×
Mobilā versija
-9.3°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
2. janvāris, 2016
Drukāt

Rīgas domē jau pieteikti tradicionālie 16.marta pasākumi (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domē jau janvārī pieteikti tradicionālie 16.marta – leģionāru piemiņas dienas – pasākumi, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

No plkst.7 līdz plkst.13 Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, sapulci pieteikusi biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Iecerēts, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki, un kā pasākuma mērķis norādīts “atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem”.

Savukārt divas stundas vēlāk, no plkst.9 līdz 15, Brīvības pieminekļa laukumā sapulci/piketu pieteikusi biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, kas norādījusi, ka “sapulce tiks veltīta “Waffen SS” upuru piemiņai un vēstīs par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību”. Plānotais dalībnieku skaits – 100.

Tikmēr no plkst.11 līdz 13 gājienu maršrutā Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības pieminekļa laukums) pieteikusi biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Organizācijas mērķis ir ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, iecerēts, ka tajā piedalīsies 100 personas.

Minēto pasākumu pieteikumi Rīgas domē iesniegti likumā noteiktajā kārtībā, bet vēl nav izskatīti, skaidro Vidauskis. Kā jau ierasts, pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) to darīs apmēram desmit dienas pirms plānotajiem pasākumiem, pirms tam konsultējoties ar tiesībsargājošajām iestādēm un tiekoties ar pasākumu organizatoriem.

Nepieciešamības gadījumā pašvaldība centīsies pieņemt visu pieteicēju interesēm atbilstošu kompromisa lēmumu, lai būtu ievērota Satversmē garantētā pulcēšanās brīvībā, sabalansējot to ar sabiedriskās kārtības un drošības prasībām, norāda Vidauskis.

“Likums neparedz atļauju izsniegšanu sapulču, gājienu un piketu rīkošanai, tomēr šajā gadījumā redzams, ka pieteikto pasākumu norises vietas un laiki pārklājas, tāpēc pašvaldībai nāksies pārrunu ceļā jautājumu risināt,” piebilda domes pārstāvis.

Šie pasākumi ar analoģiskiem mērķiem pašvaldībā tika pieteikti arī pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Katru gadu viens un tas pats scenārijs, divi pretpoli rīko savas akcijas pie pieminekļa, un krāj politisko kapitālu. Leģionārus var godināt arī savādāk, un nedomāju, ka leģionāri paši ir ļoti priecīgi par šo izrādīšanos.

  2. Reirs jau pie sema onkula nominets – Adazu tanketes gatavas pavasara krasainajaam araabu scenarijam -lidzigi kaa Ukraina ameri rupigi gatavo !

Draugiem Facebook Twitter Google+