×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgas Doma kora skolas jubilejas koncerts 


ReklāmfotoReklāmfoto

Lielajā ģildē 1. maijā izskanēs Rīgas Doma kora skolas 20 gadu jubilejas koncerts. Tajā piedalīsies visi skolas kolektīvi un absolventi. Absolventu kopkorī dziedās ap 100 skolas absolventu četru spilgtu diriģentu  Kaspara Ādamsona, Aināra Rubiķa, Jāņa Liepiņa un Jāņa Ozola vadībā.

Absolventu kopkora un džeza grupas izpildījumā skanēs arī jaundarbs, ko skolas jubilejai veltījis komponists Uģis Prauliņš.

Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” kopā ar pianistu Madaru Kalniņu skolas jubilejas koncertam gatavo īpašu priekšnesumu – dāņu komponista un diriģenta Mikaela Bojesena dziesmu “Plant a Tree” ar Lizas Frīmanas tekstu, kuras izpildījumu papildinās kustības un videoscenogrāfija. “Šis skaņdarbs stāsta par to, ja Tev ir sapnis izdarīt savā dzīvē vienu labu lietu, kas dzīvo arī pēc Tevis, tad iestādi koku, jo katram cilvēkam ir uzdevums savā dzīvē turpināt to, ko reiz iesācis Dievs,” stāsta diriģente Aira Birziņa.

Savukārt Rīgas Doma zēnu koris jubilejas koncerta dienā atskaņos mūziku no sava jaunā albuma “Mozart”, kas tapis sadarbībā ar Ingu Šļubovsku un “Sinfonietta Rīga” mūziķiem. Diriģents Mārtiņš Klišāns teic: “Šajā koncertā esam izvēlējušies atskaņot “Regina Coeli” – skaņdarbu, kas ir iekļauts zēnu kora jaunajā albumā. Tāpat arī jubilejas koncertā zēnu koris būs apvienotā kora sastāvā, kur kopā ar absolventiem, meiteņu kori un jaukto kori, dažādiem solistiem un orķestri “Sinfonietta Rīga” izpildīsim Georga Frīdriha Hendeļa “Zadok the Priest” un tautasdziesmu “Skaisti dziedi lakstīgala”, ko speciāli šim koncertam ir aranžējis skolas absolvents Andris Sējāns.”

Koncerta finālā uz skatuves būs 300 cilvēku apvienotais koris un orķestris “Sinfonietta Rīga”. Koncertu vadīs Jolanta Strikaite un Jānis Strapcāns.

Jubilejas lielkoncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, Rīgas Doma meiteņu koris, Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, Rīgas Doma kora skolas bigbends, džeza ansamblis, absolventu kopkoris, apvienotais koris, “Sinfonietta Rīga” un “Latvian Voices”.

Uzstāsies solisti Inga Šļubovska, Daumants Kalniņš, Laura Polence, Kristīna Trezune, Jolanta Strikaite, Karlīne Cīrule, Monta Martinsone, Rūdolfs Bacāns, Eduards Vācietis, Jānis Strazdiņš un vēl citi. Kori dziedās diriģentu Mārtiņa Klišāna, Airas Birziņas, Ginta Ceplenieka, Raita Ašmaņa un Rīgas Doma kora skolas absolventu Kaspara Ādamsona, Jāņa Liepiņa, Jāņa Ozola un Ainārs Rubiķa vadībā.

Koncertā atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta un Georga Fridriha Hendeļa klasiskos meistardarbus, kā arī Emiļa Melngaiļa, Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Uģa Prauliņa un citu komponistu mūziku. Jubilejas pasākuma režisors ir Varis Klausītājs, māksliniece Linda Lūse.

Varbūt noder!!


1. V 18.00 Lielajā ģildē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesupardize.lv

Cena: EUR 7 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+