×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2013
Drukāt

Rīgas dome ielu remontos ieguldīs 2,5 miljonus, pagalmus remontēs par 4,4 miljoniem latu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas dome šogad asfalta seguma atjaunošanai uz galvaspilsētas ielām paredzējusi 2,5 miljonus latu, savukārt iekškvartālu remontus šovasar veiks par gandrīz 4,4 miljoniem latu, informēja pašvaldībā.

Jūnijā noslēdzies Rīgas pilsētas izpilddirektora izsludinātais iepirkuma konkurss par publiskajā lietošanā esošu pagalmu un piebraucamo ceļu labiekārtošanu un remontu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem kopējā līgumu cena ir 4,36 miljoni latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Lauvas tiesu remontdarbu paredzēts uzticēt AS “A.C.B” – uzņēmums remontēs iekškvartālus Imantā un Zolitūdē par 1,7 miljoniem latu, neieskaitot PVN, par 868 702 latiem šis uzņēmums remontēs Iļģuciema pagalmus, savukārt pagalmos Aglonas ielā 26, Lokomotīves ielā 44, Maskavas ielā 279 k-1 “A.C.B” remontēs pagalmus par 76 535 latiem, neieskaitot PVN. Uzņēmums uzvarējis arī sadaļā par iekškvartālu remontiem Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas administratīvajā teritorijā 652 107 latu vērtībā, neieskaitot PVN.

Rīgas Austrumu izpilddirekcijas administratīvajā teritorijā par nedaudz vairāk kā miljonu latu darbosies ceļu būves firma SIA “Binders”.

Savukārt ielu seguma periodiskās atjaunošanas darbiem Pārdaugavas, Austrumu un Ziemeļu rajonos, kā arī seguma atjaunošanai uz satiksmes pārvadiem no pašvaldības budžeta patlaban piešķirti 2,5 miljoni latu, uzzināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Par šo finansējumu tiks atjaunots Augusta Deglava satiksmes pārvada segums pār dzelzceļu virzienā uz centru, Zemitānu stacijas satiksmes pārvadam un satiksmes pārvadam pār Bieķengrāvi. Seguma atjaunošanas darbi satiksmes pārvadam pār Bieķēngrāvi tiks uzsākti pēc vasaras saulgriežiem, abiem pārējiem pārvadiem – pēc Dziesmu un deju svētkiem.

Pārdaugavas rajonā seguma atjaunošana plānota Paula Lejiņa ielas posmā no Anniņmuižas ielas līdz Rostokas ielai, Progresa ielas posmā no 6. līdz 20.ēkai, Ozolciema ielas posmā no Valdeķu ielas līdz Mežkalna ielai un Fridriha Candera ielai.

Rīgas pilsētas Austrumu rajonā segumu atjaunos Pavasara gatvei, Aviācijas ielai no Rasas ielas līdz Ikšķiles ielai, Rūjienas ielai, Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielai no Andreja Saharova ielas līdz Ilūkstes ielai. Ziemeļu rajonā – Senču ielai no Brīvības ielas līdz Hospitāļu ielai, Pūces ielā no Gunāra Astras ielas līdz Stirnu ielai, Kurmju ielai, Emmas ielai no Augusta Dombrovska ielas līdz Rūpnīcas ielai.

Ielu seguma periodiskās atjaunošanas laikā ielas brauktuvei tiek uzklāts jauns asfaltbetona segums, atjaunotas vai uzlabotas brauktuves apmales, komunikāciju aku lūkas, uzklāts jauns ceļa horizontālais apzīmējums, saglabājot līdzšinējo ielas ģeometriju.

Plānots, ka Rīgas ielu seguma periodiskā atjaunošana kā ik gadu tiks veikta ielām, ielu posmiem un satiksmes pārvadiem, kuru brauktuvju un ietvju segums sasniedzis nolietojuma pakāpi, pie kuras veikt ikdienas uzturēšanas darbus vairs nav iespējams.

Savukārt asfaltbetona seguma bedru remontam 2013.gadā ikdienas uzturēšanas gaitā visiem rajoniem un tiltiem kopā paredzēti nepilni 400 000 latu, lai salabotu bedres aptuveni 36 125 kvadrātmetru platībā.

Jau ziņots, ka Rīgas dome šā gada pavasarī saņēmusi plašu kritiku par slikto ielu seguma stāvokli galvaspilsētā. Pašvaldība atzīst, ka situācija nav “spīdoša”, bet arī neuzskata, ka stāvoklis būtu kritisks.

Kā ziņots, pašvaldība pagājušā gada jūnijā sākusi īstenot četru gadu remontu programmu, apņemoties līdz 2016.gadam salabot visu Rīgas iekškvartālu ceļus. Pērn pagalmu remontiem Purvciemā un Pļavniekos tika atvēlēti 1,9 miljoni latu. SIA “Tika”, ar kuru iepirkuma rezultātā tika noslēgts līgums par iekškvartālu labošanu, gan nespēja uzņēmumam uzticētos remontdarbus paveikt ne kvalitatīvi, ne laicīgi.

Pēc Rīgas domes pasūtījuma veiktās socioloģiskās aptaujas liecina, ka atbalstu iekškvartālu programmai pērn pauduši 88,8% rīdzinieku. Tikmēr citā aptaujā noskaidrots, ka 67% aptaujāto Rīgas iedzīvotāju uzskata, ka par pašvaldības investīciju nākamo prioritāti pēc skolu un bērnudārzu rekonstrukcijas jābūt ceļu un ielu remontiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +16.3
Daugavpils +18
Saldus +14
Liepāja +16.2
Jelgava +14
Ventspils +16.3
Limbaži +13
Madona +16
Rēzekne +17
+18
+15
+16
Draugiem Facebook Twitter Google+