×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Rīgas dome, LDDK un LBAS sadarbosies lēmumu pieņemšanas procesos

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) pirmdien noslēdza vienošanos par sociālā dialoga veicināšanu Rīgas pašvaldībā, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Kalaus.

Viņš norādīja, ka noslēgtā vienošanās būs pamats turpmāk sadarboties lēmumu pieņemšanas procesos, veicināt sociālo partneru līdzdalību lēmumu pieņemšanā un to izpildē, lai sekmētu sociālo stabilitāti un labklājības līmeņa paaugstināšanu, kā arī lai sekmētu uzņēmējdarbības un sociālā dialoga attīstību Rīgā.

Paredzēts, ka pēc vienošanās noslēgšanas puses kopīgi izstrādās trīspusējās sadarbības padomes nolikumu, nosakot sadarbības formu un darba kārtības jautājumus.

“Rīgas domē, pašvaldības iestādēs un uzņēmumos strādā aptuveni 25 000 cilvēku, un pašvaldība ir viens no lielākajiem darba devējiem. Tāpēc sociālais dialogs ir ļoti būtisks aspekts tās darbā, un sadarbība ar LDDK un LBAS ir būtiska. Turpmāk visām pusēm svarīgus jautājumus varēs risināt visi kopā, un Rīgas dome ir pateicīga abām organizācijām par šo iniciatīvu,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Savukārt LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs uzsvēra, ka Rīgā ir koncentrējušies aptuveni 60% no visiem Latvijas uzņēmumiem, un pauda gandarījumu, ka Rīga pievienojusies tām septiņām Latvijas pilsētām, kas vienojušās par sociālā dialoga ieviešanu pašvaldībā. “Sociālais dialogs ir interešu līdzsvarošanas modelis un lēmumu pieņemšanas mehānisms, kas ir demokrātiskas sabiedrības pamats. Uzņēmēji kopīgi pie viena galda varēs risināt tos jautājumus, kas viņiem ir būtiski, sadarbojoties ar Rīgas pašvaldību, piemēram, par nodokļu sakārtošanu, uzņēmējdarbības veicināšanu, teritoriālo plānošanu, nodarbinātību un izglītību,” teica Gavrilovs.

Bet LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers pauda atzinību Rīgas domei par dažādu sociālo programmu īstenošanu, kas skar gan bērnus un jauniešus, gan pensionārus. “LBAS ir vienmēr uzskatījusi pašvaldības par vienu no svarīgākajiem partneriem darba tiesību aizsardzībā. Priecājamies, ka ir parakstītas vienošanās par sociālā dialoga attīstību jau daudzās Latvijas pašvaldībās, un tagad arī Rīgā, kur strādā lielākā daļa arodbiedrību biedru,” pastāstīja Krīgers.

LDDK ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās.

LBAS ir apvienojušās 20 dažādu nozaru arodbiedrības vai profesionālas darbinieku arodbiedrību apvienības. LBAS dibināta 1990.gadā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +11.6
Daugavpils +13.6
Saldus +15
Liepāja +6.6
Jelgava +16
Ventspils +5.7
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+