×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. jūnijs, 2018
Drukāt

Rīgas dome, izbeidz dalīt sirmgalvjus grupās! (19)

Foto-Evija Trifanova/LETAFoto-Evija Trifanova/LETA

Esmu lauciniece, man ir 85 gadi, un mans darba stāžs Latvijā ir 56 gadi. Šobrīd vidēji divas reizes mēnesī braucu uz Rīgu, lai tur katru reizi pavadītu vienu nedēļu, palīdzot audzināt trīs mazmeitiņas.

Atvieglojot abu strādājošo vecāku ikdienu, esmu uzņēmusies šajā laikā izvadāt meitenes gan uz mūzikas skolu, gan deju nodarbībām, gan uz baseinu, gan Leļļu teātri. Ir dienas, kad sanāk savas četras reizes lietot sabiedrisko transportu.

Vai zināt, cik maksā biļete pensionāram, kas nav Rīgā deklarējies? Tajā pašā laikā ir cilvēki, kas brauc par brīvu, nenostrādājuši ne desmito daļu no tā laika, kas ir manā pūrā, un kam vēl nav ne 60 gadu. Turklāt būtu jāvērtē, kurā valstī šie cilvēki savu darba mūžu pavadījuši, kurai valstij viņu darbs ir nesis augļus.

Vai šāda situācija ir taisnīga, godīga? Vai es tiešām ar savu darba mūžu esmu pelnījusi šādu attieksmi? Galu galā Rīga ir visas manas valsts galvaspilsēta, kurai būtu jābūt man brīvi pieejamai. Šobrīd es jūtos pazemota un diskriminēta. Manuprāt, sen ir laiks Rīgas domei beigt sadalīt sirmgalvjus grupās. Vēršos arī pie vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra. Aicinu atcelt diskriminējošo un vienas sabiedrības grupas (ārvalstu sabiedrības grupas) interesēs izdotos Rīgas domes 24.08.2010. saistošos noteikumus nr. 89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”. Uzskatu, ka bezmaksas braucieni tikai Rīgā deklarētiem pensionāriem ir diskriminējoši, bet noteikumu 2.8. punkta piemērošana citu valstu pilsoņiem ir vienkārši šokējoša. Izveidojas netaisnīgs paradokss, ka lauku pensionāri, kas nav rīdzinieki, par sabiedriskā transporta pakalpojumiem maksā pilnu maksu, kamēr Krievijas pilsoņi pensionāri lepni brauc bez maksas.

Rasma Upmane Alojas novadā

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Tā ir kliedzoša netaisnība! Iespējams, pat nelabā balsī “po matuške” brēcoša! Bet ir viena lieta – ļaunie okupanti ļāva kundzei pensionēties jau 55 gadu vecumā, taču pašu bāleliņi jaunākām kundzēm tagad liek rukāt līdz 65, apmaksājot vecāko kundžu pārvietošanos RS transportā. Un tur nu Rīgas Dome, lai cik $ūdīga būtu, ir “ņe pri čom” …
  Tā viš i’, MANI MĪĻIE!

 2. Vispirms ir jaizfiltre Rigas domi.Lielaka dala janodod tiesa par launpratigu darbibu “tuvejo arzemju” uzdevuma un Valsts budzeta regularu izlaupisanu. Vai okupantu “sirmgalvjiem” beidzot atnems vinu prieksrocibas salidzinajuma ES un NATO Valsts Latvijas “sirmgalvjiem” ? Ta ka Riga saimnieko okupanti tad vini saviem “sirmgalvjiem” sagada dazadas materialas prieksrocibas salidzinajuma ar latviesiem.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Vispār jau Rīga ir laba pilsēta,tikai pārāk daudz latviešu(noklausīts kādā sarunā sabiedriskajā transportā)

 5. Lietuvā, vienalga, kur pērc biļeti sab. transportam- 1 eiro!

 6. Saprotams Rasmas Upmanes viedoklis. Satriecoši ka var būt tāda pensionāru šķirošana. Šis likums parāda šī likuma izstrādātāju nelietību. Un tādai izstrādātāju partijai var pievienoties mācītājs? Izskatās, ka tuvojas pasaules gals. Tas laikam būtu vienīgais kas var glābt no šāda likuma izstrādātājiem.

