×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
16. janvāris, 2018
Drukāt

Rīgas domē – īstas prēmiju dzīres (46)

Foto - LETAFoto - LETA

Lato Lapsa, pietiek.com, speciāli “LA”

Rīgas domes vadībā un arī dažādās pašvaldības iestādēs pagājušā gada nogalē bijušas īstas prēmiju dzīres. Tā rāda informācija, ko galvaspilsētas pašvaldība sagatavojusi, atbildot uz oficiālu informācijas pieprasījumu.

Kaut gan pagājušajā gadā Rīgas domes Satiksmes departamenta spējas organizēt Rīgas ielu remontdarbus izpelnījās rīdzinieku masveida kritiku, pati departamenta vadība ir bijusi citās domās un lielākajai daļai darbinieku novembra beigās piešķīrusi vienreizēju prēmiju 65 – 75% apmērā no mēnešalgas. Kopumā šādas prēmijas saņēmusi lielākā daļa no aptuveni 100 departamenta darbiniekiem.

Šīs prēmijas aptuveni 80 tūkstošu eiro kopsummā ir tikušas piešķirtas ar Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina rīkojumu, tukšā nav palicis arī viņš pats – Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs departamenta pagaidu vadītāja veikumu 29. novembrī ir novērtējis ar prēmiju 75% apmērā no mēnešalgas.

Reizē ar E. Jakrinu pie prēmijas 75% apmērā no algas saskaņā ar N. Ušakova rīkojumu ir ticis arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, Īpašuma departamenta direktore Aija Rimicāne, Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko un Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs.

Pie šādas 75% prēmijas ticis arī Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass un priekšnieka vietnieka p. i. Andrejs Aronovs, Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis, Dzīvojamo māju privatizācijas komisijas priekšsēdētāja Rasma Freimane un vietnieks Normunds Beinarovičs.

Vēl virknei pašvaldības administrācijas darbinieku piešķirta prēmija puses mēnešalgas apmērā, savukārt Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoram Guntim Helmanim tikusi 600 eiro prēmija, bet pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” direktoram Jānim Drullem – pat 1600 eiro prēmija.

Mājokļu un vides departamenta vadība 21. novembrī prēmijas piešķīrusi 232 departamenta darbiniekiem, un vislielākās bijušas vadībai – departamenta direktora vietniecei, direktora biroja vadītājai Ingai Ivanovai piešķirti 1318 eiro, otrai vietniecei, Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes priekšniecei Kristīnei Ermansonei, ticis par diviem eiro mazāk, bet Finanšu un saimnieciskās pārvaldes priekšniecei Ilonai Dimantei piešķirta 1232 eiro prēmija.

Labklājības departamenta direktore I. Kondrāte ir pasteigusies un jau oktobra beigās naudas balvās 61 departamenta darbiniekam ir piešķīrusi kopā nepilnus 22 tūkstošus eiro. Interesants I. Kondrātes skatījumā bijis darbinieku veikuma novērtējums: gandrīz visiem departamenta darbiniekiem piešķirta 380 eiro naudas balva katram, toties divām apkopējām – vien pa 15 eiro.

Domes Īpašuma departamentā rīkojums par naudas balvām pieņemts novembra vidū un apbalvoto saraksts ir uz veselām astoņām lapām: katram no 208 apbalvotajiem piešķirts pa 380 eiro, kopā šim nolūkam iztērējot 79  040 eiro. Tikai viens autovadītājs saņēmis 190 eiro, bet apkopēju apbalvošanu šā departamenta direktore A. Rimicāne nav uzskatījusi par lietderīgu.
Savukārt Rīgas domes Finanšu departamenta direktore I. Tiknuse nav uzskatījusi par nepieciešamu norādīt, kad tieši viņas vadītajā struktūrā pērn notikusi lielā apbalvošana un prēmēšana, taču no departamenta sagatavotā pārskata redzams, ka kopā ir bijuši 194 prēmētie (arī trīs autovadītāji, bet nevienas apkopējas), kuri prēmijā saņēmuši 40 – 75% no mēnešalgas.

