×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. janvāris, 2017
Drukāt

Rīgas dome groza noteikumus uzņemšanai 1.klasē. Nosaka, kam būs priekšroka (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgā bērnus, kuriem līdz mācību gada 1.septembrim apritējuši seši gadi, iekļaus skolas 1.klases pretendentu sarakstā tikai tad, ja būs brīvas vietas pēc visu septiņu gadu vecumu sasniegušo bērnu uzņemšanas.

Rīgas dome šodien apstiprināja grozījumus noteikumos par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs.

Dome skaidro, ka grozījumi vajadzīgi, jo kopš noteikumu apstiprināšanas 2015.gada janvārī konstatēti vairāki gadījumi, kad bērni, kuri ir sasnieguši obligāto pamatizglītības vecumu jeb septiņu gadus, netiek uzņemti izglītības iestādē, jo pretendentu rindā ir iekļauti bērni, kuriem ir seši gadi un kuri saskaņā ar vecāku vēlmēm un ģimenes ārsta atzinumu vai psihologa atzinumu var sākt pamatizglītības ieguvi vienu gadu ātrāk.

Saistošajos noteikumos ir ietverts atsevišķs regulējums par bērnu, kuriem līdz attiecīgā gada 1.septembrim ir apritējuši seši gadi, iekļaušanu izglītības iestādes 1.klases pretendentu sarakstā brīvu vietu gadījumā.

Turklāt saistošajos noteikumos ir ietverts regulējums, ka izglītības iestādes mikrorajona izmaiņu gadījumā izglītības iestāde pārbauda sistēmā reģistrēto informāciju par bērnu uzņemšanu 1.klasē un ka izglītības iestādes mikrorajona izmaiņu gadījumā izglītības iestāde 1.klases pretendentu sarakstā iekļauj arī tos bērnus, kuru deklarētā dzīvesvietas adrese neatrodas izglītības iestādes mikrorajonā.

Saistošie noteikumi arī precizē Rīgas 64.vidusskolas mikrorajonam piekritīgās adreses, jo no 2017.gada 1.septembra Rīgas 64.vidusskolas 1.-4.klasēm mācību process tiks organizēts ēkā Burtnieku ielā 34.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā, Rīgā vairs nav skolu.

Draugiem Facebook Twitter Google+