×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Rīgas dome biedrībai “Rodina” aizliedz 9.maijā rīkot pasākumu (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Automašīna ar tanka maketu Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā - Uzvaras svētkos.

Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) pamatojoties uz Drošības policijas ieteikumu aizliegusi biedrības “Rodina” pārstāvjiem rīkot pasākumu 9.maijā.

Biedrības pārstāvji iepazīstoties sīkāk ar pašvaldības lēmumu plāno to apstrīdēt tiesā.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldība saņēmusi negatīvu Drošības policijas (DP) atzinumu par biedrības “Rodina” piektdien, 9.maijā, plānoto “Krievu maršu”. DP uzskata, ka “Rodina” rīkoto pasākumu laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, kas var izraisīt nekārtības, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tāpēc DP iesaka Rīgas pašvaldībai šo pasākumu aizliegt.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, DP brīdinājusi, ka “Krievu maršā” var piedalīties vairāk dalībnieku, nekā ir minēts pieteikumā, un viņu vidū var būt arī radikāli vai uz konfrontāciju izraisīšanu orientētas personas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka biedrības “Rodina” rīkotajos pasākumos piedalās arī biedrības “Pribaltijskij kazačij krug” pārstāvji, kuri publiskus pasākumus apmeklē, ģērbušies kazaku formas tērpos un līdzi ņemot kazaku karogus un atribūtiku.

Neskatoties uz to, ka normatīvais regulējums neaizliedz publiskos pasākumos nēsāt militāros formas tērpus, tas var izraisīt negatīvu rezonansi sabiedrībā.
DP arī norādījusi, ka krievu kazaku organizāciju identitāte ir cieši saistīta ar Krievijas interešu aizsardzību, kas izpaužas arī kā brīvprātīga dalība militāros konfliktos reģionā. Aktuālākais šīs darbības piemērs ir Krievijas kazaku ierašanās Ukrainā, kur viņi aktīvi ir īstenojuši darbības, kas ir vērstas pret Ukrainas teritoriālo vienotību.

Biedrības “Rodina” rīkoto pasākumu laikā ir iespējami arī mēģinājumi izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kuras izmantošana saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu ir aizliegta.

“Rodina” aktivitātes un darbība ir vērsta uz sabiedrības šķelšanu, ideoloģisku domstarpību, etniskās spriedzes un neiecietības veicināšanu Latvijas sabiedrībā, jo tā ir balstīta uz kategorisku krievu nācijas pārākuma demonstrēšanu un netiešu latviešu tautas un valodas noliegšanu, norāda DP.

Biedrība sociālajos tīklos izplatītajā uzaicinājumā uz “Krievu maršu” paudusi, ka krievi ir Latvijas senākā pamatiedzīvotāju tauta un krievu valoda ir Latvijas valsts valoda. Tāpat paziņojumā minēts, ka Rīgā 60% iedzīvotāju ir krievi, bet valstī kopumā – 40%. “Rīga – mūsu pilsēta, Latvija – mūsu zeme. Krievi nepadodas!” teikts aicinājumā.

Biedrības mājaslapā atrodami Tatjanas Ždanokas izteikumi, ka “saskaņa ir ilūzija, nepieciešami protesti”, kā arī Iļjas Kozireva apgalvojumi, ka “ar ienaidniekiem nav jēgas veikt pārrunas, izņemot pārrunas par padošanos”. “Mūsu ienaidnieki ir apņēmušies veikt asimilāciju līdz pēdējam cittautietim, neielaižoties ar mums pārrunās. Saprotot, ka mums ir darīšana ar ienaidniekiem, mums ir ievērojami vieglāk izvēlēties,” teikts Kozireva publicētajā paziņojumā.

Reaģējot uz musinošajiem uzsaukumiem, dzejniece Liāna Bokša 3.maijā vērsusies DP, aicinot nepieļaut krievu maršu 9.maija pasākumos Rīgā. “Aicinu nepieļaut Latvijas valstiskumam naidīgo un sabiedrību šķeļošo krievu maršu 9.maijā,” pavēstīja dzejniece. Kā iemeslu aizliegt krievu maršu viņa min “Rodina” mājaslapā pausto – uzsaukums piedalīties gājienā saturot melīgus faktus un esot klaji agresīvs.

DP vērsusies arī bijusī Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, kura norāda, ka “Krievu maršs” savā aicinājumā izmanto melīgu propagandu, kuras saturs mudina uz agresīvu un mērķtiecīgu rīcību. Tāpat biedrības mājaslapā ievietota videofilma, kas sagroza Latvijas vēstures faktus, un aicinājumi atgūt it kā krievu zaudētās tiesības Latvijā.

