Rīgas “Dinamo” uzvar Magņitogorskā, pārtraucot sešu zaudējumu sēriju 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, noslēdzot savu kārtējo šīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas izbraukuma sēriju, sestdien ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pieveica Magņitogorskas “Metallurg” spēlētājus, pārtraucot sešu zaudējumu sēriju.
Divus vārtus rīdziniekiem guva aizsargs Stīvens Seigo, bet punktu mačam ar vārtiem mazākumā pielika Andris Džeriņš.
Jau pirmajā minūtē Magņitogorskas komandas līderim Sergejam Mozjakinam bija ļoti laba iespēja gūt pirmos vārtus, bet otrajā minūtē mājinieki radīja vēl vienu teicamu momentu. Kaut labu momentu izveidoja arī rīdzinieki, piektajā minūtē viņus mazākumā atstāja Tims Sestito. Šo mazākumu rīdzinieki izturēja, lēnām iespēlējās un astotajā minūtē jau paši nopelnīja vairākumu, kad noteikumi tika pārkāpti pret Māri Bičevski.
Savas divas vairākuma minūtes Rīgas “Dinamo” aizvadīja pārliecinošāk, tomēr arī nespēja gūt vārtus, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām beidzot atklāja rezultātu, kad ar plaukstas metienu nekļūdīgs bija Stīvens Seigo. Pirmās trešdaļas beigu daļā rīdzinieki izturēja vēl vienu mazākumu, bet kopumā laukumā darbojās pārliecinoši un saglabāja vadību ar 1:0.
Otro trešdaļu Latvijas komanda iesāka veiksmīgi un jau pirmajā minūtē dubultoja rezultātu, kad pēc atspēles no aizvārtes ar vēl vienu tālmetienu precīzs bija Seigo. Zīmīgi, ka pirms šīs spēles viņš šosezon bija guvis tikai vienus vārtus. Savukārt uzreiz pēc otrajiem vārtiem Magņitogorskas “Metallurg” veica vārtsargu maiņu un Vitālija Košečkina vietā vārtos devās Iļja Samsonovs.
Tomēr trešdaļas sestajā minūtē Magņitogorskas “Metallurg” samazināja deficītu līdz 1:2, kad vairākumā izcēlās Viktors Antipins. Kopumā gan otrā trešdaļa Rīgas komandai izvērtās ļoti grūta, jo vēl septiņas minūtes nācās aizvadīt mazākumā, tomēr tās tika izturētas un saglabāta vadība. Šajā trešdaļā par sitienu ar galvu uz 5+20 minūtēm tika noraidīts arī divus vārtus guvušais Seigo.
Arī trešajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” turpināja darboties pārliecinoši, ne tikai noturot vadību, bet arī gūstot trešos vārtus, kad skaitliskajā mazākumā Džeriņš izskrēja pret pretinieku vārtiem un pārspēja Samsonovu ar raidījumu vārtu augšējā stūrī. Līdz ar to rīdzinieki pārtrauca sešu zaudējumu sēriju.
Turpinājumā rīdzinieki nākamās nedēļas otrdienā un ceturtdienā aizvadīs divus mačus savā laukumā, tiekoties attiecīgi ar Hantimansijskas “Jugra” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”.
Pirms šī mača Rīgas “Dinamo” sastāvā bija notikušas ievērojamas izmaiņas, jo tika samainīti visi uzbrucēju virknējumi, bet vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks.
Kā zināms, ar Rīgas “Dinamo” komandu pašlaik nav trīs savainotie hokejisti – aizsargi Oskars Cibuļskis un Aleksandrs Jerofejevs, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs.
Tikmēr Magņitogorskas “Metallurg” sastāvā pēdējo spēli piecu maču diskvalifikācijā izlaida kanādietis Vojteks Voļskis, kurš šādu sodu saņēma par Rīgas “Dinamo” jaunā uzbrucēja Nikolaja Jeļisejeva savainošanu.
Savukārt Magņitogorskas līderis Sergejs Mozjakins, paliekot bez precīziem metieniem, joprojām palicis divu gūto vārtu attālumā no 400 vārtu robežas Krievijas čempionātā.
Šo izbraukuma sēriju rīdzinieki sāka otrdien, kad ar 1:3 piekāpās līgas līderei Jaroslavļas “Lokomotiv”, kas nu guvusi jau 12 panākumus pēc kārtas, bet ceturtdien Latvijas komanda ar tādu pašu rezultātu zaudēja arī Ufas “Salavat Julaev”.
Kā zināms, nesen Magņitogorskas klubu piemeklēja pārmaiņas, jo galvenā trenera amatu atstāja slavenais kanādietis Maiks Kīnens, kamēr viņa vietā stājās pašmāju speciālists Iļja Vorobjovs.
Rīgas klubs ar Magņitogorskas vienību iepriekš tikās 12.oktobrī, kad savā laukumā cieta neveiksmi ar 1:2. Pēdējos mačos “Metallurg” nedemonstrē diez ko pārliecinošu sniegumu, jo kopš iepriekšējās tikšanās ar “Dinamo” bija izcīnīta tikai viena uzvara četrās spēlēs, bet tagad ciesta vēl viena neveiksme.
Rīgas “Dinamo” ar 27 punktiem 24 mačos joprojām ir pēdējie starp 14 Rietumu konferences vienībām un no labākā astotnieka atpaliek par deviņiem punktiem.
Savukārt Austrumu konferencē Magņitogorskas vienība ar 36 punktiem ir septītā.