Indrašim divi vārti, “Dinamo” uzvar Ufā 0

Baškīrijas kausa izcīņas pirmajā spēlē Rīgas “Dinamo” hokejisti ar 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) pārspēja Ufas “Salavat Julajev”. Divus vārtus guva Miks Indrašis, vienus Marsels Hosa.

Notriektā tautumeita 6

Rīgas “Dinamo” gatavošanos septītajai KHL sezonai šonedēļ turpina Ufā, kur Baškīrijas kausa izcīņā tiksies ar trīs līgas smagsvariem Magņitogorskas “Metallurg” (pašreizējie Gagarina kausa īpašnieki!), Sanktpēterburgas “SKA” un Ufas “Salavat Julajev”, kā ar saviem Rietumu konferences pretiniekiem Mitišču “Atlant”. Sākums izdevies lielisks – pirmajā mačā ar 3:2 tika apspēlēti turnīra saimnieki “Salavat Julajev”.

Spēles sākuma rīdziniekiem gan bija pavisam neveiksmīgs – noraidījums un jau pirmajā minūtē zaudēti vārti. Tomēr ar trešdaļas vidu “Dinamo” laukumā izskatījās ne sliktāk par mājiniekiem un pamazām atgādināja veiksmīgās pērnās sezonas modeli. Spēlējot no otrā numura pozīcijām, toties ar ātru pāreju uzbrukumā rīdzinieki pie Kovaļa vārtiem radīja vairāk bīstamus momentus un to apliecināja arī statistika jeb vairāk pa vārtiem izdarīti metieni.

Rādīt raksturu un atspēlēties vajadzēja pat divreiz. Izdevās. Pirmajā reizē Indrašis realizēja vairākumu. Otrajā pēc mājinieku aizsarga kļūdas Hosa un Džeriņš pret Kovaļu aizskrēja divatā, Andris trāpīja pa vārtu pārliktni, taču turpat aiz muguras pirmais pie ripas atkal bija Indrašis. Uzvaras vārtus 52. minūtē Hosa guva savā stilā, pēc Ščastļivija piespēles ripu triecot caur vārtsarga kājsargiem.

Spēles izskaņā ticami un neticami vārtos glāba Masaļskis, bet visa pēdējo minūti izturēja, spēlējot mazākumā četratā pret sešiem ufiešiem. “Salavat” līdzjutējiem kā mazs gandarījums tika savējo 2:0 uzvara pēcspēles metienos, rīdziniekiem meta un neiemeta Saulietis, Ščastļivijs un Bukarts.

Kopumā “Dinamo” spēle bija saturīgāka kā pirmajās pārbaudes spēlēs. Iespējams, arī pretinieku fons bija pateicīgs – “Salavat Julajev” tā bija pirmā šīs vasaras pārbaude. Artim Ābolam un treneru kolektīvam darāmā vēl daudz. Bija kļūdas un nesaprašanās. Acīmredzamākā – Ševčenko uz pretinieka zilās līnijas pazaudēta ripa un Hartikainena izgājiens aci pret aci ar Edžu. Lieliskas iespējas bija Dārziņam, Miķelim Rēdliham, vēl arī Indrašim, taču piekliboja realizācija. Prasās vēl kāds labs centra uzbrucējs, kārtīgs lādiņu pienesējs mūsu snaiperiem, taču tas jau ir kluba vadības kompetencē.

Nākamie pretinieki Baškīrijas kausa izcīņā rīdziniekiem piektdien būs Mitišču “Atlant”. Spēles sākums pulksten 12 pēc Latvijas laika, tiešraidi sola KHL TV.

Baškīrijas kausa izcīņa Ufā

“Salavat Julajev” – “Dinamo Rīga” 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). 1:0 Kutuzovs (SWjomins, Skačkovs, vair., 0:59), 1:1 Indrašis (Genovejs, vair., 21:35), 2:1 Pilstrēms (Zubarevs, Kaigorodovs, 30:27), 2:2 Indrašis (Džeriņš, Hosa, 46:18), 2:3 Hosa (Šcatļivijs, Meija, 51:57).

Rīgas “Dinamo” sastāvs:Edgars Masaļskis; Krišjānis Rēdlihs – Ēriks Ševčenko, Čejs Genovejs – Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks – Jozefs Hrabals, Mārtiņš Porejs; Lauris Dārziņš – Pjotrs Ščastļivijs – Miķelis Rēdlihs, Marcels Hosa – Miks Indrašis – Gints Meija, Roberts Bukarts – Andris Džeriņš – Māris Bičevskis, Kaspars Saulietis – Artūrs Ozoliņš – Gunārs Skvorcovs, Rodrigo Ābols.