Miks Indrašis.

Par “Slovan” finanšu problēmām tiek runāts jau visas sezonas garumā, līdz ar to nav pārsteigums, ka pēdējo mēnešu laikā komandu atstājusi virkne spēlētāju. Janvārī desmit mačos izcīnītas tikai divas uzvaras un faktiski cerības uz izslēgšanas spēlēm ir zudušas.

Rīdziniekiem gan slovāki šosezon bijuši diezgan liela mīkla, jo trijās līdzšinējās spēlēs bija izcīnīti vien divi punkti. Ceturtā tikšanās iesākās ļoti veiksmīgi – jau pirmajā minūtē Miķelis Rēdlihs uzmeta pa vārtiem, Roberts Bukarts mainīja ripas lidojuma virzienu un – 1:0. Kad desmitajā minūtē Kaspars Saulietis pavilka ripu zem sevis un ar plaukstas metienu dubultoja pārsvaru, “Slovan” galvenais treneris Petri Matikainens nolēma veikt vārtsargu maiņu un pieredzējušā zviedra Juhana Baklunda vietā sūtīja cīņā 19 gadus veco Denisu Godlu, kurš gada sākumā tika atzīts par pasaules junioru čempionāta vērtīgāko vārtsargu.

“Dinamo” vārtos, kā jau gaidīts, bija Jakubs Sedlāčeks. Lai arī pie viņa cietokšņa bija lielāka dzīvība, trešā ripa jau pirmā perioda pēdējā minūtē ielidoja viesu vārtos – skaisti Godlu piemānīja Līnuss Videls. Ja pret “Medveščak” momentu realizācija pievīla, šoreiz tā bija ideāla – seši metieni un trīs vārti, turklāt visi ātrajos uzbrukumos.

“Slovan” šobrīd traumēti četri pamatsastāva spēlētāji, bet “Dinamo” rindās viens zaudējums – no ierindas izkritis slovāku aizsargs Milans Jurčina, līdz ar to pirmo pilnvērtīgo maču KHL aizvadīja Ralfs Grīnbergs.

Otrā perioda pirmajās minūtēs rīdzinieki izveidoja vēl trīs lieliskas izdevības, tomēr Oskaru Cibuļski, Miku Indraši un Andri Džeriņu pievīla precizitāte. “Slovan” atgūties neļāva Sedlāčeks, atvairot bullīti, bet Lauris Dārziņš perioda vidū no vārtu priekšas panāca 4:0, un vēl vienu ripu vairākumā pievienoja Krišjānis Rēdlihs.

Trešajā periodā izcēlās arī Miks Indrašis – 6:0. Sedlāčeks atvairīja visus 22 metienus, aizvadot piekto sauso spēli šosezon. Par labāko mājiniekiem atzina Kasparu Saulieti.

Rīdzinieku rekorduzvara ir 2011. gada 9. oktobrī izcīnītais panākums ar 7:1 pār “Vitjazj”, kas tolaik vēl pārstāvēja Čehovu.

Rīgas “Dinamo” ar 53 spēlēs iegūtu 71 punktu atkal ir astotajā vietā Rietumu konferencē un cīņu par izslēgšanas spēlēm turpinās ceturtdien, kad uzņems Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Jāpiebilst, ka rīdziekiekiem šodien palīdzīgu roku sniedza arī Maskavas “Dinamo”, uzvarot mūsu tiešos konkurentus Podoļskas “Vitjazj” (3:2), vieni vārti arī Kaspara Daugaviņa rēķinā.