Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Rīgas dome, izbeidz dalīt sirmgalvjus grupās!19

Foto-Evija Trifanova/LETA

Esmu lauciniece, man ir 85 gadi, un mans darba stāžs Latvijā ir 56 gadi. Šobrīd vidēji divas reizes mēnesī braucu uz Rīgu, lai tur katru reizi pavadītu vienu nedēļu, palīdzot audzināt trīs mazmeitiņas.

Atvieglojot abu strādājošo vecāku ikdienu, esmu uzņēmusies šajā laikā izvadāt meitenes gan uz mūzikas skolu, gan deju nodarbībām, gan uz baseinu, gan Leļļu teātri. Ir dienas, kad sanāk savas četras reizes lietot sabiedrisko transportu.

Vai zināt, cik maksā biļete pensionāram, kas nav Rīgā deklarējies? Tajā pašā laikā ir cilvēki, kas brauc par brīvu, nenostrādājuši ne desmito daļu no tā laika, kas ir manā pūrā, un kam vēl nav ne 60 gadu. Turklāt būtu jāvērtē, kurā valstī šie cilvēki savu darba mūžu pavadījuši, kurai valstij viņu darbs ir nesis augļus.

Vai šāda situācija ir taisnīga, godīga? Vai es tiešām ar savu darba mūžu esmu pelnījusi šādu attieksmi? Galu galā Rīga ir visas manas valsts galvaspilsēta, kurai būtu jābūt man brīvi pieejamai. Šobrīd es jūtos pazemota un diskriminēta. Manuprāt, sen ir laiks Rīgas domei beigt sadalīt sirmgalvjus grupās. Vēršos arī pie vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra. Aicinu atcelt diskriminējošo un vienas sabiedrības grupas (ārvalstu sabiedrības grupas) interesēs izdotos Rīgas domes 24.08.2010. saistošos noteikumus nr. 89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”. Uzskatu, ka bezmaksas braucieni tikai Rīgā deklarētiem pensionāriem ir diskriminējoši, bet noteikumu 2.8. punkta piemērošana citu valstu pilsoņiem ir vienkārši šokējoša. Izveidojas netaisnīgs paradokss, ka lauku pensionāri, kas nav rīdzinieki, par sabiedriskā transporta pakalpojumiem maksā pilnu maksu, kamēr Krievijas pilsoņi pensionāri lepni brauc bez maksas.

Rasma Upmane Alojas novadā

LA.lv