Foto-LETA

Rīgas “Dinamo” zaudē pēdējā mājas spēlē 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, aizvadot pēdējo šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēli savā laukumā, 7.februārī ar rezultātu 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) zaudēja Čeļabinskas “Traktor” hokejistiem un tādējādi attālinājās no iespējamās dalības Gagarina kausa izcīņas turnīrā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Rīgas “Dinamo” komandas labā vārtus guva Gints Meija un Kristaps Sotnieks, bet “Traktor” sastāvā izcēlās Fransiss Parē, Konstantīns Panovs, Martins Ružička un Maksims Kondratjevs.

Pašā spēles ievadā savu komandu nācās glābt “Dinamo” vārtsargam Džefam Delorjē, tomēr turpinājumā vairākas bīstamas epizodes regulāri radās pie Vasilija Demčenko sargātajiem viesu vārtiem. Komandas piekopa ātru spēli ar zibenīgu pārēju no aizsardzības uzbrukumā, kas gādāja par bīstamiem momentiem abos laukuma galos. Tomēr kā pirmie kādu no savām iespējām izmantoja mājinieki, kad trešdaļas 13.minūtē pēc teicama individuālā veikuma skaistus vārtus guva Meija.

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki sāka jūtami kontrolēt cīņas gaitu un ieguva teritoriālo pārsvaru, tomēr bez darba nepalika arī Delorjē, jo “Traktor” lūkoja izmantot katru pretuzbrukuma iespēju. Tuvojoties trešdaļas beigām, spēle palika rāmāka, tomēr tas neliedza “Dinamo” komandai trešdaļas izskaņā iegūt skaitlisko vairākumu. Tajā mājinieki centās spēlēt aktīvi, tomēr izveidoja tikai vienu vārtu gūšanas iespēju. Vēl vienu vairākumu “Dinamo” komanda nopelnījas 25 sekundes pirms trešdaļas beigām.

Otrās trešdaļas sākumā “Dinamo” atlikušais laiks vairākumā palika neizmantots, kamēr vienā no sāncenšu uzbrukumiem Delorjē tika galā ar izgājienu viens pret vienu. Ceturtajā minūtē noraidīts tika Oskars Cibuļskis, tomēr mājiniekiem savus vārtus izdevās nosargāt. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos neizšķirtu izdevās panākt Parē, kurš izmantoja rupju Cibuļska kļūdu piespēlē. Gūtie vārti spārnoja viesus jauniem uzbrukumiem, kas desmitajā minūtē atnesa otros gūtos vārtus – ilgstošu komandas spiedienu noslēdza Panovs.

Pēcāk “Dinamo” komanda nesekmīgi aizvadīja vairākumu, bet 13.minūtē Delorjē nesagatavotu ar tālu metienu pārsteidza Kondratjevs, panākot jau 3:1 viesu labā. Laukuma saimniekiem gan izdevās atkopties un pārvirzīt spēli pretinieku aizsardzības zonā, kas ļāva trešdaļas izskaņā vienus vārtus atgūt – pirmais pie Demčenko atsitās ripas bija Sotnieks. Četras minūtes pirms trešdaļas beigām “Dinamo” komanda palika mazākumā, kurā mājinieki darbojās pārliecinoši. Atlikušajā laikā rīdziniekiem pavērās viena iespēja izlīdzināt rezultātu, kas gan netika izmantota.

Trešās trešdaļas pirmajās minūtēs labas iespējas izcelties bija Laurim Dārziņam un Kasparam Saulietim, bet “Traktor” komanda vienā no saviem pretuzbrukumiem raidīja ripu pa mājinieku vārtu stabu. Pēcāk izcelties varēja arī Līnuss Videls, tomēr kārtējo reizi lieliski vārtos darbojās Demčenko. Citā epizodē no labas pozīcijas metiens neizdevām Cibuļskim, bet desmitajā minūtē Rīgas klubs palika mazākumā. Tajā “Traktor” hokejisti pie vārtu gūšanas iespējām netika, bet septiņas minūtes pirms mača beigām tiesnesis neieskatīja “Dinamo” gūtos vārtus, secinot, ka ripa vārtu līniju šķērsojusi pēc tiesneša svilpes.

Mača pēdējās minūtēs rīdzinieki uz pretinieku vārtiem veica pamatīgu spiedienu un izdarīja lielu daudzumu metienu. Teicami vārtos turpināja darboties Demčenko, kā arī liels skaits metienu tika bloķēti. Priekšpēdējā minūtē “Dinamo” komanda laukumā devās ar sešiem spēlētājiem, kas noslēdzošajās sekundēs sagādāja viesiem ceturtos gūtos vārtus.

Šajā mačā rīdziniekiem joprojām nevarēja palīdzēt aizsargs Milans Jurčina, kurš guvis ķermeņa augšdaļas muskuļa savainojumu un ierindā varētu atgriezties uz regulārā čempionāta noslēdzošo piecu izbraukuma spēļu sēriju.

Iepriekš abas komandas savstarpēji tikās pērnā gada septembrī, kad uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 savā laukumā izcīnīja “Traktor”.