Veseli trīs prēmējamo saraksti novembra beigās ir bijuši Rīgas pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzēvičam. “Zemākajā kategorijā”, kam izmaksāta prēmija vienas minimālās mēneša darba algas apmērā, bijuši vairāk nekā 200 darbinieku, bet “vidējā” – prēmija 50% apmērā – nepilns simts. Interesanti komponēts ir bijis trešais saraksts – tie pašvaldības darbinieki, kam piešķirta prēmija 75% apmērā no mēnešalgas. Šajā sarakstā ir N. Ušakova dzīvesbiedre, mēra biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova, kā arī 30 sētnieku, apkopēju, autovadītāju, garderobistu un citu “melnā” darba darītāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. AAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
  kaaaaaaaaaaaa gribaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas kaukt.
  UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUscakov
  KUUUUUUUUUUUUUUUUUcinski
  baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanana
  reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeepublika , cik ilgi veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel pastaveeeeeeeeeeeeeees

 2. Lūk a šoferiem kur sasprings darbs,bacīļi lido apkārt,nieka 170eur tik.NEKAUŅAS!!!!!

 3. Ceru ,ka tauta beidzot asina grābekļus ?!?!

 4. papildinājums>precizējums Atbildēt

  Arī visas ministrijas ir Rīgā!

 5. Rīgas dome no ministrijām neatpaliek Atbildēt

  Protestējusi pret prēmijām nav arī domes opozīcija! Tikai,atšķirībā no ministrijām,Rīgas domē “pa konfektei” ir saņēmuši arī daži melnā darba darītāji-sētnieki un apkopējas!

 6. Naudas vara lielu dara?Pareizāk-naudas vara”lielu”dara.

 7. Pie mums laikam ir tā, ka par sliktu darbu pienākas alga, bet par normālu darbu pienākas prēmija.

 8. KĀ GAN CITĀDI?vAJAG TAČU NOPIRKT VĒLĒTĀJUS sAEIMAI! aRĪ pAPULEI.Ar Vējoni un Kučinski,Auguli un Co valsts pārvērsta par caurstaigājamu,beztiesisku purvu.Sudrabas,lembji,ušaki u.c.parazīti pasūta muziku pēc sava prāta un politprostitūtes danco!

 9. Mājās mani parasti sauc par Manpisānu Ontūnu. Bet draugi mani apzīmēarī par “Lumpenīti”. Jūs variet mani saukt arī par Lielo Jāni, kaut gan mans “jānis” nemaz tik liels nav …

 10. KĀPĒC NEPRĒMĒT??? NAUDAS PRIEKŠ ŠIEM GĀJIENIEM IR!!! KĀPĒC NESPĪDZINĀT SKOLOTĀJUS,
  PENSIONĀRUS, DARBA DARĪTĀJUS UN NEIZŅIRGT MASU MEDIJOS ŠOS ĻAUDIS??? VAI TAD VIŅI STĀV PAR SAVĀM TIESĪBĀM? NĒ!!! VIŅI TIKAI ŅAUD UN SŪKSTAS PAR SAVU BEZTIESISKO DZĪVI VAI BRAUC UZ DARBU CITĀS VALSTĪS! REDZĒSIM, KURAS PARTIJAS CILVĒKUS IEVĒLĒS ŠIE NABAGI 13.SAEIMĀ, LAI TURPINĀTU SAVU NOŽĒLOJAMO EKSISTENCI!? RĪGAS MĒRU JAU IEVĒLĒJA!? NAUDA TURPINA RIPOT IERASTAJĀ DARBA STILĀ…………..ARĪ PA SKUJU NOLEMTĀS TB/LNNK VECOS BUKUS PIEŅĒMA “VISU LATVIJAI!” UN NA RASNAČS TURPINA IESĀKTO STILU – IZLAUPĪT VALSTS NAUDU TM DARBINIEKU PASAKAINAJĀS ALGĀS… MATI CEĻAS STĀVUS… ŠIE ĻAUTIŅI TIEŠĀM DZĪVO CITĀ PASAULĒ… BET VAI NAV PIENĀCIS LAIKS VIŅUS ATGRIEZT REALITĀTĒ??????????????????? VAI SABIEDRĪBAI TE NEKAS NAV SAKĀMS?

 11. Krievnacisms Latvijā ir stingrāk jāapkaro. Nav ko bīties no lumpeņiem Saskaņas Centrā, vai arī čekas mužikiem Kremlī.

