Rīgas “Dinamo” uzvar Zagrebā 1

Cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs zaudējusī Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, turpinot savu šīs sezonas pēdējo izbraukumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā turnīrā, piektdien ar 3:1 (3:0, 0:1, 0:0) apspēlēja Horvātijas klubu Zagrebas “Medveščak”, sagādājot tam septīto zaudējumu pēc kārtas.
Rīgas “Dinamo” jau pirms šīs spēles bija zaudējuši cerības sasniegt Gagarina kausa izcīņu.
Latvijas komandas labā vārtus šajā cīņā guva Kaspars Saulietis, Līnuss Videls un Milans Jurčina, kamēr mājiniekiem vienīgos vārtus iemeta Edvīns Hēdberjs.
Par spīti tam, ka Rīgas “Dinamo” jau bija zaudējuši cerības sasniegt izslēgšanas spēles, rīdzinieki cīņu sāka ļoti apņēmīgi, radot vairākas vārtu gūšanas iespējas. Viena no tām realizējās jau sestajā minūtē, kad vispirms rezultātu atklāja Saulietis, bet neilgu brīdi vēlāk, izraujoties uz vārtiem, Videls panāca jau 2:0. Arī pēc šī vārtu guvuma Latvijas klubs turpināja demonstrēt aktīvu spēli, un 12.minūtē no savainojuma atlabušais Jurčina ar precīzu metienu no distances panāca jau 3:0. Mājinieki no Zagrebas ilgi kādu laiku nespēja atgūties no katastrofālā sākuma, taču pēdējās trešdaļas minūtēs sāka aktīvāk uzbrukt arī uz Rīgas “Dinamo” vārtiem. Pašā trešdaļas izskaņā Latvijas klubs tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr noslēdzošajās sekundēs to neizdevās izmantot, tāpēc ar viena hokejista pārsvaru tika uzsākts otrais periods.
Pēc neveiksmīgas pirmās trešdaļas mājinieki nomainīja vārtsargu, kas nesa vēlamos augļus. Šajā periodā mājinieki spēlēja sekmīgāk, jo vispirms izturēja mazākumu un paveica to vēlreiz pēc pāris minūtēm. Zagrebas klubs pārņēma cīņas iniciatīvu savās rokās, vairākkārt radot bīstamas vārtu gūšanas iespējas pie Džefa Delorjē sargātajiem vārtiem, bet retie rīdzinieku izrāvieni pretuzbrukumā bija bezzobaini. Lielais “Medveščak” pārsvars vainagojās panākumiem 38.minūtē, kad Hēdberjs pēc lieliskas saspēles panāca 1:3.
Noslēdzošās trešdaļas sākumā Latvijas komanda izskatījās pamodusies, cenšoties izveidot vārtu gūšanas iespējas pie “Medveščak” vārtiem, taču neveicās ar to realizāciju. Vienā no epizodēm lieliski uz vārtiem izrāvās Gints Meija, taču hokejists sadūrās ar sāncenšu vārtsargu. Pamatlaika izskaņā Rīgas “Dinamo” pirmo reizi nonāca mazākumā, kad noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Ralfs Grīnbergs. Vienīgo vairākumu mājinieki šajā mačā gan nerealizēja, turklāt vismaz vienu vārtu atgūšanai nelīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju dueļa pēdējā minūtē.
Rīgas “Dinamo” sastāvā piektdienas mačā atgriezās no savainojuma atlabušais aizsargs Milans Jurčina.
Izbraukuma sēriju rīdzinieki svētdien turpinās ar Minskas “Dinamo” no Baltkrievijas, bet nākamnedēļ, otrdien, spēkosies ar Mitišču “Atlant” komandu, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs un kuras sastāvā ir arī pašlaik savainotais Roberts Jekimovs.
Jau vēstīts, ka Latvijas klubs pēc trīs neveiksmēm trešdien 49 sekundes pirms mača beigām ar 4:3 Bratislavā uzvarēja vietējo “Slovan”.
“Medveščak” vienība regulārā čempionāta spēlēs nu jau ir cietusi septiņus zaudējumus pēc kārtas, februārī pagaidām tā arī vēl neizcīnot nevienu panākumu.
Rīdzinieki uz regulāro sezonu noslēdzošo izbraukuma sēriju devušies 25 spēlētāju sastāvā. Pirms šīs izbraukuma sērijas Rīgas “Dinamo” sastāvā atgriezās slovāku aizsargs Milans Jurčina, kurš traumas dēļ izlaida vairākas iepriekšējās cīņas.
Rīgas “Dinamo” treneri sastāvā iekļāvuši 25 hokejistus – vārtsargus Jakubu Sedlāčeku, Džefu Delorjē un Salvi Balandīnu, aizsargus Krišjāni Rēdlihu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Čārlzu Genoveju, Milanu Jurčinu, Mārtiņu Poreju, Aleksandru Jerofejevu un Ralfu Grīnbergu, kā arī uzbrucējus Lauri Dārziņu, Miku Indraši, Miķeli Rēdlihu, Līnusu Videlu, Kailu Vilsonu, Robertu Bukartu, Andri Džeriņu, Gintu Meiju, Mārtiņu Cipuli, Gunāru Skvorcovu, Kasparu Saulieti, Māri Bičevski, Broku Troteru un Rodrigo Ābolu.
Ar 58 spēlēs izcīnītiem 77 punktiem Rīgas “Dinamo” Rietumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz 11.vietu, kamēr “Medveščak” ar 67 punktiem 59 cīņās ir priekšpēdējā – trīspadsmitā.
Tā kā “Soči” vienība piektdien vien pēcspēles metienu sērijā savā laukumā ar 4:5 piekāpās Čerepovecas “Severstaļ” hokejistiem un ieguva vienu punktu, tas liedza Rīgas “Dinamo” saglabāt pat teorētiskas izredzes sasniegt Gagarina kausa izcīņu.