×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Rīgas dome aizliedz visus 16.marta pasākumus

legionari_16_marts

Rīgas domē šodien nolemts aizliegt visus 16.martā plānotos pasākumus latviešu leģionāru atcerei, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā. Rātsnamā šodien pulcējās gan drošības eksperti, gan visu 16.marta pasākumu pieteicēji. Izvērtējot iespējamos drošības riskus un sabiedrībā valdošo spriedzi, Rīgas izpilddirektora vietnieks, Rīgas Pārdaugavas izpilddirektors Māris Kalve pieņēmis lēmumu pasākumus aizliegt.

Kā ziņots, Rīgas domē 16.martā pieteikti septiņi pasākumi. Jau janvāra vidū pašvaldībā bija pieteikti trīs pasākumi – aptuveni 100 cilvēki no “Daugavas Vanagu” Limbažu nodaļas no plkst.10 līdz 13 plānoja doties gājienā no Doma laukuma pa Zirgu ielu cauri Līvu laukumam un tālāk pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim.

“Daugavas Vanagi Latvijā” jau 2009.gadā šajā dienā bija pieteikušies doties identiskā gājienā no plkst.11 līdz 14 un plānoja, ka tajā piedalīsies ap 300 cilvēku, kas noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa un noturēs nelielu sapulci.

Gājienā no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim no plkst.10 līdz 12 plānoja doties arī ap 50 pērkonkrustiešu.

Savukārt biedrība “Autonoma darbība” bija iesniegusi pieteikumu organizēt “antifašistisku gājienu” no Strēlnieku laukuma līdz Brīvības piemineklim. Tika plānots, ka tajā piedalīsies ap 200 cilvēku, kas paudīs leģionāru atbalstītājiem pretēju viedokli.

Kārtējo akciju 16.martā bija pieteicis arī antifašists Uldis Freimanis, lai pieminētu “Baigā gada staļinistisko upuru piemiņu” – viņš Brīvības laukumā pie “Laimas” pulksteņa vēlējās organizēt piketu, kas notiktu vienlaikus ar “Daugavas Vanagu” gājienu no plkst.11 līdz 14. Freimanis plānoja pulcēt aptuveni desmit domubiedrus.

Savukārt biedrība “Apvienība pret nacismu” 16.martā bija pieteikusi divus pasākumus – no plkst.8.45 līdz 9.15 aptuveni 20 cilvēku plānoja doties uz Brīvības pieminekli, lai noliktu tur ziedus, bet pēc tam no plkst.10 līdz 13 organizētu aptuveni 100 cilvēku sapulci Brīvības pieminekļa laukumā pie Bastejkalna.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, DP 16.martā strādās pastiprinātā režīmā, veicot risku analīzi par iespējamiem apdraudējumiem sabiedriskajai kārtībai.

16.marta pasākumu mērķis ir latviešu leģionāru pieminēšana. Gājiena laikā “Daugavas Vanagi” tradicionāli dodas gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur noliek ziedus.

Leģionāru atceres dienā tradicionāli aktivizējas arī tā saucamie antifašisti, kas aicina nepieļaut latviešu leģionāru godināšanu.

Lai izvairītos no sadursmēm, drošības apsvērumu dēļ pērn Rīgas dome visus pasākumus 16.martā aizliedza, taču dienu pirms plānotajiem notikumiem tiesa šo aizliegumu atcēla.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+