Kristaps Sotnieks un Aleksanders Salāks pie Rīgas “Dinamo” vārtiem.

FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” zaudē savai tiešajai konkurentei “Soči” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas “Dinamo” svētdien mājas spēļu sērijas ceturtajā mačā ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) piekāpās savai tiešajai konkurentei “Soči”.

“Dinamo” labā vārtus guva Uvis Balinskis.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Spēles ievadā neliels pārsvars bija Soču hokejistiem, taču pirmie vārtus guva mājinieki – sestajā minūtē pēc Aleksandra Protapoviča piespēles bez ripas apstādināšanas to tīklā trieca Balinskis. Perioda pirmajā pusē cīņa bija ļoti asa, abām komandām divreiz tiekot pie abpusējiem noraidījumiem, bet otrajā pusē pārsvars bija viesiem, turklāt viņi tika pie iespējas spēlēt vairākumā.

Otrā perioda pirmajā pusē “Soči” turpināja dominēt, bet otrajā daļā “Dinamo” tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tas gan palika neizmantots, bet, līdz ar perioda finālsvilpi, viesi vēlreiz noraidījās.

Trešais periods iesākās ar rīdzinieku vētrainiem uzbrukumiem vairākumā, kuru gan realizēt neizdevās. Perioda vidū pēc ilgstošas cīņas viesi izlīdzināja rezultātu, ripai pēc Jurija Aleksandrova metiena no nulles leņķa trāpot pa Salāku un ielidojot vārtos. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, Malte Stremvalls ar zibenīgu metienu panāca jau 2:1 viesu labā.

Pēdējā minūtē Salāks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču vairāki bīstami metieni pa “Soču” vārtiem savu mērķi nesasniedza, un “Dinamo” cieta minimālu zaudējumu.

Rīgas "Dinamo" tiekas ar "Soči" komandu

Jau ziņots, ka “Dinamo” pēc izlašu pārtraukuma piecu mājas spēļu sēriju otrdien uzsāka ar 1:2 zaudējumu papildlaikā pret Ufas “Salavat Julajev”, ceturtdien ar 3:1 pārspēja Maskavas “Spartak”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, bet piektdien ar rezultātu 4:0 pieveica Maskavas apgabala “Vitjaz” komandu, vārtsargam Aleksanderam Salākam svinot savu otro “sauso” uzvaru sezonā.

Šī “dinamiešiem” bija ceturtā no piecām mājas spēlēm, pēc kuras vēl paredzēta tikšanās ar Maskavas “Dinamo” klubu.

Rīdzinieki ir četru atpalicēju komandu grupā Rietumu konferencē, kurā bez pašiem ietilpst arī Minskas “Dinamo”, Čerepovecas “Severstaļ” un šodienas pretiniece “Soči”.

Šobrīd Rīgas klubs ar 22 punktiem 29 spēlēs ieņem pirmspēdējo, 11.vietu Rietumu konferencē, kamēr “Soči” ar 25 punktiem 28 dueļos ir devītie.

“Soči” vienība, kuras galvenā trenera pienākumu izpildītājs vienubrīd bija arī Latvijas hokeja speciālists Leonīds Beresņevs, uz Rīgu atbraukusi ar divu zaudējumu bagāžu, izbraukumā ar 1:5 piekāpjoties Jekaterinburgas “Avtomobilist” un ar 0:1 – Magņitogorskas “Metallurg”. Pirms tam gan komandai bija četru uzvarētu spēļu sērija, no kurām trīs gūtas mājās. Sēriju pārtrauca izlašu pārtraukums.

Abas komandas KHL kopš 2014.gada savā starpā spēkojušās 12 reizes, no kurām tikai vienā uzvarējuši rīdzinieki, 2015.gada nogalē viesos pēc Gunta Galviņa vārtiem vairākumā ar 2:1 svinot panākumu pagarinājumā. Šosezon 1.novembrī Sočos ar 3:2 uzvarēja mājinieki.