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 13. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 14. Nesen rakstos bija minēts , ka Rīgas pilsētai bijis pārdesmit miljonu pārpalikums no budžeta, tad nu šos miljonus sadalīja prēmijās , lielās un mazās , bet kaut kur pārpalikums taču bija jāizmanto!

  • Kāpēc tad Rīgas satiksme gada nogalē aizņemas simtus miljonu, ieķīlājot pat tramvajus un sliedes, ja jau Rīgas domei budžetā ir pamatīgs pārpalikums?

 15. Roka roku mazgā>Pārējais Atbildēt

  Vai tad Rīgas domes opozīcija pret prēmijām protestēja?

 16. Seko valdības piemēram!

 17. Rīgā īsta nelaime braucot pār Daugavas tiltiem, it īpaši Vanšu, Salu, Akmens tiltiem, kur ir neiedomājami sastrēgumi. Rīgas’Domes spice nedomā un negrib domāt par jaunu tiltu celtniecību pār Daugavai. Tiem sūdiem patīk saņemt naudu un sist kulakā, jo nekas nav jādara.

 18. Ierosinu nebalsot par prēmiju rīmām – nodokļu naudas izgrābējiem nākamajās pašvaldību vēlēšanās – būtu vietā saraksts ar ievēlētajiem Domē, kas saņēma prēmiju naudiņu, lai skaidri var zināt, kuri svītrojami vēlēšanu dienā

 19. Skaisle Jātaļniece Atbildēt

  vai tad ministrijas ir pārspētas ?

 20. Tas taču ir gandrīz visās valsts iestādēs tā – Finanšu ministrija, Rīgas dome, FKTK, Izglītības un Zinātnes ministrija

 21. Rīgas domes premijas nobāl pret ministriju slēptajiem naudas tēriņiem.

 22. Vispār jau trūkst vārdu. Izskatās, ka valstī neviens neliekas ne zinis, kas notiek, grābj, ko tik var vēl sagrābt. Absurds.

 23. Latvijas Avīze decembra rakstā var lasīt par VARAM parlamentārā sekretāra Jāņa Eglīta kundzību, izsaucot Jaunjelgavas domes amatpersonas “uz paklāja”, lai rātu par atbalstu Katalonijas kustībai. Tiklīdz LA ieradās ministrijā, šis labi uzbarotais ierēdnis bailīgām ecēm skaidrojās, ka tā nemaz nebija.
  Jau pēc dažām nedēļām RD Ušakovs devās uz ASV, kur tikās ar senatoriem.
  Jautājums – vai VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis tikpat drosmīgi “izsauca uz paklāja” Ušakovu? Protams, ka nē. Vai viņš nobijās un iemuka WC, kad apkārtējiem vēders raustījies, lai neizspruktu smieklu lavīna, vai tā bija “politika” reģionālās attīstības izpratnē?

 24. piecus gadus atpakaļR.D.S.D.naudā varēja mazgāties.tie bij forši laiki.kad šefs bij ..

 25. Kropļi un viņiem nav kauna …..celt īpašuma un zemes nodokļus……lai jums nāk atpakaļ un esam visi mainītās lomās.Nil samainamies varbūt vienu mēnesi izturēsi ar manu algu…..

 26. Pārējie LATVIJAS iedzīvotāji ir savādāki vai no citas mīklas?

 27. Tu esi bijis/usi/ stulbā situācijā-izstāstīji super anekdoti-visi draugi smējās vēderu turēdami,bet,kad izstāstīji augšstāvošām personām…čuksti-varbūt uz kādu laiku Aptiekas ielas paskalošanas sanatoriju…

 28. .. tādi.

 29. Tomēr ne gluži tik atdevīga, ka patur savējo – meitas.

 30. Nu lūk, notiek pilnīga un neapstrīdama sabiedrības konsolidācija, gan Nilam prēmija,gan Rasnačam prēmija.

 31. Kad Sarkanarmija okupēja Baltijas valstis, tad arī grāba ko varēja.

 32. Un? Varētu padomāt, ka valsts līmenī ierēdņi bez prēmijām iztiek?

 33. Kopīgs bizness vieno visas partijas Atbildēt

  Bet trešais saraksts-tiešām interesantāks! Jo,cik šādi prēmētu sētnieku un apkopēju ir starp ministriju prēmētajiem darbiniekiem? Vajadzētu precizēt!

Draugiem Facebook Twitter Google+