Sports
Basketbols

Rīgas domē centīsies atrast pusi no prasītā Eiropas basketbola čempionāta sarīkošanai0


LBS prezidentam Valdim Voinam un padomes priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram nesokas Eiropas čempionātam nepieciešamā finansējuma meklējumos.
LBS prezidentam Valdim Voinam un padomes priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram nesokas Eiropas čempionātam nepieciešamā finansējuma meklējumos.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas dome prasīto 150 000 eiro vietā varētu rast 75 000 eiro Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm rīkošanai.

Domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien plkst.15 lems par finansiālu atbalstu čempionāta norisei.

Darba kārtībā pievienotā Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēstule liecina, ka Rīgas tūrisma attīstības birojs čempionāta rīkošanai pērnā gada bija plānojis piešķirt 150 000 eiro, vienlaikus norādot, ka konkrēts lēmums par piešķiramo summu tiks pieņemts pēc pašvaldības budžeta 2019.gadam apstiprināšanas. Patlaban no domes budžeta čempionāta rīkošanai ir paredzēti 50 000 eiro, tādēļ LBS lūdz summu palielināt līdz 150 000 eiro.

Tikmēr darba kārtībai pievienotais pašvaldības Finanšu departamenta atzinums liecina, ka pašvaldība atbalsta 75 000 eiro novirzīšanu šim mērķim.

Kā ziņots, LBS valde iepriekš apgalvoja, ka ir apdraudēta Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm norise Rīgā un basketbolistu izredzes kvalificēties 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

LBS prasīja papildus līdzekļus no valsts un pašvaldības, jo esot izveidojies turnīra izmaksu sadārdzinājums 274 240 eiro apmērā. Ministru kabinets nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem čempionāta finālturnīra organizēšanai Rīgā piešķirt 90 000 eiro, pārējos līdzekļus mudinot LBS meklēt, piesaistot sponsorus vai citus finansējuma avotus.

Saistītie raksti
LA.lv