Cipule norāda, ka krievu tauta nav senākā Latvijas teritorijā dzīvojošā tauta, turklāt Rīgā krievvalodīgie, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, ir 39,51%, nevis 60% no iedzīvotāju kopskaita, bet Latvijā kopumā – 26,9%, nevis 40%. Savukārt etniskie krievi-Latvijas pilsoņi Latvijā ir aptuveni 18%. Pamatojoties uz meliem par krievu skaitu un izcelsmi Latvijā, cilvēki tiek aicināti pārņemt varu Latvijā pēc etniskiem principiem, tāpēc Cipule aicina nepieļaut šāda gājiena norisi, noskaidrot un sodīt tā organizatorus par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu.

Kā ziņots, Pārdaugavā, pie pieminekļa Padomju armijas karavīriem, 8.maijā un 9.maijā notiks tradicionālie biedrības “9maijs.lv” rīkotie pasākumi, lai pieminētu “fašisma sagrāves dienu”. Šiem pasākumiem 9.maijā plkst.18 grasās pievienoties arī “Rodina”, rīkojot krievu skolu atbalsta gājienu, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē. Plānots, ka gājienā piedalīsies ap 100 cilvēku. Tas sāksies Strēlnieku laukumā un virzīsies pāri Akmens tiltam, lai pievienotos 9.maija pasākumam.

“Rodina” dibināta 2004.gada augustā. Tās darbības mērķi ir “Latvijas krievu kultūras lingvistiskās kopienas pārstāvēšana, tās tiesību un interešu aizstāvēšana”, kā arī krievu nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, sabiedrisko un jaunrades pasākumu un projektu organizēšana. Biedrības galvenās amatpersonas ir Mihails Averins, Eduards Gončarovs, Vadims Ivanovs, Grigorijs Suhovejenko un Aleksandrs Žguns.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. tagad tikai jāatrod šis auto un ne tikai tanka stobrs būtu jāpademolē!

 2. interesanti no kā tam tankam stobrs? kurā mājā samaitāja kanalizāciju?

 3. Kāpēc jābrauc ar saviem moskvičiem vai pobedām ja no vāciešiem var dabūt Audi?Audi var arī uzskatīt par kara trofeju.

 4. A ko tas .. brauc ar vācu Audi ja svin .. uzvaru pār vāciju tajā .. 9tajā maijā???

 5. Bet mašīnīte ta ražota pie fašistiem!Un ar to mūsu “atbrīvotāji”trauksies atbrīvot Eiropu no tiem pašiem ,kuri to mašīnu ražojuši.Tad ,kad būs šito “atbrīvošanu “pabeiguši-kas tad viņiem gādās to transportu,ar kuru taisīt nākošo “atbrīvošanu”.Brauks ar zapīšiem vai žiguļiem?Ķēmi!

 6. Beidzot DP novērtējusi krievnacistu bandas “Rodina” reālos iekšpolitiskos draudus Latvijas valstij. Jāaizliedz ne tikai šīs bandas marši 8. un 9. maijā, bet arī t.s.”georga” lentīšu nēsāšana pie apģērba sabiedriskās vietās, mašīnu salonos zem vējstikla un pie mašīnu radioantenām.

 7. Uzvaras piemineklis ir jānojauc.
  Nevienam nav ko pie tā meklēt, ne 8 ne 9 maijā.
  Nekādu labumu tas nav devis ne krievam ne latvietim, tikai naida kurināšana un nemieru celšana.
  Ļoti ceru ka, godīgi un uzticīgi Latvijas mīļotāji, 8 un 9 maijā nemaz netuvosies šai akmens un cementa monsteram.
  Dievs, Svētī Latviju!

 8. Loti vienkarsi ka mana oma teica ja kas nepatik lai tinas atpakal uz SAVU RODINU.
  Tur neviens vinus neapspiedis un tada gara

  • Ja visi aizbrauks uz savu rodinu un ,Latvijā paliks tikai latvieši un tad sāks tā,, ēsties,, savā starpā ka iznīks pavisam.Arī tagad,, ēdas,, ,bet tas būtu nieks salīdzinot ar to kad latvieši paliks vieni .

 9. Lai brauc prom uz savu pleskavu un svin ko grib Te ir mana Tévu zeme par ko mans Vectêvs cinijás par śitiem jélajiem kas di… Manai Valstij!!!!!!

 10. Pareizi ari dara. Tagad, cerēsim ka tiesa ari saprot ka nedrīkst atļaut.

Draugiem Facebook Twitter Google+