×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Rīgas dome atbalsta nodibinājuma “Riga.lv” izveidi, kas izdos pašvaldības avīzi

Foto: LETAFoto: LETA

Valmieras pilsētas 725 gadu jubilejai veltītās avīzes.

Rīgas dome pirmdien ārkārtas sēdē atbalstīja nodibinājuma “Riga.lv” izveidi, kas turpmāk nodarbosies ar pašvaldības laikraksta “Rīga.lv” izdošanu, aģentūra BNS uzzināja domes sēdē.

Rīgas domes Juridiskās pārvaldes direktors Jānis Liepiņš sēdē klāstīja, ka šogad kopējās izmaksas nodibinājuma izveidei varētu būt 25 tūkstoši latu, taču cik daudz laikraksta izdošana izmaksās nākamajā gadā, pagaidām nav aprēķināts.

Viņš uzsvēra, ka pašlaik iedzīvotāju informēšanai pašvaldība gadā izdod vairāk nekā 50 dažāda satura bukletu, brošūru un citu informatīvu materiālu, šim mērķim tērējot vairāk nekā 300 tūkstošus latu gadā. Taču šie materiāli lielākoties tiek izplatīti pašvaldības institūcijās, tāpēc ne vienmēr sasniedz adresātu. Tāpat pašvaldība uztur vairāk nekā 50 dažādu internetvietņu, par kurām ir jāmaksā.

Jaunā laikraksta izdošanai nepieciešamo finansējumu Rīgas pašvaldība plāno nodrošināt, piesaistot pašvaldības kapitālsabiedrību, piemēram, “Rīgas ūdens”, “Rīgas satiksmes” un “Rīgas namu pārvaldnieka” līdzekļus.

Pašvaldības laikraksts nepublicēs maksas sludinājumus un reklāmas, jo tā izdošanas mērķis nav konkurēt laikrakstu tirgū un ietekmēt nozares biznesu.

Liepiņš sacīja, ka šādu laikrakstu pašvaldība plāno izdot, lai nodrošinātu Rīgas iedzīvotāju vispusīgu un regulāru informēšanu par pilsētas aktualitātēm, kā arī sekmētu rīdzinieku līdzdalību domes lēmumu pieņemšanas procesā. Laikraksta uzdevums būs sniegt praktisku, lietišķu un iedzīvotāju ikdienas problēmu risināšanai maksimāli izmantojamu informāciju par dažādām pašvaldības darba jomām.

Laikraksts iznāks vienu reizi mēnesī latviešu un krievu valodā,un tas bez maksas tiks piegādāts rīdzinieku pastkastītēs. Uz deputātu jautājumu, vai, izdodot laikrakstu krievu valodā netiks pārkāptas valsts valodas likuma normas, Liepiņš atbildēja noliedzoši, norādot, ka šādi likums pārkāpts netiek.

Debatēs opozīcijas pārstāvji aicināja domniekus balsot pret nodibinājuma izveidi, norādot, ka tādējādi pilsētas iedzīvotāji būs spiesti maksāt vairāk par pašvaldības komunālajiem pakalpojumiem, tāpat nav skaidrs, vai pašvaldība var to atļauties finansēt no sava budžeta. Vēl deputāti uztraucās, ka šāds laikraksts kļūs par kārtējo valdošās koalīcijas informācijas ruporu.

Rīgas domes deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība) debatēs atgādināja, ka vēl nesen Rīgas dome palielināja finansējumu sabiedriskā transporta uzņēmumam “Rīgas satiksme”, taču, izveidojot šādu sarakstu, daļu dotācijas nāksies novirzīt laikraksta finansēšanai.

Savukārt Sarmīte Ēlerte (“Vienotība”) norādīja, ka šāds laikraksts no mūsdienu viedokļa raugoties, ir anahronisms. “Šī avīze būs nespējīga dzīvot kā dinozauri, jo 21.gadsimtā cilvēkam vajadzīga konkrēta informācija konkrētā brīdī. [..] Piemēram, cilvēkam, kuri stāv bērnudārza rindā nevajag zināt [Rīgas mēra Nila] Ušakova (“Saskaņas centrs”) un [Rīgas vicemēra Andra] Amerika (“Gods kalpot Rīgai!”) lentīšu griešanā,” viņa teica.

“Rīdzinieki ir ieinteresēti, lai netiktu šķiesta nodokļu maksātāju nauda. Tomēr par to nav pārliecības,” uzsvēra Ēlerte, paužot bažas, vai gadījumā, ja avīzes izdošana tiks finansēta no domes uzņēmumu līdzekļiem, dārgāk nebūs jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem.

“No Amerika un Ušakova viedokļa, tas [plānotā avīze] ir politiskais rupors,” viņa uzsvēra aicinot deputātus balot pret.

Līdzīgu viedokli, ka jaunais laikraksts kalpos par Rīgas domes koalīcijas partiju ruporu pauda arī deputāts Olafs Pulks (“Vienotība”), savukārt Ameriks debatēs norādīja, ka šāda prakse pastāv “Vienotības” vadītajās pašvaldībās Ikšķiles novadā, Cēsu novadā un citviet.

Ušakovs debatēs norādīja, ka pašvaldība līdzekļus laikraksta izdošanai plāno piesaistīt, pārtraucot izdot pašreiz izdotos informatīvos bukletus un visu informāciju atspoguļojot šajā laikrakstā. Tādējādi tiktu ieekonomēti 400 tūkstoši latu. Tāpat viņš uzsvēra, ka laikrakstā netikšot slavināti valdošās koalīcijas politiķi.

Balsojumā nodibinājuma izveide tika atbalstīta ar 35 deputātu balsīm, 17 domnieki bija pret, bet viens atturējās.

Iepriekš pašvaldība laikā no 2002. līdz 2005.gadam izdeva laikrakstu “Rīgas Vēstis”, taču tas iznāca neregulāri, bieži nesasniedza savu adresātu, jo tika izplatīts tikai pašvaldības institūcijās, norādījusi dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+