Kultūra
Mūzika

Rīgas Domā izskanēs ērģelnieces Aijas Ziņģītes un čellista Ivara Bezprozvanova jubilejas koncertprogramma0


Latvijas Nacionālās Operas un baleta orķestra čellu grupas koncertmeistars Ivars Bezprozvanovs.
Latvijas Nacionālās Operas un baleta orķestra čellu grupas koncertmeistars Ivars Bezprozvanovs.
Publicitātes foto

Rīgas Doms 26. jūlijā aicina uz ērģelnieces Aijas Ziņģītes un Latvijas Nacionālās Operas un baleta orķestra čellu grupas koncertmeistara Ivara Bezprozvanova jubilejas koncertprogrammu “Autem. Uz augšu”. Jubilāriem koncertā pievienosies arī Vidzemes kamerorķestris un diriģents Andris Veismanis, kas kopā ar ērģelnieci atskaņos kāda cita jubilāra – Fransisa Pulenka (120) ērģeļkoncertu – šī būs reta iespēja Rīgas Domā baudīt orķestra un ērģeļu saspēli! Ilggadīgu sadarbības partneru jubilejas koncertā dzirdēsim iemīļotu komponistu mūziku – Jānis Ivanovs, Dzintra Kurme-Gedroica, Gabriēls Forē, Edvards Elgārs un, protams, Fransiss Pulenks.

“Es esmu patiesi laimīga, ka savā jubilejas koncertā atskaņošu Fransisa Pulenka koncertu ērģelēm, stīgu orķestrim un timpāniem, sadarbojoties ar izciliem māksliniekiem, kā Andris Veismanis un Ivars Bezprozvanovs. Jau pirms daudziem gadiem, pirmo reizi dzirdot šo brīnišķīgo mūziku, radās apņēmība un vēlme to atskaņot. Nu to varu realizēt savā jubilejas koncertā. Franču ērģeļmūzikai piemīt īpašs šarms ar plašu emociju spektru – no smalkuma, gaiša lirisma, bērnišķīga rotaļīguma līdz spozmei, majestātiskumam un dziļam dramatismam. Tāpēc savā koncertprogrammā arī esmu iekļāvusi Ž. Alēna “Litānijas” un L. Vjerna Finālu no 1. simfonijas,” tā Aija Ziņģīte.

Īpaša vieta koncertprogrammā ir atvēlēta komponistei Dzintrai Kurmei-Gedroicai. Ērģelniece stāsta: “Mana sadarbība ar komponisti daudzu gadu garumā ir veidojusies sākot ar viņas pirmā komponētā skaņdarba ērģelēm “Uguns vēsts” pirmatskaņojumu un turpinājusies ar daudzu citu ērģeļdarbu pirmatskaņojumiem – cikls ērģelēm un sitaminstrumentiem “Mākoņi”, cikls “Dejas ērģelēm” u.c., kā arī aranžējumu un simfonisko darbu pārlikumiem (A. Borodina “Polovciešu deju” pārlikums ērģelēm un sitaminstrumentiem). Arī šajā koncertā es atskaņošu Dzintras Kurmes-Gedroicas Āriju no orķestra svītas “Lai dzīvo baroks”, kas būs ērģeļu versijas pirmatskaņojums.”

Otrs šī koncerta jubilārs, daudzu starptautisko konkursu laureāts, čellists Ivars Bezprozvanovs, ar kuru Aijas Ziņģītes sadarbība ilgst jau daudzu gadu garumā. “Ivara muzikāli niansētā spēle neatstāj vienaldzīgu nevienu klausītāju, radot muzikālu baudījumu gan klausītājiem, gan mūziķiem, kopīgi muzicējot”, atzīst ērģelniece. Viņš ir ilggadējs Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra 2. koncertmeistars, bijis Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistars. Kā īpaša dāvana klausītājiem koncertā iekļauts arī Edvarda Elgāra skaņdarbs “Salut d amour” čellam un stīgu orķestrim.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Nacionālais kino centrs aicina pieteikt Latvijas filmas “Oskara” balvai
9 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Brīvdabas muzejs aicina uz Amatu dienu. Spēļu un rotaļu dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
51 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
39 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 4
8 stundas