Rīgas “Dinamo” spēlētājs Gunārs Skvorcovs (nr.13, sarkans) un Bratislavas “Slovan” spēlētājs Mario Bližņaks (nr.55, balts) Kontinentālās hokeja līgas spēlē “Arēnā Rīga”.
Foto – LETA

Rīgas “Dinamo” turpina zaudējumu sēriju (Foto) 0

Jau piekto zaudējumu pēc kārtas trešdien piedzīvojis Latvijas klubs Rīgas “Dinamo”, kas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) piekāpās Slovākijas komandai Bratislavas “Slovan”.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Gunārs Skvorcovs, bet viesu labā divreiz atzīmējās Mets Merlijs, kamēr pa vieniem vārtiem guva kapteinis Milans Bartovičs un Tomāšs Netiks.

Duelis starp abām vienībām iesākās nedaudz miegaini, nevienai no tām nespējot radīt reālas vārtu gūšanas iespējas. Dueļa ceturtajā minūtē bijušais Rīgas “Dinamo” leģionārs Tomašs Surovijs izrāvās uz Jakuba Sedlačēka vārtiem, taču rīdzinieku vārtsargs bija pārāks. Perioda viducī laba iespēja atklāt cīņas rezultātu bija Kasparam Saulietim, taču pēc vārtu apslidošanas un metiena izdarīšanas ripa vārtos nenonāca. Trešdaļai tuvojoties izskaņai, vēl viena bīstama epizode bija pie Sedlāčeka vārtiem, jo vienatnē pret čehu vārtsargu izrāvās Mario Bližņāks, kurš gan vārtus neguva. Pēcāk lieliska izdevība pretuzbrukumā gūt vārtus bija rīdzinieku zviedru leģionāram Līnusam Videlam, taču Jūhans Baklunds ar pūlēm spēja atvairīt tautieša metienu.

Lai gan šķita, ka pirmā trešdaļa varētu noslēgties bezvārtu neizšķirti, nedaudz vairāk kā minūti līdz perioda beigām teicamu partnera piespēli uz vārtu priekšu izmantoja Milans Bartovičs, atklājot dueļa rezultātu. Uzreiz pēc vārtu zaudējuma lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija rīdzinieku debitantam Aleksandram Jerofejevam, taču viņa pūliņus no vārtu priekšas neitralizēja Baklunds.

Otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” iesāka ļoti aktīvi – labas iespējas gūt vārtus bija Gintam Meijam un Mārtiņam Cipulim, taču viņu raidījumi nebija precīzi. Tieši mājinieku lielā aktivitāte piespieda “Slovan” vienību pārkāpt noteikumus, taču pirmais vairākums rīdziniekiem nebija sekmīgs, turklāt Slovākijas komanda vērpa gana bīstamus uzbrukumus jau mazākumā. Tas pats turpinājās, kad abi klubi spēlēja vienādos sastāvos, turklāt “Slovan” pūliņi vainagojās panākumiem – neveiksmīgi spēlējot aiz vārtiem, Sedlāčeks ripu piespēlēja sāncensim, un Merlijs panāca jau 2:0.

Tiesa, 31.minūtē rīdziniekiem vienus vārtus atguva Skvorcovs, kurš ar teicamu slidojumu izslidoja no aizvārtes un griezienā pārspēja Baklundu. Tomēr pāris minūtes vēlāk noraidījumu par pretinieka turēšanu ar rokām nopelnīja Miķelis Rēdlihs, ko “Slovan” pārvērta vārtu guvumā – atlēkušo ripu vārtu priekšā uztvēra Merlijs, gūstot savus otros vārtus šajā duelī. Perioda noslēgumā rīdzinieki vēl tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču viena hokejista pārsvars palika neizmantots.

