×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

VIDEO: Rīgas dome aicina veidot sabiedrības komisiju, lai uzraudzītu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās preses brīfingā par pašvaldības rīcību Zolitūdes traģēdijas cēloņu noskaidrošanā.

Rīgas dome aicina veidot sabiedrības komisiju, lai uzraudzītu Zolitūdes  traģēdijas izmeklēšanu.

Kā šodien preses konferencē teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), viņš plāno uzrunāt sabiedriskās organizācijas – “Delna”, “Providus”, “Re:Baltica” – ar aicinājumu iesaistīties šādas komisijas izveidē. Ja komisija tiks izveidota, Rīgas dome piedāvās finansējumu tās darba nodrošināšanai, taču pati pašvaldība komisijas darbā neiesaistīsies.

Sabiedrības izveidotā komisija varētu izvērtēt gan dažādu ekspertu slēdzienus, gan informāciju par izmeklēšanu, lai sabiedrībai nerastos šaubas, ka traģiskajā nelaimē vainīgās personas netiks sodītas.

Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, drupās dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Bīstamo darba apstākļu dēļ bojāgājušo mirstīgo atlieku meklēšana turpinājās četras dienas.

Policija izvirzījusi trīs versijas par šīs traģēdijas iemesliem. Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā “Reģi” notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vienīgais ko gaidam,kad atkāpsies no sava amata!!!

  2. Absurds, paši savu un savu kolēģu un padoto darbību izmeklēs,ha,ha,ha!

  3. Viskaļāk “ķeriet zagli” parasti bļauj pats zaglis.

Draugiem Facebook Twitter Google+