Latvijā
Rīga

Rīgas dome izsolē mēģinās pārdot Hāmaņa muižu0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Rīgas domes Īpašuma departaments izsolē plāno pārdot Rīgā, Slokas ielā 41A, esošo Hāmaņa muižu, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Nama sākumcena izsolē noteikta 83 756 eiro, bet izsoles solis – 800 eiro.

Muižas ēkas kopējā platība ir 405,50 kvadrātmetri un tai ir pieguloša zeme 2074 kvadrātmetru platībā. Īpašums atrodas netālu no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un teritorija ap to ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Atbilstoši spēkā esošajam Rīgas teritorijas plānojumam zemesgabals atrodas daļēji jauktas apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā un daļēji apstādījumu un dabas teritorijā. Zemesgabals atrodas arī apbūves aizsardzības teritorijā “Āgenskalns”.

Izsoles nolikums paredz, ka nekustamā īpašuma pircējam ne ilgāk kā četru gadu laikā no pirkuma līguma noslēgšanas atbilstoši Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes norādījumiem jāatjauno muižas ēka. Tāpat pircējam no Baldones ielas puses būs jāizbūvē piebrauktuve.

Pieteikties izsolei var līdz 28.februārim Īpašuma departamenta Īpašuma atsavināšanas pārvaldē Riharda Vāgnera ielā 5. Izsole iecerēta 8.martā plkst.11.

Hāmaņa muiža celta 1886.gadā. Dzīvojamā ēka šajā kompleksā ievērojama ar vēlīnā klasicisma un neoklasicisma arhitektūras elementiem – tornīti, kolonnām, dekoratīviem skursteņiem, kā arī romantisma elementiem – XX gadsimta mūrēto paviljonu. No topogrāfiskā viedokļa muiža iezīmē Slokas ielas vēsturisko veidošanos IXX gadsimta sākumā.

Saistītie raksti

Rīgas dome muižu savā pārziņā pārņēma 2012.gadā, taču pirms tam to apsaimniekoja SIA “Mono”. Toreiz abu pušu attiecības tika risinātas tiesā, jo pašvaldības ieskatā arhitektūras pieminekļa stāvoklis pasliktinājās, jo nomnieks nedarīja neko, lai ēku sakārtotu un veiktu restaurācijas darbus. Turklāt 2007.gada vasarā iznomātajā īpašumā izcēlās ugunsgrēks.

Savukārt kompānija uzskatīja Rīgas domes lēmumu izbeigt nomas līgumu par prettiesisku un vērsās tiesā. Tiesas spriedums bija par labu Rīgas domei un “Mono” no telpām tika izlikti.

Līdz šim pašvaldība veikusi muižas konservācijas darbus un veikusi tās apsaimniekošanu.

LA.lv