Lai gan rīdzinieki arī noslēdzošo trešdaļu iesāka aktīvi, jau pēc pirmajām minūtēm uzbrukumu vilnis mitējās, turklāt arvien lielāka iniciatīva sāka piederēt “Slovan” hokejistiem, kuri drīz vien iespieda Latvijas komandu savā aizsardzības zonā. Trešdaļas viducī Rīgas “Dinamo” bija vēl viena iespēja spēlēt vairākumā, taču tā laikā mājinieki neko prātīgu izveidot nespēja, bet 54.minūtē Tomāšs Netiks ar atkārtotu metienu pārspēja Sedlāčeku, panākot jau 4:1 par labu viesiem.

Mača izskaņā rīdzinieki vēl divas reizes spēlēja vairākumā, taču otros vārtus gūt tā arī neizdevās.

Pagājušajā nedēļā Rīgas “Dinamo” aizvadīja ļoti neveiksmīgu izbraukuma spēļu sēriju, piedzīvojot zaudējumus pret Somijas komandu Helsinku “Jokerit” (2:3), “Slovan” (1:5) un Horvātijas klubu Zagrebas “Medveščak” (2:3). Savukārt pirmdien, spēlējot vien ar pieciem aizsargiem, savā laukumā ar 1:3 tika zaudēts arī Baltkrievijas komandai Minskas “Dinamo”.
Arī šajā mačā Rīgas “Dinamo” nepalīdzēja aizsargi Edmunds Augstkalns, Milans Jurčina un Krišjānis Rēdlihs, bet kā septītais aizsargs bija pieteikts jaunatnes vienības “Rīga” hokejists Ralfs Grīnbergs.

Otrdien Rīgas “Dinamo” papildināja sastāvu ar Jerofejevu. Iepriekšējās divas sezonas 30 gadus vecais aizsargs aizvadīja Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komandās Aļmetjevskas “Ņeftjaņik” un Krasnodaras “Kubaņ”, šajā laikā 101 spēlē gūstot piecus vārtus un veicot 27 rezultatīvas piespēles.

Divas ar pusi sezonas Jerofejevs aizvadījis arī KHL, Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un Novokuzņeckas “Metallurg” sastāvā kopā aizvadot 94 spēles, gūstot piecus vārtus un veicot 14 rezultatīvas piespēles.

Latvijas izlases rindās oficiālā turnīrā Jerofejevs pēdējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad sešās pasaules čempionāta cīņās tika pie vienas rezultatīvas piespēles. Kopumā viņš piedalījies piecos pasaules čempionātos, bet pēdējos gados nav spējis izkarot vietu sastāvā.

Valstsvienībā viņš 98 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis 13 rezultatīvas piespēles.

“Slovan” komanda sezonu iesāka ļoti veiksmīgi, uzvarot pirmajos trijos mačos, tomēr pēc tam tika ciestas piecas neveiksmes pēc kārtas. Turpinājumā Bratislavas komanda atkal tika pie trim uzvarām pēc kārtas, šajā laikā pārspējot arī rīdziniekus, bet sēriju pārtrauca pirmdien, kad ar 2:7 kapitulēja līgas līderei Sanktpēterburgas SKA.

Nedēļas turpinājumā piektdien Rīgā viesosies arī “Medveščak” vienība, bet nākamās nedēļas ievadā Latvijas vienība aizvadīs mačus Sanktpēterburgā un Helsinkos.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 15 punktiem 15 mačos atrodas 12.pozīcijā, bet tikpat punktu ir arī trim augstāk esošām vienībām. Savukārt “Slovan” vienība ar 21 punktu 13 spēlēs atrodama septītajā vietā.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora – klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija “Itera”. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti 22 hokejistiem. Šo hokejistu vidū kopš oktobra sākuma vairs nav uzbrucēja Vitālija Pavlova – viņš piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt, tāpēc devies uz Ziemeļameriku, kur viņa diskvalifikācija nav spēkā.

Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā “Latvijas Dzelzceļa” kausā.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu.

Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, – un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā – Cerības kausā.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.