×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

Rīgas Domā notiks Ziemassvētku labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks” (5)

Foto - LetaFoto - Leta

Rīga, 25.dec., LETA. Šodien plkst.15 Rīgas Domā notiks Ziemassvētku labdarības koncerts “Apsnieg eņģeļu koks”, kas būs veltīts bērniem, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe, aģentūru LETA informēja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Anda Jansone.

Koncertu ievadīs svētbrīdis, kurā uzrunu teiks Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma. Skanēs Ziemassvētku melodijas Olgas Rajeckas, Zanes Gudrās, Aivara Gudrā, Jāņa Miltiņa un Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora “Vivere”, kura diriģents ir Gints Ceplenieks, izpildījumā.

Labdarības pasākumā tiks vākti naudas ziedojumi neizārstējami slimu bērnu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Šogad Bērnu paliatīvās aprūpes dienesta redzeslokā ir 160 mājas aprūpē esošu bērnu, kuriem nepieciešama ne vien medicīniska palīdzība, bet arī specifiska kopšana un uzturs.

“Sabiedrība bieži pat neuzzina par tiem vecākiem, kuri līdztekus ikdienas rūpēm nerimstoši cīnās par savu bērniņu dzīvībām. Tās ir stipras ģimenes, kas klusi, gandrīz nemanāmi aprūpē savus slimos bērnus,” uzsvēra Jansone.

Viņa piebilst, ka šo bērnu dzīves ir īpašas, jo viņu un viņu vecāku ikdiena aizrit, sadzīvojot ar slimības radītajiem ierobežojumiem. Daudziem bērniem tas nozīmē, piemēram, speciāla uztura un medikamentu saņemšanu vai pat gadiem ilgu gulēšanu gultā.

Diemžēl valsts atbalsts šādu bērnu aprūpei nav pietiekams, tāpēc esam izveidojuši labdarības projektu “Eņģeļu koks”, norādīja Jansone. Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību paliatīvā aprūpē esošu bērnu problēmām, aicināt uz līdzcietību un radīt cilvēkos vēlmi iepriecināt šo bērnu ģimenes, tādējādi padarot viņu dienas gaišākas.

Šāds Ziemassvētku labdarības koncerts Rīgas Domā notiks otro reizi.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir sabiedriska organizācija, kas 16 gadus ģimenēm ar neizārstējami slimiem bērniem nodrošina nepārtrauktu palīdzību un kompleksu pieeju slimībai – slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu aprūpi. Biedrība psiholoģiski atbalsta ģimenes arī pēc bērna aiziešanas aizsaulē. Koncerts tiek organizēts, īstenojot projektu “Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai tiešām kaut kur nevarētu bez Rajeckas?

  2. VAI TIE LABDARĪBAS PROJEKTI NAV PAR DAUDZ AR NAUDAS ZIEDOJUMIEM?

Draugiem Facebook Twitter Google+