Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
21. augusts, 2015
Drukāt

Rīgas Domā koncertēs slavenākais dāņu ērģelnieks

Foto: Marianne Groendahl / KOBUS-musikkFoto: Marianne Groendahl / KOBUS-musikk

Trešdien, 26. augustā, plkst.19 Rīgas Domā savu virtuozitāti rādīs izcilais un nopelniem bagātais dāņu ērģelnieks Jakobs Lorentsens, LA.lv uzzināja Dānijas Kultūras institūtā.

Mūziķis ieradies Rīgā, lai ar savu koncertprogrammu atzīmētu dāņu kompozīcijas granda Karla Nīlsena 150. jubileju.

Dānijas Kultūras institūta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā projektu koordinatore Ilva Sinkēviča uzsver, ka ir liels gods un unikāla iespēja dzirdēt Rīgā vienu no labākajiem pasaules mēroga ērģelniekiem, izpildot koncertprogrammu uz, iespējams, pasaules labākajām un Eiropā senākajām ērģelēm.

Jakobs Lorentsens kopš diploma iegūšanas 1995. gadā aktīvi koncertējis kā solists ne vien mājās Dānijā, bet arī ārvalstīs, radio un televīzijā, piedalījies starptautiskos festivālos, ierakstījis neskaitāmus CD un mūziku filmām. Viņš vairākkārt koncertējis Dānijā, Zviedrijā, Vācijā, Portugālē un Itālijā.

Starp neskaitāmām mūzikas balvām un godalgām, ko mākslinieks guvis, īpaši jāizceļ “Šrēdera Mūzikas balva” (Schröders Music Award) un “Karalienes Ingrīdas Piemiņas medaļa” (Queen Ingrid’s Commemoration Medal). 2006. gadā Lorentsens tika lūgts pavadīt uz Ērģelēm Viņa Karaliskās Augstības Dānijas prinča Frederika dvīņu – Henrika un Izabellas – kristību ceremoniju Holmenas baznīcā.

Koncertā dzirdēsim Karla Nīlsena (1865-1930) Commotio, Rūeda Langārda (1893-1952) Trīs prelūdijas, Ben Mojē (1897-1983) Alpu svītu un paša ērģelnieka Jakoba Lorentsena (1968) komponētu skaņdarbu Improvizācija.

Jakoba Lorentsena koncertu Latvijā organizē Dānijas Kultūras institūts Rīgā sadarbībā ar Rīgas Domu.

Biļešu cena – 7-15 eiro.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+