×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Rīgas dome 2014.gada budžetu plāno ar zemāku deficītu (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien ar koalīcijas deputātu vairākumu atbalstīja pašvaldības nākamā gada budžeta projektu, kas paredz, ka nākamgad pašvaldības ieņēmumi veidos 722,3 miljonus eiro, savukārt izdevumi sasniegs 751,8 miljonus eiro, tādējādi pašvaldības budžets veidots ar 29,5 miljonu eiro jeb 4% deficītu.

Kā stāstīja Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, arī šogad ieņēmumu prognozes ir piesardzīgas, bet izdevumu daļa kļūst arvien prognozējamāka, ievērtējot pastāvīgos maksājumus un uzturēšanas izdevumus. Tādējādi tiek plānots, ka līdzekļu atlikums un deficīta līmenis 2014.gada beigās, visticamāk, būs tādā līmenī, kā tiek plānots.

Nākamgad budžeta deficīts būs zemāks nekā šogad, kad Rīgas domes budžeta deficīts varētu sasniegt 10%.

Budžeta prioritātes, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būtiski nemainīsies, bet tiks papildinātas – ņemot vērā, ka Rīga 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, papildus finansējums paredzēts atpūtas un kultūras nozarei.

Prioritātes nemainīgi būs arī sabiedriskā drošība un kārtība, kā arī izglītības nozare. Nākamgad plānots palielināt policijas patruļu skaitu Rīgas mikrorajonos – šim nolūkam Rīgas Pašvaldības policijā tiks izveidotas 34 jaunas amata vietas Pārdaugavas patrulēšanas vienības izveidei, kā arī plānots aizņemties 0,6 miljonus eiro policijas transportlīdzekļu iegādei. Sabiedriskajai kārtībai paredzēts finansējums 16,5 miljoni.

Savukārt izglītības nozarē absolūtajos skaitļos palielināti izdevumi minimālās algas nodrošināšanai, zemāk atalgotajai nodarbināto grupai izglītības iestādēs ieplānots atalgojuma palielinājums par 5%, bet jau ar 1.janvāri pirmsskolas pedagogiem paredzēts atalgojuma palielinājums par 28 eiro (19,68 latiem) mēnesī. Savukārt sadarbībai ar privāto sektoru, lai straujāk samazinātu rindas pirmsskolas izglītības iestādēs, 2014.gadā paredzēts 6,1 miljons eiro.

Mainot sabiedriskā transporta biļešu cenas, pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pagaidām netiek plānots būtisks dotācijas palielinājums – kaut arī “Rīgas satiksme” plāno, ka neiegūtie ieņēmumi par Rīgas domes noteiktajām atlaidēm varētu sasniegt 109 miljonus eiro, uzņēmumam no pašvaldības budžeta 2014.gadā paredzēti 80,5 miljoni eiro. Tiknuse atzina, ka pagaidām grūti prognozēt tarifu izmaiņu ietekmi, tāpēc pie šī jautājuma būs jāatgriežas vasarā budžeta grozījumos.

Rīgas pilsētas pašvaldības investīciju programmā 2014.gadā izdevumi plānoti 44,1 miljona eiro apmērā. Lielākais projekts ir Salu tilta pār Daugavu un Mazo Daugavu rekonstrukcija, kam tiks piesaistīts aizņēmums desmit miljonu eiro apjomā. Nākamgad iecerēts palielināt izdevumus par 6,4 miljoniem eiro braucamo ceļu seguma sakārtošanai, kā arī turpināt iekškvartālu remontdarbu programmu, paredzot šim mērķim 5,7 miljonus eiro. Izglītības iestādēs investīciju apjomu paredzēts palielināt par desmit miljoniem eiro, kopā sasniedzot 22 miljonus eiro 2014.gadā.

Opozīcijā esošās partijas “Visu Latvijai!”-TB/LNNK deputātu frakcijas vadītāja Baiba Broka norādīja: “Budžeta pašreizējā redakcijā ir ārkārtīgi daudz labu lietu, kas atbilst mūsu vēlmēm, lūgumiem un prasījumiem – par izglītību, bērniem, pusdienām 3.klases skolēniem. Augsti novērtējam, ka mūsu iniciatīvas un piedāvājumi ir iestrādāti, bet pašreiz nav saprotami jautājumi par “Rīgas satiksmi” un to, cik tiesisks būs vakardienas lēmums [par 50% atlaidēm rīdziniekiem].” Neskaidrību dēļ opozīcijas domnieki atturējās atbalstīt 2014.gada budžeta projektu.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi 2014.gadā plānoti 722,1 miljona eiro apjomā, kas ir par sešiem miljoniem eiro jeb par 0,8% vairāk nekā 2013.gadā pašvaldības budžetā plānotie ienākumi, ieskaitot grozījumus. No kopējā budžeta 120,1 miljons eiro ir valsts budžeta transferti, savukārt 78,3 miljoni eiro Rīgai būs jāiemaksā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+