 7. Vai to dalīšaNU veic Rīgas dome, vai valsts likumdošana? Kā tur īsti ir?

 8. Netaisnība jau sākas ar valsts nostāju.Kad aprēķina pensijas – psrs un Latvija. Nav svarīgi ka tu visu mūžu esi strādājis Latvijā.

  • Šeit pilnīgi piekrītu…arī tie cilvēki kuri strādāja šeit Latvijā PSRS laikā,arī viņi strādāja mūsu valsts labā…lai nu grozi kā gribi. Un tagad saņemot pensiju iznāk čiks. Zinu pat pensionāres kurām pensija ir 125.00 eiro mēnesī😮bet šie cilvēki ir tie kuri veidoja mūsu valsti. Un sanāks jautri,jo šī brīža 100 gudrās galvas aizejot pensijā,pirms tam “izzogot valsti,sataisot šeit bardaku”,saņems LEPNAS pensijas,jo būs it kā”strādājuši Latvijas labā”.FUI

 9. Var jau sašust par godīgumu Rīgas sabiedriskajā transportā. Tad jau šī kundze rakstīs vēstuli arī par netaisnību Ventspilī, Siguldā un Jūrmalā un gan jau vēl kādā pašvaldībā, kur deklarētajiem iedzīvotājiem ir privilēģijas. Man kā Rīgas iedzīvotājai ļoti sāp tas, ka mans mazdēls,10 gadus vecs skolnieks, uz treniņu 2 reizes nedēļā ar mikroautobusu brauc par pilnu samaksu,lai gan skolēnam transports esot par brīvu, kamēr citas valsts pensionāre dodas uz darbu, nemaksājot neko!!!

 10. So te visu sarakstīja 85 gadu vecs cilvēks: “…izdotos Rīgas domes 24.08.2010. saistošos noteikumus nr. 89 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem…ir vienkārši šokējoša. Izveidojas netaisnīgs paradokss…kamēr Krievijas pilsoņi pensionāri lepni brauc bez maksas.”? Nerunājot jau par šo: “Vēršos arī pie vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministra.” Sī vecuma cilvēki ir daudz labsirdīgi, nekā teksta autors (-e). Piedodiet, bet netīcu, ka šo materiālu sagatavoja 85 gadu veca Alojas kundze. Feiks no NA.

  • Redzams, ka Anonymam “bēniņi” nedarbojas, ja tā var pļurkstēt. Man ir daudz vairāk, un esmu rakstījis
   augstām amatpersonām vēl nopietnākas pretenzijas.

   • Uldim - 84 -gadīgais Atbildēt

    Tāda nievājoša attieksme mūsdienu jaunajiem ir raksturīga – ko nu tie veči un tamlīdzīgi. Taču ļoti bieži paši nespēj uzrakstīt jēdzīgu teikumu. Labi prot vien spaidīt podziņas.

  • Man iet 81. gads. Pats personīgi kārtoju savus dokumentus, vadu pats savu mašīnu un pēdējo trīs gadu laikā esmu izdevis trīs grāmats, pie kam pats tās maketējis. Šodienas darbaļaudis gan tā patālu stāv no izpratnes par dzīvi.

 11. Netaisnīgi. Apzināta netaisnība, Tīša Latvija pamatiedzīvotāju diskriminācija. Kas autors? Kas balsoja? Un kas klusē….
  Esu bijusī rīdziniece ( tagad ,,ārzemniece”” un pensionāre), Rīgā braucot ar sabiedrisko transporu maksāju par biļeti pilnu cenu
  Tā jau ir apzināta nekaunība no Rīgas Domes puses. Vai te būtu kārtējā latviešu,, ausu saglaušanaii,,, ka tik izpatiktu krievvalodīgajam elektorātam”.

 12. Kur problēma?Deklarējieties Rīgā un vizinieties par velti

 13. Rīga jau nemīl arī savus viesus, liekot tiem maksāt vairāk par braukšanu sabiedriskajā transportā, ja pērk biļeti pie vadītāja.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+