×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Rīgas Doma dārzā atklās jaunu mākslas galeriju

doma_baznicas_darzs

Otrdien, 20.martā, Rīgas Doma dārzā tiks atklāta jauna mākslas galerija, kas turpmāk būs atvērta izstāžu vieta gan māksliniekiem, gan arī apmeklētājiem, piedāvājot regulāru programmu mākslas cienītājiem, aģentūru LETA informēja kustības “Mans Doms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

Jaunā pilsētas izstāžu vieta tiks atklāta plkst.16.30, un to atklās viens no pamanāmākajiem Latvijas fotogrāfiem Nils Vilnis ar jaunāko personālizstādi “Acis plaši aizvērtas”.

Rīgas Doma dārzs, kas līdz šim daudziem cilvēkiem palicis nepamanīts, kļūs par brīvdabas mākslas galeriju, kuras vide un sezonas dabas apstākļi būs daļa no mākslas darba radīšanas nosacījumiem.

Jaunās mākslas galerija pirmās izstādes autors – fotogrāfs Vilnis – ir viens no pēdējo gadu aktīvākajiem un atzinību guvušajiem mākslas fotogrāfiem. Fotogrāfs norādīja, ka viņu aizrāvusi ideja par iespēju izstādīt savus darbus brīvdabas galerijā, jo dabiskā gaisma ļauj izcelt viņa fotogrāfijām tik svarīgās nianses.

Jaunas izstāžu platformas veidošana Rīgas Doma dārzā ir biedrības “Ascendum” iniciatīva, kas sadarbībā ar Rīgas Doma vadību organizē sabiedrisko kustību “Mans Doms”. Rīgas Doma dārzs kļūs par brīvdabas jeb “open air” mākslas galeriju, kuras vide un attiecīgās sezonas dabas apstākļi būs daļa no mākslas darba radīšanas nosacījumiem. Izstādēs piedalīsies atpazīstami jaunie mākslinieki, kuri darbojas dažādās tehnikās – fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, tēlniecībā, instalācijās un mediju mākslā.

Projekta “Mans Doms” mērķis ir atjaunot Rīgas Doma sabiedrisko nozīmību, piešķirot izcilajam arhitektūras un vēstures piemineklim jaunu vērtību. Projekta gaitā tiek aktualizēta ziedojumu nepieciešamība Rīgas Doma atjaunošanai, paplašināta tā sabiedriskā dzīve, rīkoti mūsdienīgi pasākumi, kas rada jaunu un vērā ņemamu kultūras centru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+