Rīgas “Dinamo” tālo izbraukumu sāk ar uzvaru Novokuzņeckā 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti otrdien sekmīgi uzsāka KHL sezonas tālāko izbraukumu, Novokuzņeckā ar 4:1 uzvarot “Metallurg”.
Rīdzinieku labā vārtus guva Miks Indrašis, Gints Meija, Tims Sestito un Miķelis Rēdlihs, kurš tādējādi kļuvis par jauno laiku “Dinamo” rezultatīvāko spēlētāju (285 spēlēs 171 punkts). Komanda realizēja divus vairākumus, kas līdz šim sagādāja lielas galvassāpes. Jakubs Sedlāčeks vārtos atvairīja 31 no 32 metieniem.
Pēc iepriekšējās divās spēlēs piedzīvotajiem zaudējumiem un mazspējas uzbrukumā (tikai vieni gūti vārti) Rīgas “Dinamo” treneri veica izmaiņas visos uzbrucēju virknējumos. Daļēji tas saistīts arī ar Andra Džeriņa traumu, kā rezultātā atkal centra uzbrucēja lomā iejutās Gints Meija, bet galvenokārt ar centiem sameklēt efektīgākas saiknes. Kopš “Latvijas Dzelzceļa kausa” komanda bija spēlējusi faktiski nemainīgā sastāvā, tomēr cerētā rezultativitāte izpalika (divi vārti vidēji spēlē ir piektais sliktākais rādītājs līgā). Tādējādi uz pirmo maiņu pie Laura Dārziņa un Tima Sestito bija paaugstināts Miķelis Rēdlihs. Pirmo reizi šosezon laukumā devās Roberts Bukarts.
Jau otrajā uzbrukumā Ville Leino nonāca lieliskā metiena pozīcijā, tomēr 20 gadus veco “Metallurg” vārtsargu Andreju Karejevu pārspēt neizdevās. Toties mājinieku uzbrucējs Maksims Kazakovs, kurš līdz šai sezonai KHL bija aizvadījis tikai 25 spēles, trešdaļas vidū lieliski uzmeta zem aizsarga, pārspējot Jakubu Sedlāčeku un atklājot mača rezultātu. Tas viņam bija jau piektais precīzais metiens šajā čempionātā. Līdz trešdaļas beigām “Dinamo” atguva līdzsvaru uz tablo – Tomāša Kundrāteka metienu uz vārtiem pielaboja Miks Indrašis, realizējot otro vairākumu šosezon.
Otrajā periodā rīdzinieki pārgāja uz spēli trijos virknējumos, izdevās pārņemt iniciatīvu un izveidot vairākus bīstamus uzbrukumus, taču ne Dārziņam, ne Fēliksam Šicam, ne brāļiem Rēdlihiem nesanāca noslēdzošais metiens. Uz trešdaļas beigām aktivizējās arī mājinieki un bija ļoti tuvu tam, lai atgūtu vadību, kad “Dinamo” aizsargs Ēriks Ševčenko, mēģinot ar roku aizmest ripu prom, to teju ievirzīja savā cietoksnī.
Trešā perioda ievadā, izturējuši skaitlisko mazākumu, rīdzinieki dubultoja pārsvaru – pretinieku zonā lieliski nospēlēja Indrašis un uzbrukumu ar metienu pustukšos vārtos noslēdza Meija. Vēlāk vairākumā tika gūti vēl vieni vārti, izceļoties Timam Sestito. Ceturto ripu, apspēlējot aizsargu, iemeta Miķelis Rēdlihs.
Novokuzņeckas “Metallurg” tradicionāli ir viena no līgas vājākajām komandām un arī šo sezonu iesākusi bez izcilības – septiņos mačos vien divas uzvaras, tiesa, viena no tām pirms divām dienām pret pašreizējiem Gagarina kausa ieguvējiem Sanktpēterburgas “SKA”.
“Dinamo” ar sešās spēlēs iegūtiem 11 punktiem Rietumu konferences kopvērtējumā pacēlās uz otro vietu (kā Bobrova divīzijas līderi) un izbraukumu turpinās ceturtdien Novosibirskā pret “Sibirj”.